Як позбутись залежності від чужої думки

12 серпня 2016
Vitaliy DeFranko
Коли ми прислухаємося до авторитетів і беремо щось корисне для себе з чужого досвіду, це допомагає нам орієнтуватися в житті та приймати рішення. Але часом ці рішення майже не містять нашої особистої думки.

У критичних випадках людина може зовсім не замислюватися про свої інтереси. А скільки сімейних пар зруйновано через те, що один з партнерів повністю залежить від чужого впливу, втрачає свою особистість і територію.

Знаходимо джерело невпевненості

Отже, маючи власні уявлення, переконання і бажання, ми настільки не віримо в їх важливість, що готові змінити рішення при першій же критиці. Адже позбутися того, що інші люди завжди будуть висловлювати свої враження про те, що ми робимо, нереально. І зусилля, витрачені на спроби змінити оточуючих, марні.
До речі, це нормально і проблема скоріше не в тому, що хтось думає інакше, а в тому, що для вас це може стати травмою і просто знищити ваше право на власну позицію.

У таких конфліктах чітко простежується наш зв'язок з дитинством – з тим часом, коли своє бачення ми ще не сформували, але доводилось розуміти світ через зіткнення і протест. Не всім вдавалося знаходити розумний компроміс зі старшими, досвідченішими і дуже стурбованими нашим благополуччям батьками.

Як розвинути власну особистість

Дорослішаючи, ми все рівно не застраховані від періодичного "впадання в дитинство" - внутрішня дитина ображається, якщо її не розуміють, так, наче оточуючі - це мама з татом, котрі завжди повинні прийти на допомогу і демонструвати тільки довіру і любов. Позбутися такого уявлення нелегко, але дуже важливо. Інакше життя так і буде розчаровувати і не приноситиме радість.

Найкращий спосіб позбутися впливу чужої думки - це сформувати дуже чітку власну. Той, хто звик жити за чиєюсь вказівкою, часто навіть не має досвіду, щоби висловити те, що він думає.

Для цього спробуйте таку вправу:

1. Виберіть питання, щодо якого ви завжди хвилюєтесь про думку оточуючих (куди поїхати у відпустку з чоловіком, що вдягнути, як виховувати дітей).

2. Напишіть всі аргументи проти себе, які ви зазвичай чуєте (ви не розбираєтеся в моді, у ваших подруг більше досвіду, ви зробили помилку, коли діяли самостійно).

3. Другий список присвятіть всьому, що підсилює вашу позицію. (У вас свій неповторний стиль, це ваші діти і ви краще знаєте їх характер, одна помилка не означає повну некомпетентність).

4. Приймаючи рішення, відразу звертайтесь до другого списку. З часом ви навчитеся не тільки тримати його в голові, але і висловлювати в суперечках.
 
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше