ЯК ДОСЯГТИ БАЖАНОГО РЕЗУЛЬТАТУ В ДІЯЛЬНОСТІ КОМПАНІЇ?
ЧЕРЕЗ РІЗНОМАНІТТЯ ТА ЛІДЕРСТВО,
ЯКІ СУТТЄВО ВПЛИНУТЬ НА ЇЇ РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ

1 жовтня 2018
Akme-Ukraine

Цей підхід було презентовано широкій громадськості Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine та CFA Institute, які 7 вересня 2018 року запросили на Перший WIM CEE Форум «Вплив різноманіття та лідерства на результати компаній».

Хто не хоче бути успішним? Хто не мріє досягати поставлених результатів? Хто відмовиться від можливості покращити своє життя? Мабуть не буде помилкою припустити, що таких осіб набагато більше, ніж тих, кого ці питання не хвилюють.

Тим більше серед нас, українців. Останні десятиріччя ми не такі вже й успішні, не вельми вдоволені та, на жаль, не дуже благополучні. І хоча тенденція до збільшення незадоволених — це не тільки тренд виключно національний, але світовий, тем не менш учиться завжди згодиться. І, найголовніше, та широковідома порада Остапа Бендера “Не учите меня жить, лучше помогите материально” (рос.), наразі зовсім не з тієї опери. Спростована багатьма дослідженнями, вже вже в першій видачі Гугла на запит про успішних людей, нам аргументують:

  • ...планета крутиться не за рахунок тих, кого ми дружно охрестили «успішними» і поставили на п'єдестал пошани. «Успішні люди» не вчать наших дітей в школі. «Успішні люди» не лікують нас від застуди. «Успішні люди» не рятують Землю від глобального потепління. "Успішні люди" не печуть хліб, не водять автобуси і не миють підлогу у вас в офісі. Але ж ті, хто робить це, об'єктивно набагато корисніші для суспільства, ніж вся армія поп-співаків, менеджерів і олігархів.” (http://prozak.info/Zhittya/Stil/Planeti-ne-potribni-uspishni-lyudi);

  • успіх не завжди залежить від здібностей і працьовитості , бо посередності щастить (www.bbc.com/ukrainian/vert-cap-43461269).

А сайт Школа бізнесу та менеджменту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (http://sbm.pnu.edu.ua/2018/05/02/top-10-uspishnyh-lyudej-kar-yera-yakyh-rozpochalasya-z-nevdach/) інформує про ТОП-10 успішних людей, кар’єра яких розпочалася з невдач.

Проте непроблематичний висновок на кшталт того, що не варто перейматися тим, що до цього часу не щастить і все ще попереду — навряд чи буде сприйнятий серйозно людиною, яка усвідомлює, що її досягнення і успіх, її кар’єрний та особистий розвиток — це не особиста справа, це, насамперед, відповідальність перед родичами, друзями, колегами, підлеглими, благополуччя яких пов'язане і залежне від докладених нею зусиль у повсякденні .

І от саме про те, що має стати повсякденними стараннями лідера, аби забезпечити конкурентоздатність компанії, й дискутували на Форум «Вплив різноманіття та лідерства на результати компаній».

Звісно, не можна дорівняти різні компанії одну до одної, специфіку простору та часу її функціонування, ігнорувати особливості галузевих ринків. Однак все ж є спільний знаменник: підготовленість до управління в умовах постійних змін. Базис такої підготовленості — добір команди та організація її роботи.

Асоціація інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine та CFA Institute зауважує, що численні дослідження доводять взаємозв’язок між наявністю різних за гендером, віком та культурою людей в управлінській команді та результатами діяльності компанії.

Тому ключовим питанням для кожного лідера має наступне: Чи позначається неоднаковість вашої команди (відмінності за статтю, віком, расою, релігією, культурою тощо) на результатах діяльності компанії?

Для фінансистів та фахівців з інвестицій з 15 країн, що взяли участь у Форумі, різноманітність команди - які обґрунтовано стверджують, що передумовою конкурентоздатності та лідерства на ринку є різноманітність команди та вважають таку різноманітність корпоративною цінностю.

Must have кожної команди — гендерна рівність топ-менеджменту — уточнюється і деталізується пошуком відповідей на питання:

  • Як жінки-лідери впливають на реформи в країні? Які уроки можна отримати з їхнього досвіду?

  • Важливість побудови довіри між лідерами та суспільством.

  • Чи може гендерна рівність сприяти економічному зростанню та забезпечити політичну стабільність?

  • Чи може імідж української жінки-лідера бути більш справедливимі толерантним?

  • Важливість залучення та утримання кращих і найбільш кваліфікованих фахівців

  • Чи є різноманітність робочої сили (стать, культура, вік тощо) важливою для підтримки конкурентоздатності та досягнення успіху?

  • Які уроки побудови соціокультурних різноманітних команд?

Але не все залежить від злагодженої роботи управлінської команди. Не варто нівелювати значущість впливу інших інститутів, зокрема, наглядових рад на конкурентоздатність компанії. Тому соціокультурна різноманітність у наглядових радах не менш важливий складник успіху на ринку. Отже, обговорення потребує з'ясування різних поглядів на:

  • вплив різноманітності (гендерних, культурних) у наглядових радах на результати та конкурентоспроможність;

  • законодавчо встановлені квоти на гендерну рівність для корпоративних рад у Європі;

  • потреби у політиці різноманітності для підвищення ефективності та продуктивності;

  • досвід та навички для кандидатів у наглядових радах;

  • перелік навичок, потрібних жінкам у керівництві.

Ще один аспект — це вдала розробка стратегії для бізнесу. Наразі вдалу стратегію називають не інакше, ніж вдала стратегія, підкреслюючи, що лише успіх компанії на ринку засвідчує доречність довгострокових планів. Аби фахово розробити такі плани варто розумітися на перевагах та ускладненнях, які постають внаслідок підтримки різноманітності робочої сили, а також гендерних та культурно-різноманітних команд.

Аби навести аргументи на користь гендерної рівності, наведемо кілька тез, які прозвучали на Форумі:

  • Найбільш швидко зростаючий клас інвесторів - це жінки.

  • Існують суттєві відмінності між жінками та чоловіками-інвесторами, їх толерантністю до ризику: поведінка та мови спілкування.

  • Соціальні медіа змінили правила гри для жінок та ринку інвестицій.

    Окремо висловимо щиру подяку організаторам за включення до програми Форуму семінару на тему: “Створення правильного мислення для успіху у світі VUCA”.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com