Як правильно просити про підвищення зарплатні?

10 серпня 2017
Cikavoznaty.com.ua

Ви вже давно заслуговуєте на підвищення зарплатні, однак ваш керівник не робить жодних рухів у цьому напрямку? Цілком імовірно, що ви, як і більшість людей в подібній ситуації, не можете наважитись попросити про підвищення. Маєте три варіанти:

1. Можете далі нічого не робити і, швидше за все, так і не отримаєте бажаного.
2. Можете спробувати пошукати нову роботу, отримавши яку, зароблятимете більше.
3. Або ж можете попросити про підвищення зарплати на теперішній роботі.

Очевидно, що очікування першого кроку від керівника нічого не дасть, якщо до цього часу нічого не дало. А пошуки роботи – це купа клопоту на вашу голову. Отже, чого ви чекаєте? Готуйтесь до розмови про підвищення зарплатні, а ми вам підкажемо, як краще це зробити.

З’ясуйте скільки заробляють інші працівники на аналогічних посадах

Перед тим як йти говорити з керівником, проведіть невелику розвідувальну роботу. Саме час поцікавитись, якою є середня платня на схожих до вашої посадах, щоби прикинути, чи дійсно ви отримуєте менше, ніж мали б. Можете спробувати порозпитувати колег. Однак майте на увазі, що люди не дуже полюбляють говорити про те, скільки заробляють. Перед тим як задавати подібні питання, уточніть, чи політика фірми не забороняє обмін такою інформацією.

Подумайте, скільки ви мали б заробляти

Не варто забувати, що на зарплатню часто впливають різноманітні додаткові чинники, наприклад, освіта і досвід роботи. Зважте, наскільки реалістичними є ваші побажання. Врахуйте скільки часу ви пропрацювали у даній галузі, ваш рівень освіти та кваліфікації, тривалість роботи на поточного роботодавця.

Треба враховувати навіть такий фактор як місцевість, в якій ви працюєте. У мегаполісах зарплати зазвичай вищі, аніж на аналогічній роботі у менших містах.

Оцініть платоспроможність вашого роботодавця

Будьте дуже обережними, обираючи час для розмови про зарплатню. Не слід цього робити, якщо ваш роботодавець переживає фінансові труднощі, або ж в часи нестабільності у вашій галузі. Не покладайтесь тільки на ваше особисте враження щодо фінансової ситуації у вашій компанії. Краще провести невеличке розслідування: поцікавтесь фінансовими звітами та простежте новини в мас-медіа, що стосуються вашої компанії.

Підготуйте обґрунтування для вашого прохання

Коли впевнитеся, що час вдалий, та озброїтесь всією необхідною інформацією, можете починати обдумувати хід розмови з керівником. Підготуйте обґрунтування того, чому ви заслуговуєте підвищення зарплатні. Хоча для вас і є цілком очевидним, що ви вже давно мали б його отримати, можливо, для вашого керівника це не настільки очевидно. Ваше завдання – переконати його у своїй правоті.

Для початку складіть список всіх ваших досягнень. Почніть з нещодавніх та продовжуйте у зворотній часовій послідовності. Поясніть, яку користь ці досягнення принесли для вашого роботодавця.

Уникайте абстрактних фраз. Наприклад, не треба казати, що ви сприяли підвищенню прибутків компанії. Будьте готовими навести конкретні показники їхнього зростання та відзначте, яку саме роль ви зіграли при цьому. Далі наведіть список ваших якостей, які приносять користь компанії та роблять вас успішним працівником. Також будьте готовими поділитись вашими ідеями, які могли би принести користь компанії в подальшому.

Подумайте, що робитимете, якщо отримаєте відмову

Перед тим як йти в кабінет керівника і просити про підвищення зарплатні, подумайте, що робитимете, якщо він вам відмовить або ж запропонує значно меншу суму, ніж вам хотілося би. Будете шукати іншу роботу? Чи може перечекаєте якийсь час і знову повернетесь до свого прохання? Ваше рішення може залежати від того, які причини для відмови назве ваш керівник: недостатній рівень успіхів з вашого боку, чи може незалежні від вас обставини.

Запишіться на прийом

Коли всі приготування завершені, час нарешті перейти до важливої розмови. Тему підвищення зарплатні аж ніяк не варто зачіпати в проміжку між обговоренням інших питань. Домовтесь про зустріч, чи запишіться на прийом, якщо це потрібно. Не варто висловлювати своє прохання електронною поштою, під час випадкової зустрічі біля ксерокса чи телефоном. Хіба ви працюєте дистанційно, і вас із керівником розділяє велика відстань, тоді можна зробити виняток.

Наведіть свої аргументи

Ваш керівник може одразу погодитись підвищити вам зарплатню, як тільки ви заведете про це мову. Було б чудово, чи не так? Тоді вам залишиться тільки дивуватись, чому ж він не запропонував це зробити сам. Однак, більш ймовірно, що вам таки доведеться презентувати підготоване вами обґрунтування. Зберігайте спокій та оперуйте фактами. Не варто вдаватись до емоцій, нічого доброго з цього не вийде. Немає сенсу скаржитися на високі витрати, вашого керівника це мало хвилює. Ваша зарплатня в першу чергу залежить від того, скільки користі ви приносите вашому роботодавцю.

Правильно відреагуйте у випадку відмови

Може статись і таке, що ваш керівник відмовиться підвищувати вашу зарплатню. Що робити далі? Все залежить від пояснення, яке він надасть, якщо взагалі буде якесь пояснення. Якщо він скаже, що причиною став недостатньо високий рівень вашої продуктивності, вам доведеться обміркувати, чи має його оцінка вагоме підґрунтя. Якщо так, то добре подумайте, яким чином можна все змінити. Якщо ж прийдете до висновку, що це лише відмовки, і ваш керівник не має достатніх підстав бути незадоволеним вашою роботою, можливо варто йти туди, де вас цінуватимуть більше. Якщо причини відмови від вас не залежать, поцікавтесь, чи є імовірність того, що обставини зміняться. Якщо так, то спитайте, коли можна буде повернутись до цієї розмови.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Спортивні лосини для впевнених тренувань: де придбати стильні та якісні моделі
Для ефективних тренувань у залі необхідний не тільки правильний настрій, а й зручний, якісний і стильний одяг. Він забезпечує свободу рухів і комфорт, дозволяє зосередитися на вправі і досягати кращих результатів.
Читати більше