Водоспади Карпат застигли у чудернацьких формах

27 лютого 2018
Кирило Кр.
Лютневі морози скували кригою бурхливі гірські потоки, а користувачі соцмереж почали ділитися фотографіями застиглих у чудернацьких формах водоспадів.
 
Водоспад "Дівочі сльози" на межі Тлумацького та Городенківського районів
Фото Михайла Козака
prolviv.com​

 
У соцмережах публікують фото водоспадів Гук, Пробій, Дівочі сльози, Манявського та Бухтівецького, – повідомляє karparnews.in.ua із посиланням на kurs.if.ua.

Водоспад Гук

Водоспад Женецький Гук
Фото: instagram/arunasdam

 
Жене́цький Гук – водоспад в Карпатах на потоці Женець (ліва притока Пруту), між масивами хребтів Явірника і Хом'яка-Синяка (гірський масив Ґорґани), біля сіл Микуличин і Татарів.
 
Водоспад Женецький Гук
Фото: instagram/t_andriiashchenko

 
Водоспад Женецький Гук розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 15 м.

Водоспад Пробій

Водоспад Пробій
Фото: instagram/parabellumm

 
Пробі́й – каскадний водоспад в Українських Карпатах, на річці Пруті. Розташований у межах міста Яремче. Пробій – один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8м, кут нахилу – майже 45 градусів.

Манявський водоспад

Манявський водоспад
Фото: instagram/alinalubimova3443

Маня́вський водоспа́д – гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення. Розташований у межах Богородчанського району на південний захід від села Маняви. Висота падіння води близько 20 м. Один з найвищих водоспадів в Українських Карпатах.
 

Манявський водоспад
Фото: instagram/oleksandr_kosenko_

Бухтівецький водоспад

Бухтівецький водоспад
Фото: instagram/olya_melnik1103

Бухтіве́цький – водоспад в Карпатах, в масиві Ґорґани. Розташований на потоці Бухтівець, біля села Букове, в урочищі Бухтівець. Висота водоспаду майже 8 м, середня ширина 1–2 м.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше