Виставка "Сузір'я" - зустріч різних поколінь художників

20 листопада 2015
Редакція
19 листопада в Dymchuk Gallery відкрилась друга виставка із серії "Сузір'я/Constellations", в рамках якої представлені роботи одеських художників різних поколінь - Володимира Наумця і APL315.
 
Проект "Сузір'я / Constellations" задуманий, як серія виставок, котрі порівнюють художні практики представників "одеського нонконформізму" 60-80-х років і сучасних українських художників. Перша виставка із серії відбулась в березні 2015 року і представила роботи двох видатних одеських художників - Юрія Єгорова та Олександра Ройтбурда.
 
nt-art.net dymchuk.com
 
В історії одеського мистецтва останнього століття складно знайти одночасно настільки схожих і таких відмінних один від одного художників. Володимир Наумець відомий, в першу чергу, своїми сміливими концептуальними перформансами 70-80-х років минулого століття, а також формальними пошуками, які призвели до злиття абстрактного живопису і традицій іконопису. APL315 - псевдонім, за яким ховається ентомолог за освітою, який послідовно та активно займається графіті, а також експериментує з традиційною технікою - полотно, олія.
Мистецькі практики цих художників об'єднує прагнення експериментувати, відмова від конвенціональних меж, в яких необхідно позначити жанрову і стилістичну приналежність робіт. Відхід від фігуративного зображення, фактурність поверхні (чи то полотно, дерево чи папір), експресивність, але водночас і виваженість зображення, плюс мінімалістична палітра - характеризують художній метод Наумця та APL315 і зближують їх.

При цьому, світоглядно, APL315 і Наумець займають зовсім різні позиції: перший стурбований соціальною проблематикою і висміюванням тотальної медійності суспільства, другий - цілком зосереджений на "духовності" та екзистенціальних переживаннях індивіда.
 
Рішення зіставити художні практики Володимира Наумця і APL315 продиктовано інтересом до формальної подібності робіт і можливості взаємодії різних картин світу, що представляють два покоління одеських художників. Результат такого зіставлення непередбачуваний і багато в чому залежить від глядача.
 
Катерина Філюк
 
Володимир Наумець (1945) - художник, представник одеського нонконформізму. У 1959 році закінчив Одеську художню школу (у педагога М. Зайцева), а в 1964 - Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова. У 1964 році закінчив монументальний факультет МХІ імені Строганова. Учасник неофіційної виставки "Сучасне мистецтво з України" (Мюнхен - Лондон - Париж - Нью-Йорк) - 1979. Твори знаходяться в музеях та приватних колекціяхУкраїни, Росії, Німеччини та ін. країн. З 1980 року живе і працює в Німеччині.
 
APL315 (1986) - художник, райтер. У 2008 році закінчив Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, факультет біології. Учасник міжнародних резиденцій (Сеул, Південна Корея) та виставок (Угорщина, Німеччина, Франція, Корея, Азербайджан, Польща). Як райтер активно працює з 2000 року, з 2006 року співпрацює з галереями і виставковими площадками. Живе і працює в Одесі, Україна.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше