Вмикаємо "фільтр" оточення

8 жовтня 2018
Anna Juli

Як багато в нашому житті залежить від оточення, від тих, з ким ми проводимо свій час, спілкуємось, ділимось таємницями чи захоплено слухаємо. Що ж зближує таких часом різних людей і дозволяє назвати їх друзями? Вік, сімейний статус, робота чи університет, а може, все одразу?

Чому стосунки з так званими подругами часто мають тенденцію закінчуватись різко, без будь-яких на те вагомих причин? Пояснення доволі просте – більшість таких друзів – це випадкові знайомі. Вас просто звели обставини, чи то вічне «вона була поряд, коли мене кинув хлопець», чи «позичила грошей в скрутну хвилину», а може, «перешіптувались разом про колегу по роботі» тощо. Такі друзі, швидше за все, з`явились у житті випадково, завдяки вдалому моменту. Вони люблять бути поряд саме у важкі хвилини вашого життя – у такий спосіб вони компенсують свою невпевненість і слабкість, починають відчувати підтримку. Іншим потрібна подружка для посиденьок в ресторані, походу в кіно чи спортзал. Їм потрібно розказати комусь про чергового бойфренда чи пожалітись на злющу начальницю.


     Гірше за все, коли такі друзі з`явились у момент твого взлету. Доводиться годинами слухати емоційні скарги подруги і відчувати вину за те, що в тебе все добре. На щастя, такі друзі мають тенденцію не затримуватись у житті надовго.

Після чергової такої подружки починаєш інтенсивно фільтрувати «вхідних друзів». Більшість психологів рекомендують зосередити увагу на вигідних знайомствах, корисних зустрічах і спілкуванні виключно на теми бізнесу-роботи-кар’єри. Є безліч стратегій і тактик, які ділять людей на так звані квадри і рекомендують обирати для себе найзручніші варіанти. Сотні схем, таблиць і тестів, які дозволять визначити потенційну споріднену душу. Але чи можна після цього називати цих людей друзями? Людей, яких ти обрав за певними опціями, як страву з меню в ресторані (і без майонезу, будь ласка)? Це радше просто знайомі.

На щастя, добре, що не все в житті можна спланувати і продумати. У цьому є якась особливість. І серед всіх цих знайомств все ж трапляються люди, які здатні пройти з тобою і взлети, і падіння. У наш час особливо важливо цінувати «своїх» людей. І тоді не потрібно буде вмикати якийсь «спеціальний» фільтр, бо справжніх не відфільтрує ні час, ні відстань, ні природні катаклізми. У них ти можеш вчитись чомусь цікавому й новому, з ними ділитись потаємними секретами і проводити вільний час. Тому не потрібно обмежувати себе у спілкуванні, фільтрувати і боятись йти на контакт.

Бути відкритим – ось справжня розкіш. А життя все одно все скорегує і залишить найкращих. 

#автор_місяця

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше