Завідує вибором переможців найпрестижнішої кінонагороди у світі
Американська академія кінематографічних мистецтв і наук. Ця організація була створена в далекому 1927 році у сонячній Каліфорнії з метою популяризації кіно.
На сьогодні, Академія об'єднує більше
6000 професіоналів індустрії. Якщо бути точним, то — 6028. Всі академіки діляться на гільдії — режисери, сценаристи, актори, композитори і т.д. Кожна гільдія голосує тільки у своїй категорії. Загалом Академія об'єднує
15 гільдій, які обирають переможців
у 24 номінаціях:
- Кращий фільм
- Кращий режисер
- Краща чоловіча роль
- Краща чоловіча роль другого плану
- Краща жіноча роль
- Краща жіноча роль другого плану
- Кращий оригінальний сценарій
- Кращий сценарій-адаптація
- Краща операторська робота
- Краща робота художника-постановника
- Кращий монтаж
- Кращий монтаж звуку
- Кращий анімаційний повнометражний фільм
- Кращий анімаційний короткометражний фільм
- Кращий художній короткометражний фільм
- Кращий документальний короткометражний фільм
- Кращий документальний повнометражний фільм
- Кращий фільм іноземною мовою
- Кращий звук
- Краща музика
- Краща пісня
- Кращий дизайн костюмів
- Кращий грим
- Кращі візуальні ефекти
Всі члени Академії голосують лише у номінації "
Кращий фільм". До прикладу, щоби потрапити до цієї номінації потрібно набрати мінімум 5% голосів академіків (трохи більше 300). Кількість фільмів-номінантів може варіюватися від 5 до 10. Більше бути не може. Щоби потрапити до акторських номінацій претенденту необхідно набрати більше 100 голосів членів гільдії акторів. Для всіх інших категорій ліміт не встановлений.
В 6 номінаціях ("
Кращий грим", "Кращі спецефекти", "Кращий короткометражний фільм", "Кращий фільм іноземною мовою", "Кращий монтаж звуку", "Кращий документальний фільм") для вибору претендентів на перемогу, окрім членів Академії, залучають сторонніх людей і формують спеціальні комітети.
Щоб стати одним з 6028 членів кіноакадемії, потрібно бути професіоналом в кіноіндустрії. Продюсери, сценаристи, режисери, актори повинні мати як мінімум два фільми у фільмографії. У акторів ліміт — три. Професіонали так званого "технічного" напряму (монтажери, художники і т.д.) повинні пропрацювати певну кількість років у професії. Також можна потрапити до кіноакадемії через номінацію або ж заручившись підтримкою двох поручителів, які вже є членами Академії.
Раніше академіки голосували за допомогою спеціальних бюлетенів. Тепер у них є можливість зробити свій вибір за допомогою електронної форми. Члени Академії повинні проголосувати і надіслати результати до аудиторської компанії
PricewaterhouseCoopers. Цікаво, що голосувати можна лише за ті фільми, які академіки бачили на великому екрані. Виключення — документальні, короткометражні та фільми іноземною мовою. Їх можна дивитись вдома. Саме тут в нагоді стають "скрінери", про які ми згадували на початку цієї статті.
Після того, як всі 15 гільдій зробили свій вибір, у гру вступає вже згадувана нами аудиторська компанія
PricewaterhouseCoopers. 2 експерти цієї авторитетної компанії і 4 помічники проводять ретельний підрахунок голосів. Підрахунок триває 3 доби в спеціальному місці, яке тримається у секреті. В певний момент помічники покидають експертів. Таким чином,
остаточні результати голосування
знають лише 2 експерти компанії
PricewaterhouseCoopers.
Картки з прізвищами переможців по кожній номінації "розфасовуються" по конвертах. Через заходи безпеки, формується два комплекти конвертів, які під озброєною охороною доставляють на церемонію "Оскар" двома таємними маршрутами. Голлівуд залишається вірним собі. Інтрига повинна тягнутися до кінця. Навіть якщо це стосується найпрестижнішої кінопремії у світі.
88 церемонія "Оскар" відбудеться
28 лютого 2016 року.
Якщо вас зацікавила ця стаття, радимо вам також почитати:
Трійка найочікуваніших фільмів осені
Жоель Шапрон: Україна займає особливе місце на світовій карті кіноіндустрії
У Голівуда – українське коріння, то ж коли Оскара отримають наші кінематографісти?!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.