Читати більше
Як правильно дегустувати горілку: поради професіонала
Що може бути складного в дегустуванні горілки? Головне знати, як її правильно вибрати, та мати смачну закуску до напою. Проте все не так просто. Ми зібрали перелік основних правил, які допоможуть вам отримати справжнє задоволення від напою. І неважливо, чи це іноземний, чи український виробник: купити горілку високої якості та відмінного смаку можна в обох випадках.
Температура подачі
Горілку треба дегустувати при температурі від 0 до 4°С. Саме за таких умов її якість можна оцінити належним чином.
Горілку низької якості краще заморозити або з чимось змішати. Це допоможе приховати її недоліки. Бюджетні напої краще максимально охолодити та пити залпом. Горілкою високої якості варто насолоджуватися без поспіху. Дегустація такого продукту потребує часу.
З яких келихів пити горілку
Форма келихів має фундаментальне значення. Це не просто ємність, а справжній інструмент та повноцінний учасник дегустації. На технічній дегустації при виборі келихів до уваги береться цілий комплекс параметрів:
- розмір келиха;
- висота чаші;
- форма келиха (баллун, туліп, флют);
- кількість рідини – співвідношення кількості напою та порожнього об'єму;
- площа поверхні напою («диска») та об'єму.
Як вибрати акомпанемент
Дегустувати горілку краще в чистому вигляді, якщо ви бажаєте дослідити її смак. Для застілля бажано готувати калорійну та багату на білок їжу: м’ясо, сири, сало, а також додати багато клітчатки (зелень, салати, свіжі овочі). Для коктейлів на основі горілки підійдуть легкі закуски.
Оцінюємо напій, як дегустатор
Загальна схема дегустації однакова як для горілки, так і для вина, і включає три основні фази: візуальна («око»), ольфактивна («ніс») і смакова («рот»). В оцінці останньої фази слід розрізняти три етапи:
- «атаку», або перший контакт зі смаковими рецепторами;
- середину – розкриття напою на смакових рецепторах;
- фінал – оцінка ароматичного та смакового впливу, що триває після куштування.
Як зрозуміти, що напій якісний
Горілка високої якості не повинна обпікати горло або агресивно бити в ніс та по смаковим рецепторам. Хороший якісний напій має м'який та приємний смак.
Чим процес дегустації горілки відрізняється від дегустації вина
Текстура та міцність цих напоїв відрізняються. Профіль вина залежить насамперед від винограду, ферментації та витримки. Горілка – це міцний алкогольний напій. Для вина важливо, скільки напою потрапляє на смакові рецептори дегустатора, тому що воно розкривається під впливом повітря, яке він додатково вдихає.
Дегустуючи горілку, ми рідко довго тримаємо її на наших смакових рецепторах, щоб не піддати їх зайвому термічному впливу спирту і не «вивести з ладу», оскільки це негативно позначилося б на подальшій дегустації.
Впевнені, що після наших рекомендацій ви зможете гідно оцінити горілку та здивувати гостей своїми навичками професійного дегустатора.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше