Як наважитися реалізовувати ідеї

11 квітня 2017
MartaOnyskiv

Поради дає Лоран Гунель - дипломований спеціаліст з особистісного розвитку - у своїй книзі "Бог завжди подорожує інкогніто". В першу чергу автор звертається до "невільних людей": тих, які не живуть для себе; які бояться висловити свою думку, щоб не розчарувати інших; у яких є брак самоповаги; вони постійно скаржаться та приміряють на себе роль жертви. Щоб змінитися, найперше потрібно навчитися чинити опір:

1. Ідіть навпростець проти об’єктів вашого страху, аж поки страх не щезне, а не ховайтеся в куток і плекайте свій ляк перед незнайомцями.

2. Вчіться висловлювати незгоду, суперечте й висловлю­йте власні бажання, щоб отримувати те, що вам потрібно.

3. Не догоджайте і навчіться не надто перейматися дум­кою інших про себе. Звикайте до того, що ви не завжди відповідатимете цінностям, критеріям оточення; треба насмілитись виявляти свою відмінність, навіть якщо часом вона буде дивною. Тоді ви отримаєте відчуття лег­кості, а надто — свободи.

                                                                             Фото: Сергій Юрків
 
4. Ви поводитесь як жертви, тому що ваш мозок не знає інших варіантів. Розвинути їх можна тільки новими навичками. Тоді побачите, що можете поводитись якось інакше. А згодом ваш мозок сам швидко обере новий варіант дій, якщо той буде більш корисним. Практично реалізувати опір можна, наприклад, наступним чином:
 
  • Тричі на день поводьтеся неправильно, у будь-якому сенсі, в якихось дрібничках. Треба, щоб ви ставали неідеальними на якийсь час, усвідомлюючи, що всеодно залишилися живими, нічого для вас не змінилося і стосунки з іншими не погіршились.
  • Двічі на день відмовляйте у проханні інших чи навіть суперечте їм.

"Людей не можна змінити, можна тільки показати їм шлях, а потім викликати гостре ба­жання йти цим шляхом"


Наступним етапом реалізації своєї свободи є можливість отримувати бажанечого неможливо досягти без:

1. Вміння правильно комунікувати

Л. Гунель вимагає від вас емоційної комунікації з бажанням увійти у світ співрозмовника, "бути в його шкурі": намагатись думати, як він; вірити в те, у що він вірить; роз­мовляти, як він; рухатись, як він. Тоді зможете відчути, що відчуває інший, і на­справді зрозуміти його. Ви будете на одній хвилі. Потім, звісно, можете повернутися до вашого звичайного світогляду, проте зберігатимете якісну і взаємови­гідну комунікацію.

Ви побачите, що інша людина намагатиметься зрозуміти вас. Вона почне цікавитися вашим світом, мо­тивована бажанням не втратити такі стосунки. І тоді вам буде достатньо бути самими собою, просто і природно демон­струючи свою систему цінностей. І вона виявить до неї інтерес. Для цього зовсім не потрібно просити її змінитися чи повчати її… "Людей не можна змінити, можна тільки показати їм шлях, а потім викликати гостре ба­жання йти цим шляхом". Пам’ятайте: досягти цього рівня комунікації неможливо "без любові до співрозмовника, навіть маленької".
 

2. Подолання відчуття помсти

"Коли людина шукає помсти, — вона шкодить собі". Лють генерує енергію і краще перенаправити її на конструктивні дії: наприклад, наважитися зробити щось, чого ви ніколи не робили. Пам'ятайте: помста не принесе нічого, крім руйнації. Коли вам завдали болю, потрібно висловити своє незадоволення: або сказати в очі, або зробити це символічно. Наприклад, написати листа, у якому виплеснути усю гіркоту й злість. А потім цього листа спа­лити чи викинути в річку. "Ми всі народжуємося з однаковим потенціалом віри в себе"

3. Підвищення самоповаги

"Ми всі народжуємося з однаковим потенціалом віри в себе, потім чуємо коментарі батьків, вихователів, учителів... Якщо ж раптом так прикро склалося, що всі вони йдуть лише в напрямі негативу — висловлюють критику, докоряють, звертають увагу на всі наші хиби, промахи і невдачі, — у нашу манеру мислення закарбовується від­чуття неповноцінності й самокритики. У довгостроковій перспективі це призводить до того, що найменша невдача завдає нам болю, другоряд­ний промах змушує сумніватися в собі, найлегша критика вже дестабілізує й обеззброює нас.

Мозок звикає реагу­вати негативно — усі нейронні зв’язки посилюються з кож­ним негативним досвідом. Тож треба привчати розум до нового. Досить часто змушувати продукувати думки з позитивними асоціаціями, відтворювати позитивні емоції, допоки нові нейронні зв’яз­ки не сформуються, не закріпляться і, зрештою, не закар­буються. Для цього потрібен час. Наприклад, "щовечора витрачайте кілька хвилин, згадуючи день і записуючи три дії, які ви виконали протягом нього і якими ви пишаєтеся". Робити це потрібно щонайменше протягом 100 днів :)
 
Фото: Сергій Юрків

4. Вміння боротися з доріканнями

Коли вас оточують люди, які завжди готові покри­тикувати ні за що чи дорікають несправедливо, у жодному разі не можна виправдовуватися — так ви підтверджуєте їхні слова. Замість цього, ставте їм купу за­питань — і нехай виправдовуються вони! І тисніть, не полишайте їх. Вони — а не ви — мусять довести, що їхні закиди обґрунтовані.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше