Як отримати візу нареченої/нареченого

16 березня 2015
Оксана Сахнюк

Що таке К-1 Віза Нареченої?

К-1 віза – це віза нареченої(ого), яка дозволяє майбутньому чоловікові/дружині виїхати в США на термін до 90 днів з метою укладання шлюбу з громадянином(-кою) США. Якщо майбутній(я) чоловік/дружина має неповнолітніх дітей (віком до 21 року), вони теж матимуть можливість виїхати в США по К-2 візі. Наведемо наступний приклад: Громадянин США має наречену, яка проживає на території України. Він хотів би одружитися з нею в Америці і розпочати нову сторінку свого життя із нею та її неповнолітнім сином. Для цього громадянин США має розпочати процедуру оформлення К-1 візи для своєї нареченої і К-2 візу для її сина, які би дозволили їм імігрувати в США.

Хто має право на отримання візи нареченої/нареченого?

Вимоги К-1 візи до громадянина(ки) США:

 • Ви маєте бути громадянином США для того, щоб надати петицію про надання К-1 візи для своєї(го) нареченої(го). На жаль, особи, які мають посвідку на проживання (грін карту), не мають права подавати таке клопотання; таке право виникне у них після набуття громадянства США.
 • У вас має бути намір укласти шлюб з нареченою(им) протягом 90 днів з дня її/його вїзду на територію США. Якщо ви не зареєструєте свій шлюб протягом 90 днів, ваш(а) наречена(ий) автоматично втратить свій легальний статус перебування в країні.
 • Ви маєте досягнути певного віку для вступу в шлюб, передбаченого штатом вашого постійного місця проживання (Іллінойс – 17 років, Каліфорнія – 18 років). Якщо ви перебували в шлюбі раніше, ви маєте надати доказ припинення попередніх шлюбних відносин у формі рішення суду про розлучення, визнання шлюбу недійсним або свідоцтва про смерть.
 • Ви повинні були зустрітись особисто хоча б один раз протягом останніх 2 років перед подачею петиції на видачу К-1 візи. У випадку недотримання цієї вимоги, ви маєте право подати клопотання про звільнення від виконання цієї вимоги (waiver) на підставі наступних умов:
  • 1. Якщо виконання цієї вимоги призведе до порушення суворих і давно сформованих звичаїв культури і моралі щодо заборони бачитись до шлюбу, яких дотримуєтесь ви чи ваш(а) наречена(ий).
  • 2. Якщо виконання цієї вимоги призведе до того, що ви зіштовхнетесь із "надзвичайними труднощами" ("extreme hardship").
 • Ви маєте надати докази про те, що ви спроможні матеріально утримувати вашу(ого) наречену(ого).
 • Ви маєте надати виписку з правоохоронних органів про факт притягнення до кримінальної відповідальності (якщо така існує).

Вимоги К-1 візи до нареченої(ого) громадянина США:

 • Для того, щоб почати процедуру оформлення візи нареченої(ого), ви маєте проживати за межами США.
 • Ви маєте досягнути певного віку для вступу в шлюб, передбаченого штатом постійного місця проживання громадянина США (Іллінойс – 17 років, Каліфорнія – 18 років). Якщо ви перебували в шлюбі раніше, ви маєте надати доказ припинення попередніх шлюбних відносин у формі рішення суду про розлучення, визнання шлюбу недійсним або свідоцтва про смерть.
 • У вас має бути намір укласти шлюб з громадянином США протягом 90 днів з дня вашого в’їзду на територію США. Якщо ви не зареєструєте свій шлюб протягом 90 днів, ви автоматично втрачаєте свій легальний статус перебування в країні.
 • Ви повинні були зустрітись особисто хоча б один раз протягом останніх 2 років перед подачею петиції на видачу К-1 візи.
 • Ви не маєте історію порушення імміграційного права США. Наприклад, факт перевищення вами терміну знаходження в США за межами дозволеного часу перебування в Америці може негативно вплинути на видачу візи нареченої.

Вимоги до отримання візи К-2 для дитини/дітей нареченого(ої) громадянина США:

 • Для того, щоб отримати візу К-2, дитина має бути біологічною дитиною нареченого/нареченої. 
 • На момент подання документів на отримання візи ваша дитина має бути такою, що не досягла 21 річного віку і не є одруженою/заміжнею.
 • Дитина не має історію порушення імміграційного права США. Наприклад, факт перевищення терміну знаходження дитини в США за межами дозволеного часу перебування в Америці може негативно вплинути на видачу K-2 візи.

Процедура оформлення візи нареченої/нареченого 

Для того, щоб привести свою наречену/нареченого в США по К-1 візі, ви маєте пройти через наступні кроки:

1. Подати петицію (клопотання) про надання візи нареченої з відповідними супроводжуючими документами до Служби з питань громадянства та імміграції США (надалі - USCIS)

Процедура оформлення візи нареченої починається з подання петиції (клопотання) до USCIS громадянином США. Метою подання цієї петиції є встановлення існування романтичних відносин між громадянином США та іноземцем, що є підставою для видачі візи нареченої. Вам необхідно буде подати комплексний пакет документів, які підтверджують ці стосунки: листи, роздруковані листи, отримані електоронною поштою, фотокартки, телефонні рахунки, журнали викликів Скайп, свідчення, підписані друзями під присягою та ін. Після того як USCIS затвердить петицію, документи будуть направлені до Національного Візового Центру для подальшого розгляду (далі - NVC). NVC присвоїть для вашої справи номер і направить документи до американського посольства за місцем проживання вашої нареченої/нареченого. NVC повідомить громадянина США про те, що його петиція одержана і буде направлена на розгляд до американського посольства за місцем проживання нареченої/нареченого.

2. Візова співбесіда

 • Після того як американське посольство отримає затверджену петицію із супроводжуючими документами, посольство направляє вашому нареченому/нареченій повідомлення про підготовку до візової співбесіди.
 • Для підготовки до співбесіди, ваш(а) наречена/наречений повинна(ий) пройти медичне обстеження, яке має бути проведене лише одним із лікарів, зазначених в Інформаційному пакеті, виданого американським посольством. Окрім медичного обстеження, наречена/наречений зобов’язані будуть предявити документи, які підтверджують фінансову спроможність громадянина США утримувати її/його на території США. Він/вона також має пред’явити довідку з правоохороних органів про те, що він/вона не були притягнені до кримінальної відповідальності.
 • Під час співбесіди Консульський офіцер перегляне всі надані вами документи знову на предмент відповідності імміграційним вимогам видачі для вас візи нареченої. Якщо всі документи були надані і не встановлені порушення імміграційного закону США нареченим/нареченою під час їх попереднього відвідування Америки, Консульський офіцер прийме остаточне рішення про видачу або відмову у видачі вам візи нареченої/нареченого.

3. Після отримання Візи нареченої/нареченого

Після отримання К-1 візи, Консульський офіцер надасть для вас паспорт з вклеєною К-1 візою і запечатаний пакет, який буде містити документи, які ви надали раніше, разом з іншими документами, підготовленими посольством США. Ні при яких умов не відкривайте запечатаний пакет. Тільки представник Департаменту Внутрішньої Безпеки США має право відкрити цей пакет на імміграційному контрольному пункті при в’їзді в США. Ви зобовязані в’їхати в США протягом 6 місяців з моменту видачі К-1 візи.

4. В’їзд в США – Пропускний пункт

Діюча віза надає можливість для іноземця приїхати в США і клопотати дозвіл на в’їзд в США після проходження паспортного контролю. Вам слід пам'ятати, що віза не гарантує в’їзд в США. Представники Департаменту Внутрішньої Безпеки США та Митної і Прикордонної служби США мають право дозволити або відмовити у в’їзді до США. Після приїзду до пропускного пункту, наречений/наречена має предявити свій паспорт із вклеєною К-1 візою і виданий посольством запечатаний пакет.

5. Шлюб з громадянином США

Після в’їзду в США на К-1 візі, ви маєте одружитися з громадянином США протягом 90 днів. Після реєстрації шлюбу з громадянином США наречений/наречена може подати петицію до USCIS на отримання грін карти і отримати статус особи, що має постійне місце проживання в США.

Якщо шлюб не буде укладено протягом 90 днів, наречений/наречена зобов’язані покинути територію США. Статус нареченої/нареченого автоматично втрачається на 91 день. Більше того, К-1 віза не може бути продовжена, ви не зможете перейти з К-1 візи на будь-яку іншу. Якщо наречена/наречений не покинуть територію США після закінчення 90 днів законного перебування, вони будуть підлягати депортації з країни.

Чи можу я приїхати в США по туристичній візі з метою укладання шлюбу із громадянином США?

Період обробки розгляду клопотання про отримання візи нареченої/нареченого триває від 9 до 12 місяців, інколи навіть і більше, якщо документи були подані неправильно або американське посольство завантажене розглядом інших петицій. Більшісь клієнтів зазвичай запитує чи можливо уникнути довгоочікуваного розгляду. Інколи заручені думають, що найлегшим і найшвидшим способом для возз’єднання буде приїзд в США по туристичній візі та подальша зміна імміграційного статусу з туриста на держателя грін карти. Однак подібний сценарій може бути небезпечним і зумовити виникнення додаткових проблем, пов'язаних з нецільовим використанням туристичної візи. 

Як правило, USCIS скептично ставиться до клопотань про зміну статусу з туристичної візи на статус держателя грін карти, при яких турист приїхав в США і уклав шлюб протягом 60 днів з моменту в'їзду знаходячись на візі, основним призначенням якої було подорожування, а не возз'єднання з громадянином США. Подібні дії іноземця є підставою для USCIS провести детальне внутрішнє розслідування щодо справжньості шлюбу. USCIS може відправити запит до Прикордонної служби і отримати виписку всіх в'їздів іноземця до Америки. Ящо ви в'їхали по туристичній візі, то очевидно при проходженні імміграційного контролю сказали для представника Прикордонної служби, що приїхали відвідати туристичні місця. Звичайно, надання неправдивих відомостей нареченою щодо мети приїзду в США на паспортному конролі та підозра у вчиненні імміграційного обману можуть надзвичайно негативно вплинути на розгляд заяви про отримання грін карти, а в деяких випадках і до затримки розгляду вашої справи на декілька місяців, зумовленої необхідністю провести додаткове розслідування. Як бачите, в деяких випадках найшвидший шлях для возз’єднання із своїм нареченим/нареченою може виявитися не найкращим. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com