Вітаємо, Ви перемогли! Ознаки лотерейного шахрайства

17 січня 2020
Anna Panchenko

Фальшиві лотереї продовжують з'являтися з метою наживи на простих небагатих людях. Аферисти шукають потенційних жертв за допомогою телефонних дзвінків, електронної пошти, текстових повідомлень і листів, соціальних мереж. Проект «Призова Варта» підготував для вас список ознак лотерейного шахрайства, щоб ви вміли відрізняти реальні пропозиції про виграш від обману.

Ви не брали участі в лотереї

Задайте найголовніше питання: «Чи брав я участь у цій лотереї?». Якщо ви нічого не робили останнім часом, пов'язаного з лотереями, значить, аферисти намагаються переконати вас у вигаданій перемозі.

Вас просять внести оплату

Необхідність платити за власний виграш - це ознака шахрайської схеми. Чесний організатор не візьме з вас ні копійки. Заплатити в разі виграшу потрібно податковій службі згідно з законодавством.

Нереальний приз

Зіставте валюту, виграну суму й компанію-організатора. Наприклад, українця повинна насторожити новина про виграш величезної суми в російській або білоруській лотереї.

Гучні імена

Іноді аферисти розсилають листи про виграш, називаючись представниками великих компаній - «Coca Cola», «Google» і т.д. Але досить перевірити компанію через інтернет, як відразу стане ясно: з іменитими брендами вона точно не співпрацює.

Вас змушують отримати гроші негайно

У справжній лотереї в переможця є достатньо часу, щоб забрати приз. Якщо на вас тиснуть, ви маєте справу з аферистами.

Ви не можете поділитися радістю

Злочинці готові будь-якими способами змусити вас мовчати про «виграші» нібито з метою безпеки. Насправді, вони намагаються зменшити ймовірність розкриття афери.

Професіонали чи дилетанти?

Повідомлення чесної організації завжди складено грамотно. У шахраїв в повідомленні ймовірно знайдуться граматичні помилки, адже текст складений нашвидкоруч. Переживати про помилки в тексті шахраї точно не будуть.

Звернення не по імені

Ви можете отримати повідомлення, яке починається зі слів: «Шановний переможцю!». Можливо, це масова розсилка шахраїв. Хороший знак - коли організатори лотереї звертаються до вас по імені.

Тільки ваша уважність і наша шпаргалка з ознаками лотерейного шахрайства покладуть край діям аферистів.

«Призова Варта» бажає вам ніколи не бути обдуреними, примножувати свій дохід і з кожним днем ​​ставати успішніше!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com