Як навчити дитину полюбити книгу

22 квітня 2020
Редакція

1. Починайте читати книги дитині змалечку. Спочатку казочки, коротенькі історії. Обов'язково кольорові та яскраві! Дайте можливість дитині запам'ятовувати найяскравіше – для неї це саме зараз дуже важливо.

2. Постійно робіть аналіз книжок, які читаєте спільно з малюками. Щоб зацікавити ще більше, запропонуйте дитині намалювати свою асоціацію з книгою.
 

 3. Створіть кросворд, та разом його розгадайте. Виріжте з дитячих журналів малюнки казкових та літературних персонажів, і нехай дитина вгадує, хто з якої казки, хто добрий а хто злий персонаж.


 

4. Розпитуйте, які враження на дитину справляє книга, що їй сподобалось, що ні. Разом обирайте книги для спільного читання. Дайте можливість малюку змалечку обирати книги для себе за різними критеріями.
 
5. Покажіть «інший бік» книги. Наприклад, цікавинки про життя автора, вигадані історії про головного героя, за бажанням напишіть власне продовження.
 
6. Починайте розбирати книгу на цитати, підбирати разом яскраві картинки до них.
 
7. Відвідайте разом музей або садибу письменника. Перед цією подією розкажіть дитині якомога більше про життя цього автора, покажіть його/її фотографії чи портрети.

8. Запросіть свою малечу взяти участь в майстерці за книгою. Таке бачення книги викликає в дитині не тільки прагнення читати, а й творчі здібності, комунікативні навички.
 
9. Пропонуйте якнайчастіше відвідувати бібліотеки. Там безліч літератури, спілкування, атракцій та затишку. Поведіть дітей на екскурсію у велику бібліотеку вашого міста. Наприклад, в бібліотеки на вулиці Драгоманова чи на вулиці Стефаника у Львові.
 
10. Відвідуйте з дітьми літературні форуми, акції, зустрічі з письменниками. Покажіть та познайомте їх з сучасними митцями, яких часто можна зустріти в наших вишах та в книгарнях, бібліотеках.
 
11. Введіть в практику читання 5 речень щовечора. З часом, можливо, і їй захочеться дочитати книгу до кінця.
 
12. Готуючи солодощі для малих ласунів, поцукруйте їхню уявою – скажіть, що такі ж солодощі куштував улюблений письменник вашої сім'ї!
13. Вдягніться у яскравий костюм, станьте Попелюшкою чи Лицарем для власних діток – чарівна атракція гарантована!
 
14. Розказуйте та фантазуйте, ким стане ваша дитина в майбутньому, якщо буде читати.
 
15. Купіть найприємнішу та найяскравішу книгу малюку у подарунок, навіть найменшу, її він запам'ятає на все життя!
Нехай книга супроводжуватиме ваше життя: працю, відпочинок та задоволення!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше
Як вибрати УФ-лампу для домашнього манікюру
Раніше у майстрів манікюру не було вибору, УФ лампи існували лише в одному виді — кварцеві. Зараз такі прилади зустрічаються дедалі рідше, але ви все ще можете придбати таку лампу за дуже помірною ціною.
Читати більше