Вшанування пам'яти жертв Голодомору у Блумінґдейл

24 вересня 2014
Galyna Ugryna

Зустрічі з трагічною датою душа опирається, потрібна частка волі, щоби зробити крок на сумну церемонію...

Голодомор як ґеноцид українського народу - страшна картина у плині історичного часу. Її позначка не виправдовується роками: пам'ять народу береже свідчення доби знищення під корінь талановитого, Богом благословенного, червоним дияволом лИґнутого народу у 1932-33 роках. 

На парафії св. Андрія у містечку Блумінґдейл при Чикаґо, щороку восени відзначається ця дата. Діє фундація по організації програми, яку провадить незмінна Тамара Кузик-Сторі. Довгі роки головою фундації був пан Микола Міщенко. 

Приїзд високої духовної особи - Архиєпископа Чернігівського і Ніжинського Високопреосвященного Владики Євстратія, Панахида, освячення землі під пам'ятник Небесній Сотні та борцям за державність України, виступи Брюса Раунера  від республіканців, який є кандидатом на посаду губернатора штату Іллінойс, Генерального Консула Андрія Праведника, отця Мирона Панчука, Марії Коркоч-Ґоршко були наповнені біллю за свій народ, за пережите ним, особисті спогади тих, хто вижив і сьогодні знаходиться серед нас (таких виявилося чималенько після оголошення пані Марією Коркоч-Ґоршко цілого списку!). Хор ім.Павлушкова під керівництвом Володимира Поповича творив музичний фон дійству.

Церемонію було продовжено у церковній залі, де нас чекав "голодний" обід: чорний хліб, мед, оселедець, картопля. За багатолітню працю на чолі фундації Голодомору пана Миколу Міщенка було нагороджено грамотою. Головним доповідачем була Леся Лесик, яка, ставши медиком, привела три аспекти досліджень людини, котра доведена до краю голодом і змінюється не тільки психологічно, а й фізіологічно, тому не варта робити поспішних та осуджуючих висновків щодо поведінки тих нещасних, які втратили всі людські навики і принципи внаслідок голоду. 

Страшна статистика змушує працювати інтелект, вишукувати шляхи боротьби з вселенським злом, приймати сучасні виклики озброєним та інформованим, адже модерна війна - це герць фінансових систем, прихованих володарів матеріального світу, який збиває чубами нас із вами...
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше
Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше