У ласунів всього світу є власне свято, яке відзначається 11 липня - Міжнародний день шоколаду! Багато дітей знають про існування такої дати і безсоромно цим користуються, випрошуючи у батьків незаплановану плитку шоколаду :) Ну хто ж зможе відмовити їм, якщо дійсно є привід! Щоправда, так було далеко не завжди: тільки з 1995 року у шоколаду з'явилось своє офіційне свято.
Засновниками святкування можна вважати французів. Першими їхню солодку ініціативу підтримай італійці, німці та швейцарці, трохи пізніше свято перейняли й інші держави Європи.
Слід зазначити, що такі звичні для всіх ласощі як шоколад раніше були доступні тільки для аристократів. Вживався він виключно у вигляді напою. Дами приписували такому солодкому десерту властивості афродизіака. До того, що шоколад – це смачний напій, з часом всі звикли, а от до того, що він може існувати у формі плитки, дійшли лише в дев'ятнадцятому столітті. Саме тоді голландець Конрад Ван Хаутен винайшов і оформив патент на володіння гідравлічним пресом, який і давав можливість з какао-бобів добувати олію.
Через деякий час англійська фірма "Фрай і Сини" відкрила для себе секрет змішування какао-порошку, какао-бобів, при цьому додаючи туди цукор. Новий плитковий вид шоколаду викликав у любителів солодкого справжній ажіотаж. Саме після відкриття технології плиткового шоколаду, в ці ласощі почали додавати ще й молоко. Тоді смаколик отримав нових прихильників. Багато хто любить ніжний молочний смак, який підкреслює солодкість шоколаду.
Шоколад, без сумніву, люблять у кожному куточку нашої планети, проте, в деяких країнах ставлення до нього дійсно особливе:
1. Почати потрібно з
Бельгії, де в одному списку з пивом і найвідомішим мереживом є і шоколад. У цій країні просто величезна кількість музеїв, де відвідувачі можуть зануритися в солодку історію, а також безліч невеликих магазинів, робота яких повністю присвячена шоколадній справі. Цю країну прийнято вважати батьківщиною темного шоколаду, а також праліне. Крім цього, вона є безперечним лідером по кількості солодких плиток, що виробляються на кондитерських фабриках.
2. На наступній сходинці знаходиться
Швейцарія. Для багатьох ця країна асоціюється тільки із запаморочливо смачним сиром, дорогими брендовими годинниками та відомими по всьому світу своєю надійністю банками. Однак, це ще не все, адже саме тут виробляється неймовірно смачний молочний шоколад. Згідно зі статистикою, кожен житель країни щорічно споживає більше десяти кілограм такої смакоти. Кондитерські фабрики є по всій країні, але їх відмінною рисою є те, що кожен бажаючий може спостерігати за тим, як виготовляються улюблені ласощі.
3. Звичайно ж, в такому списку просто не можна обійтися без
Франції. Ця країна відома як засновниця Всесвітнього дня шоколаду, а крім того надає справді унікальну можливість всім бажаючим осягнути кулінарну майстерність і дізнатися секрети приготування улюблених солодощів. Ще у Франції біля Ліона є унікальний заклад – школа шоколатьє. Саме звідси випускаються справжні поціновувачі цього солодкого продукту, які потім стають всесвітньо відомими майстрами. Для них працювати з шоколадом - справжнє задоволення.
Сьогодні майстри шоколадного мистецтва пропонують ласунам просто величезний вибір смаків улюблених ласощів. Заходячи в магазин, напевно, цілу годину можна провести біля полиці з шоколадками та цукерками, порівнюючи їх та обираючи найсмачніші. Начинки з йогурту, горішків, повітряного рису… можна побачити просто масу варіантів. Однак традиційними вважаються три види шоколаду – гіркий, молочний і білий.
Гіркий шоколад складається з какао-порошку, какао-масла, які доповнює цукрова пудра. Її відсоток в таких ласощах зовсім невеликий. Кондитери намагаються акцентувати увагу на натуральному смаку продуктів.
Білий шоколад повністю відрізняється від гіркого тим, що в ньому відсутній какао-порошок. Головними компонентами тут є сухе молоко і ванілін, вони й надають гарний кремовий колір.
Молочний шоколад підкорив серця більшості ласунів. Ті, хто не дуже полюбляє гіркий шоколад, у цих солодощах знайшли все, що тільки можна побажати: і какао-порошок є, і сухе молоко… Ну просто казка, а не продукт, і цукрової пудри тут більше, ніж какао.
Наукою встановлено, що в шоколаді є елементи, які сприяють відпочинку та психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду сприяють викиду ендорфінів - так званих гормонів щастя, які впливають на центри задоволення, покращуючи настрій і підтримуючи тонус організму. Так само існує гіпотеза, що шоколад володіє "протираковим" ефектом і здатний сповільнювати процеси старіння.
Що ж, свято і справді можна назвати одним з найцікавіших! І цей чудовий день найкраще провести разом з усією родиною, спробувавши приготувати шоколад або різні страви, у яких він є головним складником. Таке заняття точно сподобається і дорослим, і дітям, час пролетить непомітно, а в результаті вийде нова смачна сімейна страва ;)
Солодкого вам усім Дня шоколаду!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.