WorldSkills Ukraine 2020: крок у кар'єру, або про можливість продемонструвати свою компетентність у колі фахової спільноти 

14 жовтня 2020
Akme-Ukraine

Сучасні тенденції в професійній підготовці з робітничих професій свідчать про посилення взаємодії між освітянами й роботодавцями. Підтвердженням цьому - факти про залучення останніх до планування й організації навчального процесу, оцінювання навчальних досягнень і готовності до професійної діяльності майбутніх професіоналів.

Та найбільш вираженим проявом новочасного тренду варто вважати професійно зорієнтований конкурс для учнів, студентів і новоприйнятих працівників з числа випускників навчальних закладів і віком від 18 до 22 років WorldSkills Ukraine.

Розпочатий в 2016 році, він вже в 2020 р. став масштабним івентом, який, окрім невід'ємних складових власне змагання конкурсантів, містить презентаційну частину з демонстрацією технічних можливостей обладнання, а також спорядження конкурсантів, технічного оснащення й апаратного забезпечення їхньої майбутньої професійної діяльності.

Наскільки це необхідно для України? Worldskills  - це всесвітньо відомі змагання, що проводяться починаючи із 1946 року за участі більш ніж 80 країн задля популяризації технічних професій. Volvo Construction Equipment разом з ЕТС - офіційним дилером Volvo CE в Україні, виступили партнерами фінальних змагань компетенції "Обслуговування важкої техніки".

Молоді фахівці з усієї України змагалися в тестуванні та обслуговуванні техніки Volvo Construction Equipment.

І тепер учні та випускники закладів профосвіти, студенти вишів, а також досвідчені робітники отримають доступ до престижного європейського конкурсу WorldSkills Ukraine.

Пропонуємо ознайомитись із загальною інформацією про WorldSkills Ukraine. Положення, яке врегульовує проведення змагання на Всеукраїнському рівні, набуло чинності з 06.09.2019 р. В ньому передбачено, що переможці національного відбору отримають можливість представляти Україну на світовому чемпіонаті WorldSkills International, не тільки найбільш популярному, але й самому масовому професійному змаганні. Державне фінансування WorldSkills Ukraine сприяє прозорості змагань та залученню широкого кола стейкхолдерів до їх організації. Так, Федерація роботодавців та інші бізнес-партнери, підтримучи WorldSkills Ukraine, зокрема, й фінансово, забезпечують більшу видовищність і масштабність.

Цьогорічний конкурс відбувався за таким графіком:

30 вересня – 1 жовтня – слюсарні роботи (Маріупольське вище металургійне професійне училище, м. Маріуполь, провулок Єрмака, 31);

6-8 жовтня – мехатроніка  (НТУ “Дніпровська політехніка”, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 19);

7 жовтня – обслуговування важкої техніки (Сервісна станція з обслуговування будівельної техніки Volvo, смт Глеваха, вул. Сулими 9); кладка цегли (ДНЗ “Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти”, м. Запоріжжя, вул. Перспективна, 2-Б);

7-8 жовтня – зварювальні роботи (ДНЗ “Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти”, м. Запоріжжя, вул. Перспективна, 2-Б);

8 жовтня – перукарське мистецтво (Арт Академія сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі, м. Київ, вул. Бережанська, 5); ксплуатація та обслуговування залізничного транспорту  (ДНЗ “Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти”, м. Запоріжжя, вул. Перспективна, 2-Б);

13 жовтня в режимі онлайн було визначено переможців WorldSkills Ukraine 2020. І 29 фіналістів отримали призові місця.

Треба було б побачити захоплення конкурсантів ще під час поїздки до місця проведення змагання, щиру зацікавленість досвідчених майстрів робітничих професій, хвилювання викладачів і підтримку з боку глядачів, аби зрозуміти — це не черговий захід у переліку подібних до інщих. Це — подія.

І зробили її такою і організатори, і учасники, і журі. До його складу на ІІ фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» за компетенцією «Обслуговування важкої техніки» у 2020 р. увійшли:

1. Барабаш Андрій, ТОВ ЕТС – Київ, менеджер з розвитку бізнесу, голова журі.

2. Овчінніков Марк, ТОВ ЕТС – Київ, менеджер з ремонту та відновлення техніки.

3. Бондарев Ігор, ТОВ ЕТС – Київ, директор.

Експертна група ІІ фінального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» за компетенцією «Обслуговування важкої техніки» переважно складалася з фахівців компанії «ЕТС», ексклюзивного дилера Volvo CE в Україні, яка виступила спонсором Компетенції «Обслуговування важкої техніки». До неї увійшли:

1. Останін Григорій, ТОВ ЕТС, механік з обслуговування та ремонту техніки Volvo, голова експертної групи.

2. Сідорчук Максим, ТОВ ЕТС, механік з обслуговування та ремонту техніки Volvo, експерт.

3. Пташкін Євген, ТОВ Вест-Іст, механік з обслуговування та ремонту техніки Volvo, эксперт.

4. Борисовський Роман, ФОП Марісенкова Н.М., механік з обслуговування та ремонту техніки Volvo.

Переможцяит за компетенцією «Обслуговування важкої техніки» стали:

  1. Андрій Дорошенко, учень Катюжанського вищого професійного училища;

  2. Максим Капітанчук, працівник ПРАТ «ПівнГЗК»;

  3. Ярослав Ясік, учень Головинського вищого професійного училища нерудних технологій.

Завдячуючи участі у WorldSkills Ukraine всі присутні — конкурсанти, викладацький склад, професійна спільнота і глядачі — дізналися про сучасні міжнародні практики в професійній підготовці, про можливості, які значно збільшені в спосіб запровадження державно-приватного партнерства. А ще пересвідчилися в красі й цінності професійно здійсненої праці, як молодимо учасниками змагання, так і досвідченими фахівцями. Останні відкрили захід “Важким репом під проливним дощем”. Розмірний ритмічний речитатив екскаваторів й навантажувачів — це біт, а танцювальні па — це ще той хіп-хоп! Поза всяким сумнівом, ми стали свідками його нового напряму, назвемо його “Вольво-реп”, бо саме на цій тезніці його демонстрували всім присутнім.

Та окремо хочемо наголосити на професійній зорієнтованості заходу. Як школярі-хлопці випробовували себе на комп'ютерному тренажері проекційних пристроїв і механізмів, що відтворюють реальну обстановку, і, як здалося нам, навіть створюють вібрації і шуми. Ці працюючі прилади, можливість їхнього вибору та апробації в умовах, коли поряд змагаються трошки доросліші за тебе хлопці, захопливе заняття. Та шкода, що карантин запровадив обмеження — шкода, та їх усього двоє, таких везунчиків.

І ще про гендерну складову. Хоч ми вже й писали про це, але дівчат не побачили серед конкурсантів. А організатори конкурсу вельми переймаються цим питанням. Ми навіит запропонували їм першу учасницю визнати Принцесою й відповідними званнями, нагородами й короною. Агов, дівчата! Хто мріяв про корону — відгукніться!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше
Добірка рецептів смачних літніх страв
​Літо — чудова пора, коли нашвидкоруч можна приготувати максимально корисні страви із сезонних овочів та фруктів за мінімум часу. Тому підготували для вас добірку легких рецептів прохолодних літніх страв від професійних шеф-кухарів.
Читати більше