Все, що ви повинні знати про вітаміни

20 вересня 2021
Редакція

Вважаєте ви повністю усвідомлені про вітаміни та їхню користь для організму? Тоді готуйтесь дізнатися купу секретів, про які навіть не підозрювали. Щоб допомогти отримати більш повну картину, медичні експерти дієтичних добавок ZEST склали вичерпний посібник про вітаміни: що це таке, які бувають вітаміни, їх роль, користь, джерела та ризики, пов'язані з дефіцитом. 

Що ж таке вітаміни? 

Щоденною мовою це елементи, необхідні для підтримки здорового функціонування організму. Вітамін визначається як органічна речовина, необхідна організму для нормального функціонування. Дійсно, слово «вітамін» походить від латинського «vita» - заради життя. Досить сказати що ці речовини приносять незліченну користь для здоров'я і що вони потрібні нашому організму щодня! 

Щоб бути трохи більш конкретними, вчені класифікують ці речовини як мікроелементи, на відміну від макроелементів, які включають білки, вуглеводи, жири та клітковину. Сімейство мікроелементів включає вітаміни та мінерали, такі як магній, кальцій, залізо, і, як випливає з назви, організму потрібна лише невелика кількість цих поживних речовин для забезпечення оптимального функціонування. 

Яку роль відіграють вітаміни? 

Вітаміни та мінерали Zest беруть участь у розвитку, функціонуванні та підтримці людського організму. Більшість діє під час різних біологічних реакцій як коферменти або кофактори. Тому визнано, що вони відіграють роль у багатьох функціях організму:

  • Формування, зростання, функціонування та оновлення клітин;
  • обмін вуглеводів, жирів і білків;
  • виробництво енергії;
  • формування та підтримка скелета;
  • синтез ДНК;
  • імунний захист організму;
  • здорові функції мозку і нервової системи;
  • збереження шкіри та слизових оболонок;
  • тонус м'язів;
  • згортання крові,тощо. 

Однак усі вітаміни різні, і вони виконують різні ролі. 

Навіщо приймати вітаміни? 

Хоча усі продуктів є багатими джерелами вітамінів, мікроелементи надзвичайно крихкі. Вони чутливі до кисню, світла та тепла. Приготування фруктів і овочів при високій температурі значно впливає на вміст вітамінів. 

Таким чином, було розроблено широкий спектр вітамінних добавок для забезпечення належного споживання та запобігання дефіциту. Дієтичні добавки дозволяють повністю використати користь вітамінів, наприклад, прийом вітаміну С, допомагає підвищити захисні сили організму на початку осені та взимку. Вітамінні добавки також допомагають корегувати недоліки функціонування організму. 

Де знаходяться вітаміни? 

Незважаючи на важливість для здоров’я, переважна більшість вітамінів не може вироблятися організмом, і їх необхідно отримувати із зовнішніх джерел. Вітамін D - це виняток, який може синтезуватися в шкірі під дією сонячних променів. Однак це ендогенне виробництво все ще спирається на те, що людина має достатній рівень сонячного світла, що не завжди буває реально.

Більш того, повсякденне життя не завжди сприяє тривалому перебуванню на сонці, бо органи охорони здоров’я забороняють через ризики, які створюють УФ-промені.

Тому люди повинні покладатися на їжу, щоб задовольнити потреби організму у вітамінах. 

Які ризики несе авітаміноз? 

Враховуючи безліч ролей та переваг вітамінів, дефіцит може спричинити різні проблеми зі здоров’ям залежно.

Ось деякі приклади:

  • Нестача вітаміну А може погіршити зір;
  • нестача вітаміну В1 спричиняє пошкодження нервів і м’язів, а також проблеми з серцем;
  • нестача вітаміну В3 може призвести до пелагри, хвороби, що характеризується шкірними висипаннями, шлунково-кишковими проблемами та нервово-психічними проблемами;
  • нестача вітаміну В9 спричиняє проблеми з нервовою системою, а під час вагітності або періоду грудного вигодовування це може спричинити вроджені аномалії та проблеми з ростом;
  • нестача вітаміну С є причиною цинги, хвороби, яка проявляється втомою та кровоточивістю ясен;
  • нестача вітаміну D викликає рахіт у дітей і є фактором ризику остеопорозу у дорослих. 

Варто знати 

Багато людей недостатньо споживають певні вітаміни, не усвідомлюючи цього. Ознаки дефіциту вітамінів можуть залишатися непоміченими протягом тривалого часу або плутатися з іншими проблемами зі здоров'ям, наприклад, відчуття втоми, втрата апетиту тощо. Експерти підрахували, половині населення не вистачає вітаміну D.

Тому дуже прискіпливо ставитись до свого здоров'я та не нехтуйте приймати необхідні вітаміни, щоб запобігти більш серйозних хвороб.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com