Як подолати хандру?

12 вересня 2019
Катерина

 Причина перша.

 Банальна втома. Всі ж переживали почуття, коли відчуваєш себе, як вичавлений лимон, не здатний не те щоб веселитися, але і навіть встати з ліжка?  Так ось, спосіб вирішення як ніколи простий - відпочинок.  Найкращий варіант це поспати. Чим міцніший сон, тим краще і якісніше відпочиває тіло.  А для міцного сну необхідно зробити кілька ритуалів:

 1. Прийняти теплий душ і ретельно зняти макіяж (дозволимо тілу повністю очиститися і підготуватися до хорошого сну);

 2. Забезпечити комфортну температуру в кімнаті (краще за все буде спати в прохолоді, приблизно 17-18 градусів);

 3. Одягти комфортну нижню білизну або піжаму.

 Як бачимо, комфорт понад усе.  Тіло скаже вам величезне спасибі на ранок за те, що воно засинає чистим, в м'якій білизні і при свіжому повітрі, і не «віддячить» вас набряками, прищами і навіть болями в суглобах або м'язах.

 Причина друга.

 Погода.  Погана погода завжди якимось чином може навіяти сумні думки. Однією з причин може бути дощ і хмарність, що, загалом, нам нагадує осінь, а осінь відповідно холод, сірість та поганий настрій. Перш за все, варто розуміти, що погана погода не навічно. Зрештою, похмура погода неначе створена для затишності. Ось кілька прикладів, як можна себе потішити в дощову або просто прохолодну і похмуру погоду:

 1. Смачна кава або какао. Класика. Теплі напої завжди піднімають настрій, дають якийсь спокій, а ще добре зігрівають, якщо все ж таки ви потрапили під дощ.

 2. Тепла ванна з сіллю або пінкою.  Ви, звичайно, не зможете собі дозволити таке посеред робочого або навчального дня де-небудь в центрі міста, але в кінці дня це саме те, що треба.  Після важкого дня тіло так і просить занурити його в теплоту, огорнути приємними ароматами і поніжити в затишку. Тільки уявіть: горять свічки, приміщення оповите теплим і ніжним світлом, ванна наповнюється гарячою водою, ви додаєте пінку і вже через декілька хвилин ванна наповнена ароматними збитими вершками. Можна включити спокійну музику або взяти почитати книгу в тиші. Мені здається, багато хто б мріяв проводити так кожен вечір. В осінній період можна порекомендувати проводити таке раз в тиждень (як на мене, період особливого ​​і тотального суму), а для різноманітності  раз на місяць-два, інакше може набриднути і ви вже не відчуватимете, що це якийсь особливий вечір.

 3. Перегляд фільму.  Прошу зауважити, що я не вказую саме комедію. Настрій може бути різний, в один день вам хочеться дивитися щось веселе і невимушене, а вже на наступний детектив або документальний фільм цікавіший за все. Навіть коли вас переповнює поганий настрій, важливо розуміти свої бажання.  Порада: протягом якогось часу записуйте назви фільмів, які хотіли б подивитися, і в момент ікс зможете вибрати щось зі списку і добре, якщо список буде з 10 позицій мінімум, причому, різних жанрів, таким чином, буде можливість підібрати щось дійсно за настроєм.

 Причина третя.

 Нудьга.  Несподівано, але правда.  Коли накриває рутина робочих днів, головне усвідомити, що саме час якось її розбавляти.  Якщо п'ять днів на тиждень крутяться як "день бабака", а вихідні проходять на дивані, час діяти і не боятися щось змінювати.  І тут необхідно починати з дрібниць, адже від кардинальних змін може стати поганенько. Отже, варіанти маленьких змін:

 • нова красива і зручна нижня білизна під звичний робочий костюм (нові відчуття не змусять себе довго чекати);

 • новий елемент гардеробу (варіативність може бути від нової пари взуття або ременя до костюму або пальто);

 • маленька, але важлива річ (косметичка, чохол, обкладинка на паспорт, тощо);

 • новий елемент декору в квартиру або ж заміна чогось старого на більш нове і зручне (звичайно, не переклеювати нові шпалери у вітальню, але новий посуд однозначно буде в радість);

 • оновлення косметики або придбання нової (важливо не забувати враховувати особливості свого тіла і шкіри при покупці нових засобів по догляду за собою).

 Причина четверта.

 Особисті образи.  Це більш складна причина, ніж попередні, і відповідно вимагає більш складних способів її вирішення.

 В першу чергу, слід розібратися в собі.  Буває так, що вже який день настрій валяється десь під ногами і ні що не може його підняти.  Однією з причин може виявитися невдоволення або образа. Образа на себе через втрачені можливості, образа на близьку людину через невиконання якихось обов'язків або ваших очікувань, невдоволення чи критика з зовнішньої сторони (колеги, начальник, родичів).

 Якщо вам пощастило з оточенням, яке сприймає критику і готове вирішувати всі проблеми в простому діалозі, то потрібно просто зібрати всі свої думки і припущення в купку і висловитися.  Вам полегшає і більше ці думки не будуть тиснути на вас, і оточуючим стане зрозуміло чому у вас не було настрою і допоможе все виправити.

  Але якщо вас оточують люди, які не розуміють або не хочуть зрозуміти вас, то краще вже звернутися до психолога. Як би страшно і незрозуміло це не звучало, але це дієвий спосіб. Спеціаліст дійсно допоможе вам розібратися з усім тим, що накопичилося і допоможе звільнитися від усього наболілого без шкоди для вас самих. На жаль, менталітет наших людей не дозволяє довіряти свої думки фахівця, а дуже даремно.  Згідно статистики, жителі США в 73% готові спершу звернутися до психоаналітика, а потім обговорювати свої проблеми із близькими. У країнах СНД відсоток в рази нижче. Проте, світ змінюється і потрібно бути готовим змінюватися разом із ним та навчиться довірити себе і свої судження фахівцям.

 Як бачимо, в більшості випадків варто відпочити і поговорити з важливою для вас людиною, і  ви зможете подолати смуток та пригнічений настрій.  

Зображення: pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com