Війна продовжується

24 березня 2015
Юлія Василів
Що є війна? Коли чітко бачиш ворога навпроти себе і знаєш, що або він тебе, або ти його. Альтернатив немає – вони були у якомусь іншому житті. Не надто заманливий вибір.

Так от – війна… Коли нагору "прорвалася" нарешті уся конфліктність та мізерність твоєї особи, і ти залишається наодинці із цим всім… З цим у собі…

Коли єдиною зброєю є думка, єдиними ліками – дія, єдиною гарантією – ти.

Боячись війни, усвідомлюю раптом, що вона завжди у мені. Я постійно на фронті, із моїм найбільшим страхом стати дезертиром! Я тягну на себе якісь примітивні бронежилети, думаючи, що врятує проти моєї безпорадності та страху. Я кричу на допомогу – але на цій війні у мене немає союзників.

Я думаю – а може перетнути кордон і все. З кінцями. Інший паспорт, світ, інша я.  В черговий раз щось нове та інше. Добре там, де нас нема – а що далі?

Моя внутрішня індивідуальна безкомпромісна війна.
Я її боюся – і вже цим одним "боюся" роблю її сильнішою.
Є варіант здатися в полон. Але чого тоді варті ті всі жертви, попередні війни? Мені вже достатньо багатьох перемир’їв, які стільки разів оголошувалися. Це глухий кут, відтягування часу. Лише пірнувши з головою у бійню, можна вижити.

Більше думаю, більше ускладнюю…
Війна є. Вона буде завтра,  післязавтра. Здатися в полон – втекти – боротися? Мабуть, боротися.
Продовжую давати свою мізерність.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше