Віфлеємська зірка

Сучасна ера була запропонована у VI столітті римським ченцем Діонісієм Малим, який запропонував вважати, що Христос народився 25 грудня 753 року ери "від заснування Риму". Відповідно датою заснування Риму став 753 рік до нашої ери. Але сьогодні встановлено, що рік народження Христа визначений Діонісієм досить приблизно, і він міг народитися у 4-му (рік смерті Ірода Великого) чи навіть у 12-му році до н. е. (рік проходження комети Галлея, яка, за деякими припущеннями, могла бути так званою Віфлеємською зіркою).

Втім, це не має особливого значення. Важливо, що є астрономічно фіксована, не мінлива точка відліку. Слід зазначити, що літочислення "від Різдва Христового" прижилося далеко на одразу. Протягом усього середньовіччя воно співіснувало з біблійним літочисленням "від створення світу". Причому, ця міфологічна дата обчислювалася у різних народів по-різному: так, православна церква прийняла за дату створення світу 5508 рік до н. е., а, наприклад, англіканська - 4004 рік до н. е. і т. д.Не зовсім однозначна і дата дня Різдва, яке традиційно відзначається католиками 25 грудня. Так, наприклад, чеський астроном та геодезист Йозеф Шурань після проведених досліджень ставить цю дату під сумнів. П'ять років вчений вивчав сотні праць давніх астрономів, істориків, єврейські релігійні звичаї, вів астрономічні дослідження, математичні розрахунки. Результатом стала книга "Зірка Віфлеємська", в якій Шурань стверджує, що насправді Христос народився, відповідно до сучасного календаря, 22 листопада.

А що ж тоді є Різдво? 25 грудня, на думку вченого, було датою принесення немовляти Ісуса до храму. Принесення до храму було у стародавніх євреїв найбільшим торжеством, пов'язаним з народженням нової людини. Тому християнська традиція святкування Різдва має більш глибокий зміст. Але цю дату почали пов'язувати з фізичною датою народження Христа. Так чи інакше, але свято аж ніяк не скасовується.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Творчий інтенсив від Space One, або Як стати письменником
Наразі важко здивувати чи то набором маркетингових секретів, а чи мозаїкою щасливих лайфхаків, хоч би від кого ми їх почули. Адже велике значення має не лише популярність того чи іншого автора, але також його шлях до успіху, втілений у власних книжках, про який він завжди готовий розповісти.
Читати більше