Грін карта через шлюб з громадянином США

31 березня 2015
Оксана Сахнюк
Шлюб з громадянином США є найшвидшим і найпоширенішим способом отримання грін карти для іноземця. Відповідно до Закону "Про імміграцію і громадянство" чоловік/дружина громадянина США класифікуються як близькі члени сім’ї. Найбільшою перевагою класифікації в категорії "близькі члени сім'ї" в імміграційному контексті є те, що ваші дружина/чоловік не повинні знаходитися в черзі по декілька років, а можуть отримати грін карту і об'єднатися із громадянином США одразу ж після затвердження петиції про возз'єднання.

Добросовісність шлюбу

Для того, щоб отримати грін карту через шлюб з громадянином США, ви маєте надати докази, які підтверджують добросовісність шлюбу (bona fide marriage). Добросовісний шлюб – це шлюб, в якому двоє осіб мають намір разом створити сім’ю як чоловік і дружина.
 
Головним завданням Служби з питань громадянства та імміграції США (далі – USCIS) є встановлення чесних намірів подружжя на момент вступу до шлюбу. Працівникам USCIS добре відомі випадки, при яких громадяни США укладають шлюб з іноземцем з метою отримання грошової винагороди. Саме тому, імміграційний офіцер наділений повноваженнями проводити розслідування щодо справжньості шлюбу через допит подружжя, виявлення будь-яких невідповідностей в пред’явлених документах, а також вимагати надання додаткових доказів про існування шлюбних відносин між подружжям.
 
Копії наступних документів є надзвичайно корисними для підтвердження справжньості шлюбу. Даний перелік не є вичерпним, і подружжя не повинне мати документи з кожного перерахованого пункту. Тим не менше, чим більше доказів про справжність шлюбу ви надасте для імміграційного офіцера, тим більші у вас з'являться шанси переконати його у тому, що ваш шлюб був укладений з метою створення сім’ї.
 
1.    Ваші фотокартки до і після шлюбу, весільні фотокартки;
2.    Спільні банківські рахунки, виписки зі спільних кредитних карток;
3.    Податкові декларації, подані сумісно як подужня пара;
4.    Копії листів і роздрукованих електронних листів, які підтверджують хронологію розвитку романтичних відносин між вами;
5.    Виписка телефонних дзвінків;
6.    Договір оренди або позики на купівлю нерухомого майна (mortgage), які підтверджують сумісне проживання;
7.    Бронювання готелю і авіаквитків, які підтверджують сумісні подорожі;
8.    Виписки комунальних платежів, адресовані вам обом;
9.    Страхівки автомобіля, здоров’я, життя, на страхових полісах яких вказані ваші імена;
10.  Документи, які підтверджують наявність спільного майна (свідоцтво про право власності на автомобіль або будинок).

ЯК ЧОЛОВІК/ДРУЖИНА МОЖЕ ОТРИМАТИ ГРІН КАРТУ НА ПІДСТАВІ ШЛЮБУ З ГРОМАДЯНИНОМ США?

I. Одночасне подання клопотання про возз’єднання дружини/чоловіка із громадянином США і клопотання про зміну статусу

Клопотання про возз’єднання дружини/чоловіка із громадянином США. Основною метою даного клопотання є встановлення законності родинних стосунків. Пред'явлення лише одного свідоцтва про шлюб є не достатнім для встановлення "добросовісності шлюбу". Ви повинні надати комплексний пакет документів, які би підтвердили законність ваших подружніх стосунків, до яких належать письмові свідчення друзів, надані під присягою, любовні листи, спільні банківські рахунки, договір оренди і т.д.

Клопотання про зміну статусу. Метою подання даного клопотання є встановлення права дружини/чоловіка громадянина США змінити статус в США. USCIS буде розглядати наступні фактори для прийняття рішення про зміну статусу або відмову у зміні статусу, знаходячись в США.

Легальний в’їзд.  Легальний в’їзд на територію США має місце тоді, коли ваші документи були пред’явлені та розглянуті представником Прикордонної служби при в’їзді до США в аеропорту, морському порту, або інших прикордонних дільницях.

Якщо ви в’їхали на територію США легально, але прострочили дозволений термін знаходження на неімміграційній візі або не зуміли підтримати свій неімміграційний статус, знаходячись в США, ви все ж таки зможете подати документи на зміну статусу при умові пред’явлення доказу про легальний в’їзд в США.

Якщо ви потрапили до США нелегально, не пройшовши імміграційну перевірку представником Прикордонної служби, ваш(а) чоловік/дружина будуть вимушені повернутись назад додому і подати документи на отримання грін карти через американське посольство за кордоном.

Наявність кримінальної історії. Якщо ваш(а) чоловік/дружина були притягнені до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти моралі в США або за кордоном, він/вона не зможе отримати грін карту.

Ризик надання статусу особи, яка потребує соціальної державної допомоги (public charge). Особи, які мають офіційний дохід, нижчий за федеральну межу бідності, мають право подати заяву на отримання соціальної допомоги від державиЯкщо USCIS при розгляді заяви про зміну статусу встановить, що спонсорство дружини/чоловіка призведе до того, що громадянини США або сам іноземець зіштовхнуться із матеріальними труднощами і вимушені будуть просити у держави соціальну допомогу, USCIS має право відмовити в заяві про зміну статусу іноземця. Громадянин США має довести, що він/вона є матеріально спроможний(а) утримувати свою(го) дружину/чоловіка під час знаходження в США. Розмір доходу, який має показати громадянин США для того, щоб задовольнити вимогу доходу, залежить від складу сім’ї громадянина США і федеральної межі бідності.  

Медичні підстави. Дружина/чоловік мають надати для USCIS результати проходження медичного обстеження, проведеного затвердженим USCIS лікарем. Якщо ви були діагностовані з певною небезпечною для громадськості інфекційною хворобою (активна форма туберкульозу, сифіліс, гонорея та ін.) або встановлена залежність до наркотичних речовин, він/вона не зможуть отримати грін карту.

Заява на отримання дозволу на працевлаштування. Поки USCIS розглядає вашу заяву на зміну статусу, ви можете подати заяву на отримання дозволу на працевлаштування. Після її затвердження, вам буде надана пластикова картка, яка підтверджуватиме ваше право працювати в США без будь-яких обмежень (Employment Authorization Card). В більшості випадків така картка надсилається протягом 60-90 днів з моменту подачі документів.

Заява на отримання проїзного документу (Advance Parole). Поки USCIS розглядває вашу заяву на зміну статусу, ви можете подати заяву на отримання проїздного документу. Після її затвердження, вам буде надана пластикова картка (Advance Parole Document), яка підтверджуватиме ваше право на в’їзд і виїзд із США без будь-яких обмежень невизначену кількість разів. В більшості випадків така картка надсилається протягом 60-90 днів з моменту подачі документів.

II. Одержання повідомлень

Приблизно через 2-3 тижні після подачі документів, ваш(а) чоловік/дружина отримає повідомлення про те, що ваші документи були отримані та знаходяться на розгляді. В повідомленні також буде вказаний реєстраційний номер іноземця (Alien Registration Number), який вам слід зберігати у безпечному місці, так як цей номер допоможе вам прослідковувати статус вашої справи в онлайн режимі та при спілкуванні з представником USCIS.

III. Зняття відбитків пальців

Приблизно через 2-3 тижні після отримання повідомлення про те, що документи були отримані та знаходяться на розгляді, USCIS відправить повідомлення про необхідність з’явитися в найближче відділення Центру підтримки розгляду заяв для того, щоб зняти відбитки пальців. Ці дані необхідні для проведення інформаційного пошуку в базі ФБР на предмет наявності кримінальної історії. Як правило, процес опрацювання відбитків займає від 3-4 тижнів, після чого ФБР готує звіт і надсилає його назад до USCIS.

IV. Запит про надання додаткових доказів

Якщо USCIS встановить, що деякі документи були не надані або додаткові документи необхідні для того, щоби прийняти рішення по справі, ви отримаєте запит про надання додаткових доказів на синьому папері. В запиті про надання додаткових доказів буде зазначено список документів, які не були надані, а також кінцева дата подання додаткових документів (зазвичай від 30-60 днів). Ненадання відповіді на запит протягом встановленого строку може призвести до відмови в розгляді справи.

V. Інтерв’ю

Після того, як  ФБР опрацює відбитки пальців і не встановить наявності кримінальної історії, USCIS назначить для вас інтерв’ю. USCIS повідомить вас поштою про дату, час і місце призначеного інтерв’ю і список документів, які ви маєте принести з собою. На цьому етапі, представник USCIS повторно перегляне ваші документи і задасть вам декілька запитань для того, щоб переконатися в "добросовісності" вашого шлюбу і чи має право дружина/чоловік на зміну свого статусу, знаходячись в США. В кінці інтерв’ю, імміграційний офіцер поставить тимчасовий штамп грін карти у вашому закордонному паспорті або прийме рішення по вашій справі пізніше (через 60 днів після інтерв’ю). А саму грін карту у вигляді пластикової картки ви отримаєте поштою пізніше.

VI. Отримання постійної грін карти

Якщо ви знаходились в шлюбі менше, ніж два роки, ваш чоловік/дружина отримає тимчасову грін карту на 2 роки. Для того, щоб отримати постійну грін карту, подружжя має подати спільне клопотання за 90 днів до закінчення терміну тимчасової грін карти. Несвоєчасне подання сумісного клопотання призведе до порушення умов підтримання статусу держателя грін карти і початку депортаційного процесу. Якщо подружжя знаходилось в шлюбі більше, ніж 2 роки, ви отримаєте постійну грін карту.

VII. Отримання громадянства через три роки

Дружина/чоловік громадянина США має право подати заяву на громадянство США через 3 роки постійного проживання на території США в статусі держателя грін карти. При цьому, держатель грін карти має також переконатися у тому, що він/вона відповідає наступним вимогам подачі документів на натуралізацію:

·       Досягнути 18-річного віку.
·       На момент подачі документів находитися в шлюбі з громадянином США.
·       Знаходитися в шлюбі та сумісно проживати з громадянином США протягом останніх 3 років.
·       Той з подружжя, який спонсорував іноземця на отримання грін карти, має юридичний статус громадянина США протягом останніх 3 років.

Держатель грін карти не зможе подати на громадянство в прискореному режимі, якщо хоча б одна із цих вимог не задоволена. В такому випадку, він/вона повинні будуть подавати заяву на отримання громадянства шляхом натуралізації не через 3 роки, а через 5 років на загальних підставах.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше