Як має діяти поліцейський

10 лютого 2016
UAPOST.US
Зважаючи на нещодавні події зі стріляниною поліції в Києві, я б хотів трохи прояснити у чому полягає робота поліції, оскільки багато хто, хоча й не всі, у своїй реакції на цю подію, незалежно від оцінки, показали, що погано розуміють ситуацію з охороною громадського порядку.

Насамперед слід зазначити, що поліцейський не є фахівцем у застосуванні та інтерпретації закону. Для цього існують адвокати і судді. Завдання поліцейського – підтримувати спокій та порядок в суспільстві. Як це робити – йому пояснюють інструкції, створені відповідно до законів.
 
uapost.us
 
Як і будь-яка інша робота, пов'язана з оцінкою стану іншої людини (наприклад, лікаря), робота поліцейського передбачає, що йому або їй доводиться ухвалювати рішення на місці, ґрунтуючись на особистій оцінці того, що відбувається. Безсумнівно, що трапляються помилки, і для їх виправлення існують вищі інстанції та суди. Простіше кажучи, поліцейський вирішує – було чи не було порушення, а суд або інша відповідна інстанція підтверджує чи спростовує таке рішення.

Поліцейський має можливість вдаватися до насильницьких дій, аж до застосування сили і зброї стосовно інших громадян. При виконанні обов'язків поліцейський має більше прав, ніж всі решта, інакше сенсу в такій службі просто не буде. У давніх Афінах, місці, де рівноправ’я громадян було найвищим ідеалом, в міську поліцію наймали іноземців-скіфів, щоб уникнути громадянських зіткнень. А скіфи могли лупцювати афінян від душі.

Варто пам'ятати, що дорогою поступаються не лише поліції, але і швидкій допомозі та пожежникам, а подекуди і шкільним автобусам, якраз виходячи з того, що надзвичайні ситуації вимагають надзвичайної реакції.

Тому, коли поліцейський вимагає від тебе зупинитися, ти зобов'язаний підкоритися. Ти не знаєш, чого він до тебе причепився. Може у справі, може хабар вимагає. Але поки він до тебе не підійде і не скаже – зупинись і чекай. Потім ти можеш сперечатися, давати "на лапу", як завгодно.

Але коли ти замість цього тиснеш на газ і мчиш зі швидкістю світла вулицями, де їздять, ходять і живуть люди – у поліції є два варіанти: вирішити, що твоя поведінка не становить негайної небезпеки нікому, включаючи тебе самого, і, записавши, якщо це можливо, номер, розбиратися з тобою пізніше або й навіть просто махнути рукою – або усунути потенційну небезпеку.

Зазвичай поліцейські будуть намагатися встановити контакт з втікачем, щоби переконатися, що їхню вимогу зрозуміли. У разі невдачі, їм доведеться або просити переслідування, або знайти спосіб зупинити порушника. Тепер це зовсім не автомобільне порушення, це непокора поліції, організації, якій дано право вимагати її, і створення аварійної ситуації, а, можливо, і ненавмисне, якщо ненавмисне, вбивство.

Ставки зростають, і поліцейський починає ґрунтуватись на іншому наборі даних для прийняття наступного рішення. Він має справу з потенційним убивцею.

Втікач якимось чином зупинений. У нього є шанс здатися і покластися на яке-ніяке, але правосуддя. Суддя потім може вирішити таким чином чи іншим. Для поліцейського в даний момент він - потенційна небезпека і відсутність кооперації вказує на серйозність ситуації.

Тепер, чергова спроба втечі чи, не приведи Господи, спроба конфронтації з поліцією зобов'язує поліцейських діяти рішуче. Контакт з порушником не встановлено, що у нього на думці ніхто не знає. Відомо тільки те, що його поведінка вказує на його небезпеку для всіх, включаючи самих поліцейських.
Дозволити втекти – вже не варіант, це буде посадовим злочином для поліцейського.

Наступний рух, що не вказує на готовність здатися, буде розцінений будь-яким поліцейським у світі як привід відкрити вогонь на ураження. І в цьому випадку поліцейський буде вирішувати на місці як і куди стріляти, але саме право і навіть обов'язок у нього на це є.

Все інше - малозначущі деталі: хто, чому і як. Непокора поліції створює нову ситуацію, що б там до того не відбувалося.

Аналогії з Майданом проводити не варто, там відбувалася акція громадянської непокори, де наміри і засоби сторін були зрозумілі та конкретні, і був насамперед контакт сторін.

Автор: Dmitry Berger
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Степан Степан 11 лютого 2016
Дуже гарно і коректно все описано. Запитань немає. От щоби ще мажори та блондинки це почитали і зарубили собі на носі.
PS. БІЛЯВКИ - це українки зі світлим кольором волосся.
БЛОНДИНКИ - це створіння жіночої статі невідомої національності з від'ємним коефіцієнтом IQ.
Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше