Вшанування пам'яти жертв Голодомору у Блумінґдейл

24 вересня 2014
Galyna Ugryna

Зустрічі з трагічною датою душа опирається, потрібна частка волі, щоби зробити крок на сумну церемонію...

Голодомор як ґеноцид українського народу - страшна картина у плині історичного часу. Її позначка не виправдовується роками: пам'ять народу береже свідчення доби знищення під корінь талановитого, Богом благословенного, червоним дияволом лИґнутого народу у 1932-33 роках. 

На парафії св. Андрія у містечку Блумінґдейл при Чикаґо, щороку восени відзначається ця дата. Діє фундація по організації програми, яку провадить незмінна Тамара Кузик-Сторі. Довгі роки головою фундації був пан Микола Міщенко. 

Приїзд високої духовної особи - Архиєпископа Чернігівського і Ніжинського Високопреосвященного Владики Євстратія, Панахида, освячення землі під пам'ятник Небесній Сотні та борцям за державність України, виступи Брюса Раунера  від республіканців, який є кандидатом на посаду губернатора штату Іллінойс, Генерального Консула Андрія Праведника, отця Мирона Панчука, Марії Коркоч-Ґоршко були наповнені біллю за свій народ, за пережите ним, особисті спогади тих, хто вижив і сьогодні знаходиться серед нас (таких виявилося чималенько після оголошення пані Марією Коркоч-Ґоршко цілого списку!). Хор ім.Павлушкова під керівництвом Володимира Поповича творив музичний фон дійству.

Церемонію було продовжено у церковній залі, де нас чекав "голодний" обід: чорний хліб, мед, оселедець, картопля. За багатолітню працю на чолі фундації Голодомору пана Миколу Міщенка було нагороджено грамотою. Головним доповідачем була Леся Лесик, яка, ставши медиком, привела три аспекти досліджень людини, котра доведена до краю голодом і змінюється не тільки психологічно, а й фізіологічно, тому не варта робити поспішних та осуджуючих висновків щодо поведінки тих нещасних, які втратили всі людські навики і принципи внаслідок голоду. 

Страшна статистика змушує працювати інтелект, вишукувати шляхи боротьби з вселенським злом, приймати сучасні виклики озброєним та інформованим, адже модерна війна - це герць фінансових систем, прихованих володарів матеріального світу, який збиває чубами нас із вами...
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вигідно придбати якісне взуття
З моменту впровадження інтерактивних систем онлайн-шопінг користується небувалим попитом. Адже ви економите багато часу, якого й так завжди не вистачає. Як вдало придбати речі, щоб не виникало проблем, — читайте далі.
Читати більше
Сторінка із життя в діаспорі: історія небайдужої українки
Діаспора досі залишається невід'ємною частиною України. У всьому світі живуть безліч людей, які за своєю і ні волею були змушені покинути домівки. При тому вони не перестали бути українцями, вірними синами й доньками своєї землі. Про одну з таких людей — далі.
Читати більше
Неймовірно точні висловлювання Фройда про людське існування
Погляди Фройда на природу людини були новаторськими для його часу, і протягом усього життя дослідника не припиняли викликати резонанс в науковому співтоваристві. Інтерес до теорій вченого не згасає і в наші дні.
Читати більше