Все йде за планом: прогнози Рея Курцвейла на 2019-2099 роки

25 березня 2015
Korol Volodymyr
Технічний директор Google і найвідоміший технологічний футуролог Рей Курцвейл виступив минулого року з черговою порцією пророкувань. Будучи одним з головних дослідників сучасних досягнень в галузі штучного інтелекту, Курцвейл публікує свої прогнози з 1990-х років, багато з яких стали академічними. Але якщо ще п'ять років тому він частіше оперував довгими періодами (2030-ті, 2040-ві роки), то останнім часом в передбаченнях вченого з'явилася хронологічна стрункість. Можливо, на точність вплинула його робота в найбільшій інтернет-компанії, де футуролог опинився на передовій багатьох інноваційних розробок.
 
Курцвейл ніби запрошує взяти участь в інтелектуальній грі та зібрати пазл - картину майбутнього з його старих і нових пророкувань. Якщо зібрати всі прогнози, зроблені за 20 років у книгах, блогах, інтерв'ю та лекціях, можна помітити, що майбутнє з 2019 по 2099 вчений розписав буквально по роках.

2019 – Проводи та кабелі для персональних і периферійних пристроїв будь-якої сфери відійдуть у минуле.

2020 – Персональні комп’ютери досягнуть обчислювальної потужності на рівні з людським мозком.

2021 – безпровідний доступ до інтернету покриє 85% поверхні Землі.

2022 – В США та Європі будуть прийматися закони, що регулюють відносини людей і роботів. Діяльність роботів, їх права, обов’язки та інші обмеження будуть формалізовані.

2024 – Елементи комп’ютерного інтелекту стануть обов’язковими в автомобілях. Людям заборонять сідати за кермо авто, не обладнаного комп’ютерними помічниками.

2025 – Поява масового ринку гаджетів-імплантантів.

2026 – Завдяки науковому прогресу, за одиницю часу ми будемо продовжувати своє життя на більше часу, ніж минуло.

2027 – Персональний робот, здатний на повністю автономні складні дії, стане такою ж звичною річчю, як холодильник чи кавоварка

2028 Сонячна енергія стане настільки дешевою і розповсюдженою, що відповідатиме всій сумарній енергетичній потребі людства.

2029 – Комп’ютер зможе пройти тест Тюрінга, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні цього слова. Цього досягнуть завдяки комп’ютерній симуляції людського мозку.

2030 – Розквіт нанотехнологій в промисловості, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів.

2031 3D-принтери для друкування людських органів використовуватимуться в лікарнях будь-якого рівня.

2032 – Нанороботи почнуть використовувати в медичних цілях. Вони зможуть доставляти поживні речовини до клітин людини і видаляти відходи. Вони також здійснять детальне сканування людського мозку, що дозволить зрозуміти деталі його роботи.

2033 Самокеровані автомобілі заповнять дороги.

2034 – Перше побачення людини зі штучним інтелектом. Фільм "Вона" у вдосконаленому вигляді: віртуальну кохану можна обладнати "тілом", проектуючи зображення на сітківку ока, - наприклад, за допомогою контактних лінз або окулярів віртуальної реальності.

2035 – Космічна техніка стає достатньо розвинутою, щоби забезпечити постійний захист Землі від загрози зіткнутися з астероїдами.

2036 – Використовуючи підхід до біології, як до програмування, людству вперше вдасться запрограмувати клітини на лікування хвороб, а використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини і органи.

2037 – Гігантський прорив у розумінні таємниці людського мозку. Будуть визначені сотні різних субрегіонів зі спеціалізованими функціями. Деякі з алгоритмів, які кодують розвиток цих регіонів, будуть розшифровані і включені до нейронної мережі комп’ютерів.

2038 – Поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістичних технологій. Вони будуть обладнані додатковим інтелектом (наприклад, орієнтованим на конкретну вузьку сферу знань, повністю охопити яку людський мозок не здатен) і різноманітними опціями-імпалнтантами – від очей-камер до додаткових рук-протезів.

2039 – Наномашини будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільний ввід і вивід сигналів з клітин мозку. Це призведе до віртуальної реальності "повного занурення", яка не потребуватиме жодного додаткового обладнання.

2040 – Пошукові системи стануть основою для гаджетів, які виживлятимуться в людський організм. Пошук буде здійснюватись не тільки за допомогою мови, а й за допомогою думок, а результати пошукових запитів будуть виводитись на екран тих же лінз чи окулярів.

2041 – Гранична пропускна здатність інтернету стане в 500 млн разів більшою, ніж сьогодні.

2042 – Перша потенційна реалізація безсмертя – завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну систему і "вичищати" хвороби.

2043 – Людське тіло зможе приймати будь-яку форму, завдяки великій кількості нанороботів. Внутрішні органи будуть заміняти кібернетичними пристроями набагато кращої якості.

2044 – Небіологічний інтелект стане в мільярди разів більш розумним, ніж біологічний.

2045 – Настання технологічної сингулярності. Земля перетвориться на один гігантський комп’ютер.

2099 – процес технологічної сингулярності розповсюджується на весь Всесвіт. 
 
Що ж, в такі прогнози часом важко повірити. Однак, якщо розглянути шалені темпи розвитку нашого суспільства, стає зрозумілим, що в недалекому майбутньому і таке може бути. Покищо нам залишаєтсья тільки спостерігати. 

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

MorisBrother MorisBrother 26 березня 2015
Я вже бачу, як мужики приходять до дому після роботи і починають: Окей Люсі, день був важкий, розслаб мене по повній. І борщу звари.
Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше