Як ми, українці за кордоном, можемо допомогти Майдану

22 лютого 2014
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna

Завдяки мас-медіа про трагедію, яка спіткала Україну 19 лютого, дізнався світ. Страшні кадри з загиблими на вулицях та охопленим полум'ям Майданом облетіли усі телеканали та передові шпальти газет.

Звістки з Батьківщини викликали смуток, розпач і навіть паніку в українців закордоном. Але ці відчуття швидко змінилися на гнів та бажання зробити хоч щось корисне для наших побратимів та сестер в Україні.

Робота йшла по усіх можливих напрямках: проведення масових протестів, молебенів, а також спілкування з американськими журналістами та основне - збір коштів.

Як вже відомо за увесь час мирних протесту та подальшої спроби його подолання чимало українців фізично постраждали від насильства з боку "беркутівців".

За повідомленнями з Києва на такі поранення, як втрата ока - перестали зважати, коли йшлося про важкі вогнестрільні поранення. Однак, усім цим покаліченим за різним ступенем важкості людям доведеться якось жити далі. Їхнє одужання та нормальне функціонування багато в чому залежить від сторонньої допомоги. Характер поранень, як повідомляють преса та родичі постраждалих, вимагають тривалого лікування та реабілітації.

Саме тому особливо важливо підтримати акцію, започатковану 11 грудня  українською лікаркою в Чикаго - Марією Дмитрів-Капеняк. Марія прочитала статтю народного депутата Андрія Пишного  в "Українській Правді"- "На кого руку підняв, Янукович?" і вражена побаченим після цієї зачистки вирішила діяти. Написала багатьом - знайомим, колегам в Києві, в Америці. Відізвалися її кума, українка - лікарка з штату Айови - Наталія Кухар, а також Марія Дзюма, донька якої  Алла - в той момент перебувала на Майдані. Жінки активно почали працювати над пошуком довірених людей, котрі могли вирішувати наступні завдання: допомагати у зборі коштів, вишуковувати поранених, їхніх родичів, збирати інформацію про характер поранень та складати списки необхідного для лікування постраждалих, а також доставляти медичні засоби, препарати  до лікарень чи родичів.

Алла мала багато друзів серед київських студентів, яких вона закликала долучитися до цієї акції. Зібрані гроші перераховувати в Україну було небезпечно. Як відомо, заморожували перекази навіть в системі Western Union. Тоді вирішено було користуватися рахунками в американських банках приватних осіб.

Отже, гроші почали надходити на різні рахунки, звідки довірені сооби знімали кошти і купували за списками все необхідне. За два місяця сформувалася ціла мережа таких людей. Когось можна тут згадати, про інших - які і надалі перебувають в Україні писати поки що небезпечно…

Склалася певна команда постійно працюючих активістів і тих, котрі були залучені для виконання конкретних завданнь. На даний момент на Майдані є двоє постійних учасників ініціативи, котрі перебувають там цілодобово. Ці хлопці - друзі Алли і вони  працюють в головному медичному штабі Ольги Богомолець, збирають поранених, допомагають відправляти за кордон на лікування, спілкуються з консулами, також здійснюють основну роботу - шукають людей в районах, які можуть опікуватися постраждалими від беркутівських зачисток.

В Америці склалася дружна команда, яка займається цією справою цілодобово: Марія, Дмитрів-Капеняк, Наталія Кухар, Олена Ґордон, Марія та Алла Дзюма. До них долучилися Мар'яна Кушнір з Нью-Йорку, яка займається постраждалими в Дніпропетровську і, буквально, взяла під свою опіку цілий регіон.

На Львівщині їм допомагав Сергій Михайлюк, який спочатку був однією з довірених осіб для отримання коштів та доставки необхідних засобів. Потім він долучився до роботи психологічної допомоги для постраждалих на Майдані. Якраз Сергій і супроводжував одного з поранених під час зачистки 22 січня -  тернополянина Зіновія Закалюка - до Нью-Йорку на лікування.

Своїми болісними спогадами про той страшний день поділився пан Зіновій в ефірі UA Modna Radio невдовзі після прибуття.

Інтерв’ю ви можете прочитати тут.

А для тих, хто хоче допомогти Фонду медичної допомоги Майдану своєю роботою поділитися відомостями - звертайтеся до Ольги Майгутяк, відповідальної за зв’язки з громадськістю на medinterukraine@gmail.com

Для детальнішої інформації та переказу коштів заходьте на http://www.gofundme.com/medicalmaidanukraine або https://www.facebook.com/maidanmedicalusa?fref=ts.
 


Click here to support Fund Medical Needs of People on Maidan by Mariya Dmytriv

www.gofundme.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше