Восени читай про осінь

6 вересня 2016
Ігорішка

1. Володимир Яворівський "Оглянься з осені"

Події роману "Оглянься з осені" українського письменника розгортаються в наші дні в селі Городищах над Бугом. Автор не шкодує гумору й химерної іронії для своїх героїв і в радісний час творіння, і в зворушливому присмутку незвичних ситуацій чи чудернацьких пригод, у які потрапляють городищенці.

2. Валерій Шевчук "Барви осіннього саду", "Вечір святої осені"

Оповідання про становлення особистості молодої людини, про морально-етичні проблеми, що хвилюють юне покоління сьогодні.

3. Радій Полонський "Осінні акварелі"

У романі "Осінні акварелі" перегукуються події воєнної пори і сучасності, трактуються гострі морально-етичні проблеми, з якими стикаються в наші дні герої - в минулому фронтові розвідники.
Передімною - унизу і навколо-
частка планети, мабуть,
одна із найгарніших.
І душу разом із тілом
проймає предковічне томління:
оволодіти часом і простором,
піднестися над планетою,
лишаючись на ній, на цій землі,
розпростертися на цілий світ
і зосередитися на крихітній 
частці матерії - на людині...
                                Р. Полонський

4. Лесь Качковський "Двоє в осінній вечір"

В оповіданні розкривається духовний світ наших сучасників, передусім - людей Прикарпаття. Автора приваблюють сильні натури з власним баченням світу.

5. Віктор Гаман "Хризантема"

Роман "Хризантема" має тернистий шлях до читача. Писався він за тих часів, коли траволікування розцінювалося як прояв знахарства, чаклунства, темної потойбічної сили.

В центрі твору - двоє закоханих: учений-фітотерапевт Іван Горностай та журналістка Мар'яна Вербицька. Однак тематика твору значно ширша: в лабораторіях ведуться пошуки ефективних препаратів з лікарських рослин,  які могли би протистояти онкологічним захворюванням, а в людських серцях точиться двобій за вірність, порядність, стійкість і милосердя в ділових і особистісно-інтимних стосунках.

Драматичний кінець книги посилює соціальну і моральну гостроту цих проблем.

6. Олександр Ільченко "Петербурзька осінь"

Повість відомого українського письменника про життя і творчість геніального українського поета, художника, революціонера-демократа Тараса Шевченка після заслання, його дружбу з М. Чернишевським, А. Церетели, А. Олдріджем, про нестерпну тугу поета за рідною і милою Україною.

7. Константин Паустовский "Ніч в жовтні", "Наодинці з осінню"
8. Антон Чехов "Восени"
9. Василій Шукшин "Восени"
10. Наталія Хаткіна "Жінка-осінь"

Відома поетка, прозаїк та драматург невимушено та відверто розповідає про жінку, яка вже має онука, але не вважає себе старою.

Буденні клопоти, романтичні спогади та... мрії...

Сентиментальність та гумор поєднуються у книзі органічно. Читач (а ще вірогідніше - читачка!) й посміхнеться, й розчулиться.

Це роман, збагачений ліричними відступами, у яких багато осіб впізнають себе.

Але найперше - це історія кохання. Кохання, яке "було, та загуло", кохання, яке ще справдиться...
   
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com