Війни в мирному житті: вирішуємо 10 безвихідних ситуацій

Люди обов'язково діляться на два типи. І один тип мріє якщо не уколошкати інший, то загнати його в якомога більш далеку резервацію. Ми пропонуємо спробувати наслідувати мудру пораду мами Малюка: вирішувати суперечки словами, а не кулаками. І подумати: а може, можна якось примирити антагоністів?

Сови vs. жайворонки

pics.ru

Ти клюєш носом вже дві години, а він повторює: "Зараз, хвилиночку!" - і стукає по клаві, як косяк дятлів-енерджайзерів. Або: у тебе щойно найсолодший сон почався, а вона каструлею: Грюк! Грюк! Грю-У-УК!!! 

Як тут бути? Повірити один одному, що той, хто скаржиться, не викаблучується, а реально страждає. І всю свою діяльність "на території спірного часу" (скажімо, з дев'ятої до першої години ночі або з шостої до десятої ранку) "стишити" по максимуму. Зрештою, ноут можна винести в кухню і мочити монстрів чи писати терміновий опівнічний звіт там, а сніданок готувати з вечора. І сов можна залучити до приготування!

"Жарко" vs. "Дме"

pics.ru

"Дихати ж нічим!" - кричить Іван Петрович, і для переконливості викочує очі і хапає повітря наче зябрами. "Я через вас три запалення підхопила!" - ридає Марія Іванівна, і для переконливості демонструє "змучену" гланду. Яка там робота, про що ви взагалі?

Як тут бути? Кондиціонер виставити на +24 за Цельсієм, а хто продовжує скаржитись - тим відкрити кілька публікацій про те, що це оптимальний варіант для обох сторін. Всіх демократично розсадити по кабінету в залежності від кліматичних потреб. Ввічливо запропонувати мерзлякам утеплитися шалями. Бути уважними до тих, кому дійсно потрібні особливі умови - наприклад, якщо людина реально після пневмонії, ну потерпіть, виходьте частіше подихати. Нарешті, просто бути уважними і милими. І Івану Петровичу, і Марії Іванівні в душі хочеться ласки та ніжності. Замість: "Ви мене в труну заженете!" - скажіть їм добре слово. І першому запропонуйте лимонадику, а іншому - чайку.

Керівництво vs. підлеглі

pics.ru

"Ми показуємо поганий ріст!" - кричить гендиректор Валерій, закликаючи всіх до мозкового штурму. Він дуже хоче добра і справедливості. "Мене наречений скоро забуде!" - бурмоче Оксанка з фінансового, не бажаючи залишатися після шести. Вона страшенно хоче справедливості та добра. Вони хочуть одного й того ж: але для них це повністю протилежні речі.

Як тут бути? Керівник, говори з підлеглими їх мовою! Напруж мозок і уяви себе на їхньому місці. Ну по барабану найманому працівнику твої показники і твої конкуренти. Він шукає де краще, проти народної мудрості ну не попреш. Говори йому, що нововведення дозволять збільшити преміальний фонд. Підлеглий, говори з начальником відносно його розуміння! Ну до лампочки менеджеру, скільки у тебе діток і скільки коштує їх садок. Говори йому про підвищення ефективності (бажано на скількись відсотків) і необхідність позитивного стимулювання для мотивації персоналу!

Вегетаріанці vs. м'ясоїди

pics.ru

"Як ви можете їсти трупи?!" - обурюється дочка, відмахуючись селерою. "Тобі потрібен білок, ти ж копита відкинеш!" - шиплять мама, тато, свекруха, тітка і бабуся, оточуючи жертву з тазиками холодцю.

Як тут бути? Жити окремо і їсти окремо - найбільш рятівний з методів для шанувальників надто різних підходів до наповнення тарілок. При зустрічі - пити чай з цукерками. На обговорення теми накласти велике важке табу. Якщо обидві сторони визнають те, що іншу сторону переконати неможливо, стане легше обом. Краще хмикати: "У кожного свої таргани", ніж одного разу з'їсти без солі та спецій один одного.

Автомобілісти vs. велосипедисти

pics.ru

"Тільки палицями можна вбити в голову цих психів, щоби перехід не переїжджали!" - гарчать автовласники. "Водії-вбивці, тойот накупили і в шию готові вчепитися кожному, у кого транспортний засіб хоч на сотню дешевше!" - кричать у відповідь хіпстери. І кожен тут же наводить по десять випадків, коли "ось буквально тільки сьогодні".

Як тут бути? Використовувати випадок і провести собі безкоштовний корисний тренінг по не втягуванню в очевидно безглуздо-нещадне обговорення а-ля "всі велосипедисти", "всі чоловіки", "всі земляни". Випадки пропонувати пред'являти спеціально навченим поліцейським у задокументованому вигляді. Помедитувати на світлофор. Знайти і повторити ПДР.

Акуратисти vs. нечупари

pics.ru

Для неї порошинка на моніторі - це привід для мігрені на добу. Для нього шкарпетка на абажурі - це норма, зручна логістика і внутрішня свобода. Хто кого перший заб'є віником?..

Як тут бути? Акуратист, якщо він хоче зберегти і відносини з нечупарою (який у всьому іншому просто пупсик), і психічне здоров'я, доведеться визнати, що чистота в будинку - на ньому, акуратисту. Нечупарі можна доручити щось конкретне, типу раз в день виносити сміття. Або заробляти на прибиральницю. Навчити його добровільно підтримувати порядок неможливо. Його не хвилює бардак. Він його просто не бачить. Цей закон однозначний і непробивний як "все-таки вона крутиться". І ще йому потрібно залишити якийсь особистий куточок у будинку, де все буде догори дригом, як йому комфортно.

Пунктуальні vs. прокрастинатори

pics.ru

Одного нервує десятихвилинна затримка: жах, допоможіть, крадуть його час! Інший просто не здатен що-небудь творити, якщо не дедлайн, цейтнот, пройшли всі терміни і врятувати може тільки ефектний ривок до стоп-крана. Ну не приходить до нього повнота життя, хоч ти вбийся будильником.

Як тут бути? Даєш завдання затятому "запінювачу"- давай йому термін із запасом: треба на п'ятницю - проси на вівторок, до п'ятниці буде. Наполягаєш на тому, що затягувати тебе змушує геніальність - підтверджуй свою геніальність якістю. Якщо й справді буде супер-мега-результат, їм доведеться терпіти твою вічну останню секунду, нікуди не дінуться! Якщо ні, доведеться завести планувальник.

Граммар-наці vs. "Трієчники"

pics.ru

Він твій друг, він врятує тебе з вогню і віддасть останній светр з оленями. Але він "піше" не дуже грамотно і вважає, що якщо парашут перетворився на парашют, то він всерівно злетить. А ось ніфіга! Розіб'ється!

Як тут бути? Власне, проблема тут у розумника: безграмотного ні реклама в транспортних засобах не мучить, ні пости неграмотних йому в страшних снах не сняться, його хіба що нотації злегка втомлюють. Що зробити, щоби не плакати кривавими слізьми від дружніх записів? Попроси його дружньо звертати увагу на чарівні червоні підкреслення. А коли пишуть про щось важливе, просто закрий очі і не редагуй прохання про допомогу або сердечне зізнання. А кому легко?!

"Право на печивко" vs. "Качай попу"

pics.ru

У ситуації, коли це протистояння починається у шлюбі, шлюб найчастіше розпадається. Неможливо зробити атлета з людини, яка хоче "радіти життю і приймати себе такою, як є". Можна хіба що забембати її і зіпсувати нерви собі. Зрозуміло, спортсмена перекувати в гедоніста ще менш реально. А ось в середовищі дружньому цей антагонізм може цвісти і пахнути.

Як тут бути? Зрозуміло, ти не зобов'язана відповідати чужим уявленням про прекрасне. А як їх нейтралізувати? Гумор - наше все! Причому краще не кпини на адресу опонента (на цьому полі рано чи пізно можна один одного закопати), а самоіронія. "Так, я товста, як бегемот - але ти подивись, які вони лапочки! Глорія - мій герой! І взагалі, бегемот - хижак, так що бійся мене критикувати! "

"Тварини мімімі" vs. "Гадять тут"

pics.ru

Любителі фауни завжди мають наймиліших, вихованих, щеплених, привчених до горщика і мало не шахів вихованців. Суворі захисники екології дворів бачать в будь-якому чотириногому чудовиську зло, шум і бруд. Один з одним вони гризуться так, що бійцівські пси нервово курять в збоку.

Як тут бути? Власникові фауни - завжди мати напоготові повідець, пакетик, довідку, непробивне дресирування представника фауни і чарівну посмішку. Захиснику двору - не менше чарівну посмішку і перелік конкретних претензій, виражених в максимально коректній та конкретній формі. Є екскременти - є підстава для бесіди. Ні - самостверджуватися на боксерській груші! 

(via)

Вам також варто почитати:
Кава vs. чай: що краще?
Люди діляться на два типи: впізнаєте себе?

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше