Як дитячі психологічні травми впливають на здоров'я

6 вересня 2019
Олена

Про який рід травм йдеться? 

Якщо вас кілька разів вилаяли за двійку, можна не турбуватися: будете жити.

Психологічна травма  це шкода, завдана психічному здоров'ю індивіда, унаслідок тривалого впливу стресу.
Тобто для утворення психологічної травми одного стресового випадку мало. Насильство має бути регулярне і протягом великої кількості часу. ОНД  несприятливі дитячі переживання 

Автори дослідження Боб Анда і Вінстент Фелітті створили список несприятливих дитячих переживань, до нього входять: 


● Насильство щодо дитини: емоційне, фізичне, сексуальне;

● Неналежне поводження з дитиною: фізичне або емоційне;

● Домашнє насильство щодо когось із членів сім'ї;

● Алкоголізм, наркоманія або інша залежність кого-небудь з членів сім'ї;

● Психічне захворювання або спроба суїциду кого-небудь з членів сім'ї;

● Батьки живуть окремо або в розлученні;

● Будь-хто з членів сім'ї був поміщений у в'язниці.

Кожен фактор вважається як 1 бал. За результатами дослідження, в якому прийняли 17 000 осіб, 67% населення США має хоча б 1 бал за шкалою. 

12,6 % (кожен восьмий)  від 4 балів і вище. Чим вище бали, тим гірше здоров'я у людини.

При 4 і вище — у 2,5 рази більше ризик обструктивної хвороби легенів, гепатиту-В — 2,5 рази, депресії — в 4 рази, суїциду — в 12 разів. 

При 7 і вище — в 3 рази вище ризик виникнення раку легенів, у 3,5 рази вище ризик ішемічної хвороби серця — це вбивця № 1 в США.

"Деякі, дивлячись на ці дані, кажуть: та добре. Якщо у людини було важке дитинство, він з більшою ймовірністю буде пити, курити і робити все те, що губить здоров'я. Це не питання науки, а поганої поведінки. Але як виявилося, як раз-таки це питання суто науки»,  зазначає доктор Надін Бурк Харріс.

Надін Харріс  американський педіатр. Вона досліджує і популяризує цю тему. Детально з її думками можете ознайомитися в цьому відео.

Висновок

Дитячо-батьківські відносини — це складний і один з найважливіших взаємодій в житті людини. Адже, як виявилося, чим здоровіше ці відносини, тим здоровішою є дитина.

Досвід несприятливого дитинства — величезна, залишена без уваги загроза здоров'ю суспільства, з якою людство зіткнулося сьогодні.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Одним із творців американської атомної бомби був українець
18 листопада 1900 р. у Києві народився Юрій (Георгій, Джордж) Богданович Кістяківський, нащадок славетної родини Кістяківських. Він був членом американського Комітету національної оборони, радником президента США Д. Ейзенхауера у справах національної політики і техніки та очолював Комітет з питань науки, техніки та державної політики Національної академії наук США.
Читати більше
Що робити з несвіжим хлібом?
З черствого хліба не можна зробити смачний бутерброд, але є ще багато способів, як його використати. Ознайомтеся з нашими порадами, і можливо, наступного разу ви не будете просто викидати застарілий хліб у смітник.
Читати більше
Ті, що оберігають старе місто: маскарони
Ми звикли до краси і величі архітектури стародавнього Києва, Львова, Одеси, Чернівців... Але унікальна архітектура невеликих українських міст та містечок теж зачаровує своїми шедеврами. Подорожуючи центром Кропивницького — самого серця України, ми перегорнемо одну зі сторінок архітектурного літопису України.
Читати більше