Вперше український художник став членом Міжнародної Академії Кераміки (IAC)

9 жовтня 2017
Редакція
Скульптор Юрій Мусатов, неодноразовий переможець міжнародних стипендіальних програм та конкурсів, учасник престижних виставок, симпозіумів, бієнале професійної кераміки, став першим українським митцем, що отримав членство в Міжнародній Академії Кераміки (IAC).
 
Міжнародна Академія Кераміки (IAC – International Academy of Ceramics) – професійне інтернаціональне об’єднання, створене з метою налагодження комунікації між професіоналами у сфері керамічного мистецтва у всьому світі. Понад 60 років Академія є центром міжнародної спільноти і представляє кераміку на світовому рівні. Стати членом Академії – велике досягнення, тому що тільки визнані майстри можуть бути обрані з безлічі претендентів.

"15 років тому я дізнався про існування IAC і одразу поставив перед собою ціль стати членом цієї Академії. Це честь бути частиною міжнародної спільноти і брати участь у пропаганді керамічного мистецтва. Для мене справжня гордість представляти Україну та українську кераміку в цій престижній організації", - коментує Юрій Мусатов.
 
Відбір нових членів Академії Кераміки проходив в два тури; журі складалося з 14 членів Ради. Перший тур – індивідуальний відбір, другий – колективний, що проходив під час засідання Ради IAC у вересні 2017 року. За словами організаторів, цього року кількість заявок була вражаючою. Рада обрала 145 нових членів Міжнародної Академії Кераміки з усього світу, в тому числі й українського художника Юрія Мусатова."Обрання Юрія Мусатова в IAC – це визнання найвищого рівня майстерності та його досягнень в кераміці. Це в котре підтверджує, що українська кераміка має всі шанси займати достойне місце в найкращих приватних та музейних колекціях світу. Це важливий крок на шляху до інтеграції українського керамічного мистецтва в міжнародний арт-контекст", - коментує Юлія Островська, директор Sky Art Foundation.

Нагадуємо, що у вересні серія нових робіт Юрія Мусатова під назвою "My Planet" була успішно представлена на Паризькому Тижні Дизайну (Paris Design Week 2017) в рамках українського проекту "Трансформація". Серія з 9 керамічних арт-об’єктів, які доповнюють один одного, була присвячена життю однієї планети, що є аналогією життя кожного живого об’єкту з усіма його властивостями та характеристиками.
 

Додаткова інформація:

Юрій Мусатов народився 1981 року в м. Конотоп Сумської обл. Закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. На сьогоднішній день його роботи зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Португалії, Іспанії, Словенії, Латвії, Туреччини, Китаю та Кореї. Творчість Юрія Мусатова представляє Sky Art Foundation.

Посилання на сторінку Юрія Мусатова на IAC.
 
Sky Art Foundation - благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст. Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. 
 
Міжнародна Академія Кераміки (International Academy of Ceramics - IAC) створена e 1952 році з метою налагодження комунікації між професіоналами у сфері керамічного мистецтва у всіх країнах. Сьогодні Академія є єдиним об'єднанням міжнародного рівня, що присвячене кераміці. IAC об’єднує керамістів, гончарів, дизайнерів, колекціонерів, галеристів, реставраторів, кураторів. Членів IAC запрошують брати участь у з’їздах, резиденціях, журі міжнародних виставок та конкурсів.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як Франко молодицям писав: Уляна Кравченко
Гадаю, ви помітили зі скількома молодими, успішними й не дуже, жінками мав діалог "дух, що тіло рвав до бою" - видатний Іван Франко. На які ж теми спілкувалися активістка жіночого руху й Каменяр українського народу - читайте в матеріалі.
Читати більше