Як позбутися негативних нав'язливих думок? Є один спосіб!

Здається, всі навколо знають це і так: прогулянки на природі корисні для душі. Вони допомагають зменшити стрес і поліпшити ваше загальне самопочуття.
 
Але вчені до недавніх пір не розуміли, чому це відбувається. Нам допомагає чисте повітря? Сонячне світло? Еволюція навчила нас любити зелений колір?

Група дослідників зі Стенфордського університету з'ясувала, що, виявляється, прогулянки на природі здатні позбавити будь-яку людину нав'язливих думок, депресії та деяких інших психологічних розладів.
 
Нав'язливі думки - це роздуми про неприємні для вас теми, які ви ніяк не можете викинути з голови. У людей, у яких є до цього схильність, вони з'являються досить часто, якщо не щодня. Хтось боїться, що його зрадить партнер, хтось - звільнення, а хтось переживає з приводу кожного критичного зауваження щодо себе від кого б воно не було.
 
У Стенфорді виявили, що за таку підвищену активність мозку відповідає особливий відділ у префронтальній корі, який регулює негативні емоції.

Нав'язливі роздуми - головна і основна причина клінічної депресії

Тому якщо ви не хочете допустити її, але у вашій голові раз у раз крутяться по колу одні й ті ж думки, вам потрібно негайно їх вгамувати.
 
Як це зробити? Стенфордські фахівці провели експеримент за участю 38 психічно здорових людей, у яких, однак, була проблема, про яку ми говоримо. Їм пропонували частіше прогулюватися на природі. Всі респонденти були жителями міст.

І знаєте що? Всім учасникам експерименту прогулянки на природі допомогли.

Тепер про ефективність різних типів прогулянок. Одна частина піддослідних кожен день гуляла по 90 хвилин мальовничими луками, всіяними дубовими деревами. Іншу половину попросили прогулюватися вздовж жвавої автомобільної траси, що веде в Пало-Альто, один з центрів Кремнієвої Долини.
 
Ті, хто гуляв на природі, потім демонстрували кращі показники психічного здоров'я. А ось мізкам тих, хто прогулювався уздовж шосе, така прогулянка не допомагала.

Вчені наполягають: якщо ви хочете досягти максимального ефекту від прогулянки, ви повинні бути максимально близько до природи і максимально далеко - від міського шуму.

 До речі, ви в курсі, що новий тренд в архітектурі та дизайні - зелений простір? У США взагалі-то вже не модно жити в кондомініумі, натомість люди обирають будиночки посеред природи.

(via)

Радимо вам також почитати:
Як перестати надто багато думати: 9 простих звичок
Емоційне вигорання: що робити і хто винен?
Стрес? 10 способів позбутись нервового напруження

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше