Вшквар як професіонал, або як використовувати керамічні грилі

27 серпня 2022
Редакція

Звичайно, ви віддаєте перевагу готувати товстий шматок м’яса на мангалах, чавунних сковородах або вертушках. Ясно! Ваша місія – ідеальний стейк. Який найкращий спосіб це зробити? Ну, з дійсно високими температурами керамічних грилів!

Що таке інфрачервоний пальник і як він працює?

Інфрачервоний керамічний пальник генерує інфрачервоне теплове випромінювання. Тепло зберігається каменем, що призводить до температури до 900 °C.

Променеве тепло, яке генерує інфрачервоний керамічний пальник, нагріває лише об’єкти, на які він потрапляє, а не повітря. За допомогою простих пальників із нержавіючої сталі повітря нагрівається та закручується газовим полум’ям (конвекційне тепло), тому можливе, наприклад, непряме смаження на грилі. Керамічний пальник працює інакше: принцип можна порівняти з сонячними променями. Ви це знаєте з гірськолижних канікул. Сніг і лід, повітря навколо вас морозне, але сонце на вашій шкірі все ще приємне та тепле. До речі, це також є причиною того, що термометр на кришці не показує 900 °C – зрештою, ви отримуєте повний нагрів лише там, де йому належить: на вашому стейку!

Інфрачервоний керамічний пальник є аналогом смаження на вугіллі

Чи знаєте ви, що традиційне смаження на вугіллі також виробляє інфрачервоне тепло? Так, правдива історія. Коли деревне вугілля досягне певної температури і стане червоним, воно випромінює тепло у вигляді інфрачервоного випромінювання. Деревне вугілля може виділяти температуру від 600 до 800 °C.

Переваги вашої керамічної конфорки

Швидко у вас на тарілці ідеальний стейк, як із стейкхаусу! Завдяки надзвичайно високій температурі гриля ваша їжа підсмажується дуже швидко. Результат: гаряча, хрустка скоринка зовні з гарним ароматом смаженого та соковите, неушкоджене м’ясо всередині. Ніколи знову жорстка підошва взуття!

За допомогою керамічного пальника ви можете легко посмажити найкрутіші написи на м’ясі. Це не обов’язково, але справляє враження на Instagram. #meatporn На додаток до звичайних решіток з нержавіючої сталі або чавуну, ви також можете просто використовувати решітку для обсмажування або поворотну пластину.

Переваги

 • Час попереднього розігріву решіток над керамічним пальником дуже короткий, тому ви можете швидше почати готувати на грилі.
 • Ви економите газ, тому що вам не потрібно так довго розігрівати гриль.
 • Керамічний пальник, на відміну від деревного вугілля, регулюється і створює значно менше відходів і безладу.
 • Після смаження — до смаження! Високі температури спалюють залишки на решітці та пальнику майже безпосередньо, що також відомо як піроліз. Для вас це означає менше прибирання та чищення згодом!

Що обов'язково варто знати

Смаження на грилі за екстремальних температур вимагає певної практики. Спочатку легко може статися, що той чи інший шматок м'яса підгорить. Однак з часом ви повинні відчути тепло. Можливо, перші кілька разів не використовуйте найдорожчий стейк.

Краще почати готувати на грилі з керамічної конфорки на низькому рівні і повільно освоювати її використання та потужність. Це позбавить вас від підгорілих стейків і сумних облич на вечірці з барбекю. Особливу увагу варто звернути на Fat FRED з двома інфрачервоними керамічними пальниками.

Якщо ваш керамічний пальник знаходиться зовні, як FRED Jr. Deluxe, він буде вразливим до сильного вітру. Тому розмістіть гриль у захищеному від вітру місці.

Як саме ваше м’ясо отримує таку чудову скоринку на інфрачервоній керамічній конфорці, запитаєте ви? При температурах вище 140 °C на поверхні вашого м’яса відбувається так звана реакція Майяра. Молекули цукру в м’ясі (або інших продуктах) реагують з амінокислотами, які також присутні при високих температурах. Вивільняються охолоджуючі сполуки, речовини для смаження, і ваша страва, приготована на грилі, отримує неперевершений аромат. Чим вище вогонь, тим швидше ваше м’ясо стане хрустким. Але УВАГА: шматок також може швидко стати дуже чорним, якщо ви не будете обережні.

Що можна приготувати на інфрачервоному пальнику?

В принципі, для вашої інфрачервоної конфорки підійде будь-яка їжа на грилі: риба, морепродукти і навіть овочі та фрукти. Смажені сосиски теж виходять хрусткими.

Однак з більш чутливою їжею слід бути обережним, щоб не розігріти її так сильно, як зі стейками, інакше щось може легко підгоріти, а шкірка ковбаси може швидко лопнути. Це дуже легко завдяки плавному регулюванню конфорки.

Поради та підказки

 • Не торкайтеся керамічних каменів твердими предметами, водою чи іншими рідинами, це може їх пошкодити. Навіть якщо пальник холодний і на нього капає рідина, наступного разу, коли ви його нагрієте, може утворитися пара, створюючи тиск і тріскаючи кераміку. Завжди не піддавайте керамічний пальник впливу різких і раптових перепадів температур.
 • Майте на увазі, що м’ясо з високим вмістом жиру може викликати сильний розвиток полум’я. Тому вживайте заходів обережності та розташовуйте гриль достатньо далеко від горючих матеріалів. Також слідкуйте за дітьми та домашніми тваринами!
 • Ви хочете дуже довгого задоволення на конфорці, найкраще не класти на решітку мариновану або сильно змащену олією їжу. Маринади, що містять кислоту та сіль, також можуть пошкодити керамічний камінь, коли вони стікають.
 • Коли сонце світить дуже яскраво, не можна сказати, що керамічний пальник світиться. Перевірте, чи він увімкнений, коротко потримавши руку приблизно на 30 см над решіткою.
 • До речі, виріз у лівому нижньому куті решітки не є браком чи помилкою виробництва. Навпаки: це дозволяє запалити керамічний пальник вручну запальничкою або сірником, якщо п'єзорозпал не працює.
 • Якщо ваша керамічна конфорка встановлена ​​на столику, як FRED JR. Deluxe, не забудьте дати конфорці повністю охолонути, перш ніж закривати кришку столу. Інакше кришка з нержавіючої сталі знебарвиться від високої температури.
 • Для приготування на керамічному конфорці ваше м’ясо має бути максимально сухим зовні. Найкраще залишити його без кришки в холодильнику за добу. Чим менше вологи буде на м’ясі, тим швидше воно утвориться скоринкою. Логічно: якщо м’ясо вологе ззовні, тепло має спочатку випарувати рідину, перш ніж може відбутися реакція Майяра.
 • Безпомилково обрати й купити керамічні грілі, додаткове обладнання, якісні розпалювачі, вуголь та все інше можна попередньо ознайомившись з каталогом грилів та аксесуарів.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше