Влада VS кохання: спільне і відмінне

13 серпня 2015
Anastasia Nazarenko
Вічне твердження про те, що все пізнається у порівнянні, приводить нас іноді до незвичайних, на перший погляд, зіставлень, які насправді є досить влучними. Оскільки відмінне у владі та коханні знайти неважко, то значно цікавішим мені видається пошук спільного у цих надзвичайно важливих для кожного з нас явищ. Отже, влада і кохання

Якщо замислитись над тим, що є характерним для цих двох понять, не важко зрозуміти, що любов до свободи - це любов до людей, любов до влади - це себелюбство, тому ці поняття утворюють певне протиставлення. Людина, яка прагне влади, думає найперше про себе, свої інтереси та майбутні перемоги, а от закохана особистість намагається зробити щасливою свою "другу половинку", тож нерідко закохані готові на самопожертву і поводяться як справжні альтруїсти. Така риса абсолютно не притаманна представникам влади, які в усі часи намагалися якнайшвидше і якнайкраще забезпечити красиве життя собі та своїм близьким.

Вільям Хезлітт говорив, що прагнення до влади так само притаманне людині, як і схиляння перед владою над собою. Перша властивість робить з нас тиранів, друга - рабів. Він однозначно мав рацію. Ту ж ситуацію ми спостерігаємо у коханні, адже з одного боку, завжди хочемо контролювати і керувати своїм партнером, а з іншого – залежимо від його бажань, враховуємо їх і рано чи пізно все-таки виконуємо.

Погодьтеся, вкрай рідко ми сумніваємося в тому, що наш обранець найкращий… А вам це нічого не нагадує? Будь-яка влада будує свою політику на основі патріотизму, а як зазначав Бернард Шоу, патріотизм - це переконаність у перевазі своєї країни над будь-якою іншою на тій підставі, що саме у ній ви народилися. Подібний принцип "найкраще, бо МОЄ" лежить в основі більшості союзів.

Слід також відзначити, що кохання і влада, крім позитивних, мають і спільні негативні риси, наприклад, однією з найпоширеніших причин помилок у політиці є спокуса доповісти високопосадовцеві саме те, що тому найбільше хотілося би почути. Таким чином, лідерові, від чиїх рішень залежить подальший розвиток подій, ситуація видається більш оптимістичною, ніж дійсна, обумовлена ​​грубими фактами. На жаль, і у стосунках люди схильні слухати "доповіді" і поради інших, "прикрашати" ситуацію, закриваючи при цьому очі на дуже важливі речі…

Зрештою, ані влада, ані кохання часто просто неможливі без грошей… Не думаю, що це твердження викликає сумнів чи питання у наших сучасників, тому не хочу зупинятись на "темних" плямах сьогодення, а лише висловлю надію у світле майбутнє нашої влади і віру у справжнє кохання! 

Читайте також:
Кадри вирішують все
9 причин, через які ми приймаємо погані рішення

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Гайда до Італії: що треба знати перед мандрівкою у країну пристрастей
Надворі в повному розпалі літо - саме час планувати, куди ж поїхати у відпустку. Пропоную добряче обдумати варіант з темпераментною Італією, місцем пасти, оливок та постійного натхнення. Якщо ви вже задумалися, прочитайте 10 речей, які потрібно знати про один з центрів світової моди. А може, ви побували вже у цій колоритній країні? Гайда ділитись враженнями!
Читати більше
#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття
Про прагнення бути бунтівниками і творцями свого світу, необмежені світогляди, культурно-естетичні виклики аванґардистів ХХ століття. Незвичні рішення, багатство кольорів - усе це про тих, кого суспільство не могло довгий час прийняти.
Читати більше