Як перестати надто багато думати: 9 простих звичок

11 серпня 2015
Vitaliy DeFranko
Що стримує людей від того життя, якого вони насправді хочуть?

Напевно, одна з найпоширеніших і найбільш руйнівних причин – це те, що вони надто багато думають. Вони так багато думають над кожною маленькою проблемою, що вона стає більшою і страшнішою, ніж насправді. Ці люди довго обдумують  позитивні речі, доки вони не стають менш привабливими.

Або надто багато аналізують і деталізують, від чого щастя і радість від повсякденних дрібничок просто зникають.

Ну звичайно, здатність продумати деякі свої вчинки – позитивна річ. Але, якщо ви будете впадати у крайнощі, то станете людиною, яка не розвивається, а стоїть на місці. Ви будете самі саботувати хороші речі, які трапляються з вами в житті.

Всі ми деколи занадто багато думаємо, і це стримує нас, робить життя не цікавим.

Але є спосіб зробити це питання настільки незначним, що воно виникатиме надзвичайно рідко. А якщо і з’являтиметься, то це можна легко подолати.

У цій статті ми розповімо вам про 9 звичок, які можуть допомогти вам навчитись простіше та конструктивніше мислити, стати щасливим і не боятися жити.

1. Розглядайте  все в ширшій перспективі

Дуже легко потрапити в пастку, думаючи занадто багато про незначні речі в житті.  

Отже, коли ви думаєте про щось, запитайте себе:  Чи буде це важливо через 5 років? Чи, навіть, через 5 тижнів?

Розширення перспективи за допомогою цього простого запитання може швидко припинити ці непотрібні роздуми і допомогти вам забути про цю ситуацію, зосередивши весь час і енергію на тому, що справді важливе.

2. Встановіть терміни для прийняття рішення

Якщо у вас немає визначеного терміну для прийняття рішення і здійснення відповідних кроків, то ви можете просто по колу обдумувати всі аргументи за і проти, розглядати їх з усіх сторін впродовж дуже довгого часу.

Вчіться ефективніше приймати рішення і швидше починати діяти, встановивши відповідні часові межі у вашому повсякденному житті. Неважливо, яке це рішення: незначне чи велике.

Що стосується малих рішень, на кшталт  помити посуд, відповісти на електронний лист чи зайнятися фізкультурою, вам вистачить всього 30 секунд на роздуми.

Для трохи важливіших рішень, обдумування яких зайняло б у вас, зазвичай, кілька днів чи тижнів, виділіть час від 30 хвилин до кінця робочого дня, не більше.  

3. Станьте людиною дії

Якщо ви знаєте, як щодня починати роботу з відповідних поступових кроків, то будете менше часу витрачати на власні рішення.

Встановлення часових меж - одна з тих звичок, яка допоможе вам стати саме людиною дії.
Робити невеликі кроки вперед і фокусуватись тільки на виконанні одного маленького завдання -  ще одна хороша звичка.

Це справді дієво, тому що ви не почуваєтесь втомленим і не хочете зволікати. І, навіть, якщо ви боїтесь, всього один маленький крок - це незначна річ, через яку вас не паралізує страх.

4. Зрозумійте, що ви не можете контролювати все

Бажання обдумати все вже 50-ий раз може бути насправді намаганням повністю контролювати ситуацію. Ви хочете охопити всі можливі випадки, щоб уникнути ризику, не зробити помилку та не виглядати дурнем.

Але це частина реального життя, а ви всього лиш намагаєтесь розтягнути свою зону комфорту. Всі, ким ви захоплюєтесь і хто прожив життя, яке надихає вас, помилялись і мали власні невдачі.

Але, в більшості випадків, вони сприймали ці ситуації, як цінний зворотній зв’язок, який може їх чомусь навчити. Ті речі, які можуть виглядати негативними, насправді навчили їх багато чому і зробили безцінний внесок у їх особистий розвиток.

Тому перестаньте намагатися контролювати все.  Ніхто не може передбачити всі можливі сценарії заздалегідь.

Це, звичайно, легше сказати, ніж зробити. Тому йдіть до мети поступовими кроками.

5. Зупиніть себе, коли усвідомлюєте, що не можете думати ясно

Іноді, коли ви голодні чи лежите в ліжку і намагаєтесь заснути, негативні думки починають роїтись у вашій голові.

Вони можуть наробити шкоди. Ви повинні навчитись швидко вловлювати їх і казати собі: "Ні, ні, ми не будемо думати про це зараз".

Якщо ви голодні або сонні, то ваш розум, як правило, не здатний мислити ясно і піддається негативним думкам.

Тому повторюйте фразу "ні, ні ..." і пообіцяйте собі, що обдумаєте цю ситуацію або проблему тоді, коли ваш розум буде працювати набагато краще.

Наприклад, після того як щось з’їли або зранку, після того як добре виспалися.

Вам знадобиться трохи практики, щоб все вдавалось, але з часом ви навчитесь відкладати такі думки до кращих часів. Повірте, коли ви повторно поглянете на ситуацію з врівноваженим мисленням,  то зрозумієте, що у 80% випадків питання або дуже незначне, або неіснуюче взагалі.

А якщо є справді реальна проблема, то ваш розум готовий справитися з цим набагато кращим і більш конструктивним методом.

6. Не заплутайтеся у незрозумілих страхах

Інша пастка, в яку ви, напевне, потрапляли чимало разів і яка підштовхує вас до надмірних роздумів, полягає в тому, що ви починаєте блукати у незрозумілих побоюваннях з приводу різних життєвих ситуацій. Ваш розум може трохи розійтись і створити жахливі картинки катастроф, які можуть статися, якщо ви щось зробите.  

Навчіться питати в себе: "Якщо чесно, що найгірше може статись зі мною?"

І коли ви зрозумієте, що ж найстрашніше може з вами статись, виділіть ще кілька хвилин і подумайте, що ви можете зробити у цій малоймовірній ситуації.

Ви побачите: найгірше, що може реально відбутися, як правило, не таке страшне, як те, що може створити ваш креативний розум.

Пошук правди в цьому випадку, як правило, займає всього кілька хвилин і трохи енергії, але допомагає вам заощадити багато часу і нервів.

7. Займайтеся спортом

Це може звучати трохи дивно, але фізичні вправи (особливо важка атлетика) може допомогти позбутися внутрішньої напруги  і тривоги.

Спорт змусить вас стати рішучішим, і якщо ви здатні перейти межу з роздумами, то це допоможе вам налаштувати мислення на більш конструктивний лад.

8. Живіть зараз

Якщо ви менше часу будете думати про минуле або можливе майбутнє, то все більше і більше часу витрачатимете не на зайві думки, а на миттєві радості.  

Три способи, які можна використовувати, щоби залишатися думками "тут і зараз":

'Не так швидко". Що би ви не робили зараз, робіть це повільніше. Рухайтеся повільніше, говоріть повільніше або їдьте на велосипеді повільніше. Таким чином, ви знатимете більше про те, як ви використовуєте ваше тіло, і те, що відбувається навколо вас зараз.

Скажіть собі: "Тепер я...". Виглядає це приблизно так: "Тепер я X. І X може чистити зуби, гуляти в лісі, мити посуд". Це просте нагадування допоможе вашій голові зупинити непотрібні роздуми і зосередити увагу на тому, що відбувається в цей момент.

"Вимкніть і увімкніть". Якщо ви відчуваєте, що заблукали у власних розмірковуваннях, тоді зруйнуйте цю думку, крикнувши собі (подумки, звичайно): "СТОП!" Тоді знову відчуйте зв’язок з теперішнім моментом, зосереджуючись впродовж всього 1-2 хвилин на тому, що вас оточує. Використайте всі свої відчуття: доторкніться, почуйте, відчуйте запах, побачте.  

9. Проводьте більше часу з людьми, які не мають звички надмірно все обдумувати

Ваше соціальне оточення відіграє велику роль. І не тільки люди, близькі вам в реальному житті. Але й те, що ви читаєте, слухаєте і дивитеся. Блоги, книги, форуми, фільми, подкасти і музика у вашому житті теж на це впливають.

Тому подумайте, чи є у вашому житті джерела, що заохочують і сприяють надмірним роздумам. Подумайте також про людей або речі, які мають протилежний вплив на вас.

Знайдіть способи приділяти більше власного часу і уваги людям і речам, які мають позитивний вплив на ваше мислення, і менше контактувати з тими, які можуть змушувати вас до довгих непотрібних роздумів. 


Читайте також:
4 способи боротьби з поганим настроєм
Мудрі поради психолога Михайла Литвака
12 способів змінити життя для тих, у кого зовсім немає сил
Психосоматика: як плаче тіло через невиплакані сльози
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

margarita margarita 19 вересня 2017
Много думать не вредно, вредно вообще не думать)))
Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше