Восени читай про осінь

6 вересня 2016
Ігорішка

1. Володимир Яворівський "Оглянься з осені"

Події роману "Оглянься з осені" українського письменника розгортаються в наші дні в селі Городищах над Бугом. Автор не шкодує гумору й химерної іронії для своїх героїв і в радісний час творіння, і в зворушливому присмутку незвичних ситуацій чи чудернацьких пригод, у які потрапляють городищенці.

2. Валерій Шевчук "Барви осіннього саду", "Вечір святої осені"

Оповідання про становлення особистості молодої людини, про морально-етичні проблеми, що хвилюють юне покоління сьогодні.

3. Радій Полонський "Осінні акварелі"

У романі "Осінні акварелі" перегукуються події воєнної пори і сучасності, трактуються гострі морально-етичні проблеми, з якими стикаються в наші дні герої - в минулому фронтові розвідники.
Передімною - унизу і навколо-
частка планети, мабуть,
одна із найгарніших.
І душу разом із тілом
проймає предковічне томління:
оволодіти часом і простором,
піднестися над планетою,
лишаючись на ній, на цій землі,
розпростертися на цілий світ
і зосередитися на крихітній 
частці матерії - на людині...
                                Р. Полонський

4. Лесь Качковський "Двоє в осінній вечір"

В оповіданні розкривається духовний світ наших сучасників, передусім - людей Прикарпаття. Автора приваблюють сильні натури з власним баченням світу.

5. Віктор Гаман "Хризантема"

Роман "Хризантема" має тернистий шлях до читача. Писався він за тих часів, коли траволікування розцінювалося як прояв знахарства, чаклунства, темної потойбічної сили.

В центрі твору - двоє закоханих: учений-фітотерапевт Іван Горностай та журналістка Мар'яна Вербицька. Однак тематика твору значно ширша: в лабораторіях ведуться пошуки ефективних препаратів з лікарських рослин,  які могли би протистояти онкологічним захворюванням, а в людських серцях точиться двобій за вірність, порядність, стійкість і милосердя в ділових і особистісно-інтимних стосунках.

Драматичний кінець книги посилює соціальну і моральну гостроту цих проблем.

6. Олександр Ільченко "Петербурзька осінь"

Повість відомого українського письменника про життя і творчість геніального українського поета, художника, революціонера-демократа Тараса Шевченка після заслання, його дружбу з М. Чернишевським, А. Церетели, А. Олдріджем, про нестерпну тугу поета за рідною і милою Україною.

7. Константин Паустовский "Ніч в жовтні", "Наодинці з осінню"
8. Антон Чехов "Восени"
9. Василій Шукшин "Восени"
10. Наталія Хаткіна "Жінка-осінь"

Відома поетка, прозаїк та драматург невимушено та відверто розповідає про жінку, яка вже має онука, але не вважає себе старою.

Буденні клопоти, романтичні спогади та... мрії...

Сентиментальність та гумор поєднуються у книзі органічно. Читач (а ще вірогідніше - читачка!) й посміхнеться, й розчулиться.

Це роман, збагачений ліричними відступами, у яких багато осіб впізнають себе.

Але найперше - це історія кохання. Кохання, яке "було, та загуло", кохання, яке ще справдиться...
   
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше
УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше