Читати більше
Як подолати мовний бар'єр, щоб вільно розмовляти англійською
Початківцям часто буває важко заговорити англійською. Письмові завдання даються без проблем, на слух усе зрозуміло, читати виходить, але ось говорити з живою людиною — так важко! Не лізуть слова і все. Як же подолати цей психологічний мовний бар'єр?
1. Не бійтеся помилятися. Помилки не просто неминучі, вони необхідні
Вам потрібно висловити якусь думку, наприклад, назвати час англійською. Перший раз ви скажете з помилкою. Вдруге — теж. Але втретє або вдесяте назвете його правильно.
Помилки в усному мовленні — один з інструментів вивчення мови. Допустивши помилку, ми помічаємо її і подумки виправляємо, ймовірність наступити на ті ж граблі стає меншою. Чим більше ми помиляємося, тим краще починаємо говорити.
2. Не намагайтеся говорити ідеально правильно
Можливо, ви думаєте, якщо, замовляючи в кафе гамбургер, неправильно побудуєте фразу, офіціант від жаху упустить піднос, а всі відвідувачі тут же перестануть жувати і втуплять на вас докірливі погляди. Не переживайте, такого не буде! Зі шкільної лави ми звикли, що помилки — це щось погане, ганебне і за них карають. Але в житті все інакше.
Якщо ви будете обдумувати кожне слово, переводити в голові фрази, пригадуючи граматичні правила, ретельно стежити за вимовою, говорити буде важко, а мова вийде повільної, з частими паузами і загиканнями.
3. Листування англійською — відмінний вид практики
Листування англійською — відмінний вид практики, яким часто нехтують. На відміну від усного мовлення, при листуванні є час подумати, підібрати слова, заглянути в онлайн-словник. Немає труднощів із розумінням усного мовлення, адже в розмові іноді не настільки важко щось сказати, як зрозуміти співрозмовника.
Листуючись, ви розширите активний словниковий запас, краще навчитеся складати пропозиції, навчитеся висловлювати думки англійською просто і коротко. Все це допоможе в усному мовленні, але потрібно розуміти, що навичка вільного швидкого мовлення виробляється тільки з розмовної практики.
4. Говоріть англійською за допомогою мовних соціальних мереж
Знайти співрозмовника-іноземця дуже просто за допомогою мовних соціальних мереж на кшталт italki. Узагалі інтернет привніс багато зручностей у вивчення мов, але можливість спілкуватися по відеозв'язку з іноземцями — найбільш значна. Для багатьох це єдиний можливий спосіб поговорити англійською.
5. Виcловлюйтесь простіше
- Вибирайте простіші слова. Володіння синонімами робить мову багатшою, але слова large, huge, enormous в розмові можна замінити на просте big, особливо якщо невпевнено їх пам'ятаєте.
- Говоріть простими реченнями. Краще без проблем сказати три короткі фрази, ніж заплутатися в одній довгій.
Інакше кажучи, беріть слова і конструкції, які лежать на поверхні пам'яті, знаходяться в найактивнішій частині активного словникового запасу. З практикою цей актив буде ставати все більшим, а мова — багатшою.
6. Не соромтеся перепитувати
Багато хто вважає, що спілкування з носіями мови більш важке, ніж з українськомовним вчителем, який говорить англійською. Дійсно, спочатку навіть просте "Good morning" може здаватися мішаниною нечленороздільних звуків, проте з практикою аудіювання, спілкування це проходить. Але що робити, якщо ви не розумієте окремі репліки або слова співрозмовника?
- Зробити вигляд, що ви все зрозуміли і ніби нічого й не сталося продовжити розмовляти.
- Перепитати.
Набагато краще — перепитати. Не переживайте, що покажете свою некомпетентність або будете виглядати нерозумно. В англійській багато варіантів вимови, тому ситуація, коли співрозмовник щось не розчув або не зрозумів, — нормальна навіть серед нейтів-спікерів. А якщо ви цікавитеся значенням якихось незрозумілих слів, ви тільки демонструєте допитливість і небайдужість до мови.
7. Беріть ініціативу в свої руки
Коли ви практикуєтеся в розмовній мові з учителем, він будує заняття в такий спосіб, щоб ви побільше говорили: ставили запитання, переказували випадки із життя, висловлювали думку, сперечалися. Спочатку мова дається зі скрипом, але потім ви розігріваєтеся, захоплюєтеся розмовою настільки, що перестаєте звертати увагу на помилки і помічати, що говорите іноземною мовою. Така вільна невимушена і захоплена балаканина англійською значно допомагає розвинути розмовні навички.
Робимо висновок
Із дитинства ми звикли ставитися до англійської мови як до шкільного предмету: він нерозривно пов'язаний в нашій уяві з хорошими і поганими оцінками, покараннями і контрольними роботами. Але мова — це, насамперед, засіб спілкування, а не зошити, щоденники та уроки. Не соромтеся говорити англійською. Розмовляйте, спілкуйтеся собі на втіху, не турбуючись про помилки, і з практикою помітите, що мова стає все більш невимушеною та правильною.
Успіхів!
Зображення — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше