ВОЗЗ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯНИНА США З ДІТЬМИ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ ЗА КОРДОНОМ

17 квітня 2015
Оксана Сахнюк

Якщо ви є громадянином США, ви маєте право подати клопотання про возз’єднання із своїми дітьми, дочкою і сином, які проживають за кордоном. Затвердження цього клопотання надасть для них можливість переїхати в США на постійне місце проживання та отримати грін карту. 

Основними факторами, які впливають на швидкість процесу возз’єднання сім’ї, є вік дітей і їхній сімейний стан. В цій статті ми з вами розглянемо як громадянин США може допомогти своїм неповнолітнім дітям та повнолітнім дочці та сину отримати грін карту.

Вимоги:

Громадянин США має право подати клопотання про возз’єднання по наступним трьом категоріях дітей:

І. Діти (які не досягли 21 річного віку і не є заміжніми/одруженими).
ІІ. Неодружені сини і незаміжні дочки (старше 21 річного віку). Діти ваших неодруженого сина або незаміжньої дочки можуть бути долучені до цього клопотання.
ІІІ. Одружені сини і заміжні дочки (будь-якого віку). Діти вашого одруженого сина та його дружина, або діти вашої заміжньої дочки та її чоловік можуть бути долучені до цього клопотання.

Уряд США кожного року контролює кількість іммігрантів, які хочуть возз’єднатися зі своїми родичами в Америці, і виділяє певну кількість імміграційних віз для членів сім’ї, які проживають в інших країнах.

Оскільки кількість бажаючих возз’єднатись зі своїми родичами в США, є надзвичайно великою, був розроблений так званий "пріоритетний список", який поділив всіх родичів залежно від ступеня споріднення на дві категорії: близькі члени сім’ї та інші члени сім’ї. До категорії близьких членів сім’ї належать дружина/чоловік, неповнолітні діти до 21 року і батьки. До категорії інших членів сім’ї належать одружені/заміжні діти незалежно від віку, діти віком від 21 року, брат/сестра. Основною метою класифікації родичів на дві категорії було надання пріоритетності для імміграції близьких членів сім’ї.

I.  Незаміжні дочки і неодружені сини (які не досягли 21 річного віку) 

Відповідно до Закону "Про Імміграцію і громадянство", діти громадянина США, які не досягли 21 річного віку і не є заміжними/одруженими, класифікуються як близькі члени сім’ї. Найбільшою перевагою класифікації в категорії "близькі члени сім’ї" в імміграційному контексті є те, що ваші діти не повинні знаходитися в черзі по декілька років, а можуть отримати грін карту і об’єднатися зі своїми батьками в США одразу ж після затвердження петиції про возз’єднання. В той же час інші члени сім’ї повинні чекати 5-25 років, поки уряд США не видасть для них імміграційну візу.

II.  Незаміжні дочки і неодружені сини (старші 21 річного віку)

Відповідно до Закону "Про Імміграцію і громадянство" незаміжні дочки і неодружені сини громадянина США, які досягли 21 річного віку, належать до категорії інших членів сім’ї і в пріоритетному списку знаходяться на першому місці (F1 category). Як тільки ви розпочнете імміграційний процес для своїх незаміжньої дочки/неодруженого сина, їм буде присвоєна дата в пріоритетному списку ("priority date"), по якій можна буде визначити орієнтовний період часу знаходження ваших дітей в черзі на видання імміграційної візи.

Для того, щоб визначити швидкість просування вашої черги, ви можете завітати на вебсайт Держдепартаменту і проглянути найоновленіший Visa Bulletin на предмет наявності імміграційної візи для ваших дітей. Але, у зв’язку із тим, що вже дуже багато людей подали клопотання на возз’єднання в цій категорії, черга просувається надзвичайно повільно. Як правило, середня тривалість очікування наявності імміграційних віз для неодружених синів/незаміжних дочок громадянина США для більшості країн на сьогоднішній день складає 8 років. Більше того, ще одним із критеріїв, який уповільнює цю чергу, є країна походження ваших дітей. Якщо ваші неодружений син/незаміжня дочка громадяни Індії, Китаю, Мексики, Філіпін, то їм доведеться очікувати близько 21 року, оскільки наплив іммігрантів з цих країн надзвичайно високий і уряд намагається зменшити кількість іммігрантів з цих регіонів.

Пам’ятка: Якщо ваші неодружений син/незаміжня дочка укладуть шлюб перед тим, як отримають грін карту, вони автоматично втратять свої права на возз’єднання з громадянином США в 1-ій категорії пріоритетного списку ("Неодружений Син і Незаміжня Дочка громадянина США"). Зміна сімейного стану ваших дітей стане підставою для їхнього зміщення з 1-ої категорії до 3-ої категорії пріоритетного списку ("Одружений Син і Заміжня Дочка громадянина США"), що, в свою чергу, призведе до значної затримки і додаткових років очікування в черзі в межах 3-ої категорії пріоритетності.

III.  Заміжня Дочка і Одружений Син громадянина США (будь-якого віку)

Відповідно до Закону "Про Імміграцію і громадянство" заміжні дочки і одружені сини громадянина США незалежно від віку належать до категорії інших членів сім’ї і в пріоритетному списку знаходяться на третьому місці (F3 category). Як правило, середня тривалість очікування наявності імміграційних віз для одружених синів та заміжних дочок громадянина США для більшості країн на сьогоднішній день складає 11 років. Якщо ваші діти є громадянами Індії, Китаю, Мексики, Філіпін, то їм доведеться очікувати близько 23 років, так як наплив іммігрантів з цих країн надзвичайно високий. Для того, щоб визначити швидкість просування вашої черги, ви можете завітати на вебсайт Держдепартаменту і проглянути найоновленіший Visa Bulletin на предмет наявності імміграційної візи для ваших дітей в третій категорії.

Як привезти своїх повнолітніх дочку/сина (незалежно від сімейного стану) на постійне місце проживання в США?

Існує два шляхи отримання грін карти для ваших повнолітніх дочки/сина:

1.  Ваші повнолітні дочка/син зараз знаходяться в США

В цьому випадку громадянин США має подати клопотання про возз’єднання з дочкою/сином і чекати декілька років поки для них не будуть видані імміграційні візи. Протягом цих декількох років очікування в черзі ваші дочка/син мають окремо підтримувати свій легальний статус знаходження в США (наприклад, на студентській або бізнес візі). Якщо на момент наявності імміграційних віз, дочка/син знаходяться в США в легальному неімміграційному статусі, вони можуть змінити свій статус на імміграційний і отримати грін карту (Form I-485).

Ваш син/дочка знаходяться нелегально в США?

Якщо ваші син/дочка прострочили період знаходження на неімміграційній візі або не зуміли підтримати свій неімміграційний статус в США, то на момент видачі Держдапартаментом США для них імміграційних віз на підставі вашого клопотання про возз’єднання, їм відмовлять у видачі грін карти у зв’язку із порушенням імміграційного режиму.

2.  Ваші дочка/син зараз знаходяться за межами США

В цьому випадку процес оформлення грін карти відбувається через американське посольство. Громадянин США і дочка/син мають пройти через наступні кроки:

I.  Перший крок. Подача клопотання про возз’єднання з дочкою/сином громадянином США (I-130). Для того, щоб розпочати імміграційний процес для дочки/сина, ви маєте подати клопотання про возз’єднання із супроводжуючими документами.

II.  Другий крок. Отримання імміграційної візи. Після затвердження клопотання про возз’єднання, ваші дочка/син будуть внесені в "пріоритетний список" 1-ої або 3-ої категорії залежно від віку та сімейного стану. Так як кількість імміграційних віз, виданих щорічно Держдепартаментом США, обмежена, зазвичай проходить 8-11 років поки не буде наявна імміграційна віза для ваших дочки/сина.

III.  Крок Третій. Обробка документів і підготовка до візової співбесіди. Як тільки імміграційна віза буде наявна для ваших дочки/сина, клопотання про возз’єднання буде направлене до американського посольства за місцем проживання дочки/сина для подальшої обробки. Посольство надасть для них інструкції по заповненню заяв на видачу імміграційних віз. Після подачі заяв, вони мають з’явитися на візову співбесіду. Якщо візова співбесіда пройде успішно, дочці/сину буде видана імміграційна віза, яка надасть їм можливість в’їхати в США для отримання грін карти.

IV.  Крок Четвертий. В’їзд в США. Строк дії імміграційної візи складає 6 місяців з моменту видачі. Дочка/син громадянина США мають в’їхати на територію США протягом цього 6 місячного терміну. На пропускному пункті представник Митної і Прикордонної служби США поставить штамп в паспорті ваших дочки/сина і прикріпить тимчасову форму Form I-551 (green card), яка підтверджує присвоєння статусу особи з посвідкою на проживання в США. А самі ж грін карти у вигляді пластикових карток будуть відправлені поштою на адресу громадянина США.

Не зловживайте туристичною візою! Дехто намагається уникнути довгоочікованого процесу оформлення документів через посольство і приїжджають в США по туристичній візі за декілька місяців до появи для них імміграційних віз. Роблять це для того, щоб змінити свій статус чим швидше, знаходячись в США. Однак, це не дуже хороша ідея. Нецільове використання туристичної візи і в’їзд в США без туристичної мети розглядається як імміграційний обман, що може призвести до відмови у видачі грін карти.


Читайте також:
Грін карта через шлюб з громадянином США
Возз'єднання громадянина США зі своїми батьками
Як отримати візу нареченої/нареченого

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com