Відверто про безпліддя: відповіді на найпоширеніші запитання

21 січня 2020
Редакція

Майже кожна пара у світі хоче мати велику сім'ю з кількома дітьми, але далеко не у всіх виходить завести дитину. Безпліддя — дуже поширена проблема, яка робить нещасними мільйони людей та з якою активно борються лікарі та самі сімейні пари. І щоб підвищити шанси на вагітність, успішне виношування та народження довгоочікуваного малюка, слід якомога більше знати про репродуктивне здоров'я та безпліддя. Експерти центру sana-med.com.ua/ua/ пропонують ознайомитись з відповідями на такі найбільш поширені питання:

  • Хто частіше страждає безпліддям?
  • Навіщо потрібна діагностика ембріона?
  • Чи впливає вік жінки на ймовірність зачаття?
  • Який вплив гормональних контрацептивів на вагітність та загальне здоров'я?
  • Чи впливають аборти на можливість завагітніти?
  • Чи доцільна заморозка яйцеклітин?
  • Які ризики є, якщо жінка взагалі не народжує дитину?

Хто частіше страждає безпліддям: чоловіки чи жінки?

Потрібно розуміти, що діагноз «безпліддя» ставиться подружжю, а не окремим його членам. Але якщо говорити про статистику статевої приналежності, то в 50 % випадків причина ненастання вагітності в жінках, 40 % — в чоловіках, 10 % — об'єднаний генез або невстановлена ​​етимологія (коли здоров'я у пари гарне, але вагітність все одно не настає).

Навіщо потрібна діагностика ембріона?

При зовнішньому заплідненні перевірка ембріона перед перенесенням в матку може показати наявність якихось хромосомних аномалій. Якщо жінки старше 38 років, то їм рекомендують перевіряти мінімум 5 з 24 хромосом ембріонів (синдром Едвардса, Патау, Дауна). Завдяки цьому здійснюється пересадка найбільш генетично здорових ембріонів. Також є спеціальна діагностика, яка дозволяє прочитати окремі гени (якщо у батьків, бабусь / дідусів були конкретні генетичні захворювання).

При природному зачатті проводиться пренатальна діагностика: до 12 тижнів лікарі беруть для перевірки амніотичну рідину або ворсинки хоріона (передплаценту). Також виконується два різновиди скринінгу: в першому (11—14 тиждень) та другому триместрі (14—21 тиждень).

Чи впливає вік жінки на ймовірність зачаття?

«Віковим» жінкам насправді важче завагітніти природнім шляхом. Причини цього — скорочення оваріального резерву, різке зниження якості яйцеклітин. Після 35-38 років підвищується ризик хромосомних аномалій та народження дитини з генетичними захворюваннями. При цьому на виношування зрілий вік майже ніяк не впливає.

Який вплив гормональних контрацептивів на вагітність та загальне здоров'я?

При правильному прийомі та скасування засобів контрацепції вплив на ймовірність запліднення відсутній. До того ж ці засоби підвищують ймовірність народження двійнят в сім'ї. Але потрібно знати, що тривалий прийом гормональних контрацептивів (більше 10 років) підвищує ризик розвитку раку грудей або яєчників.

Чи впливають аборти на можливість завагітніти?

При медикаментозному способі позбавлення від небажаної вагітності до 8 тижнів вплив на жіноче здоров'я є мінімальним. Якщо ж аборт робиться на більш пізньому терміні, то часто виникають проблеми з ендометрієм. Якщо жінка до 40 років зробила кілька абортів, то завагітніти природним шляхом та виносити дитину їй буде дуже важко.

Чи доцільна заморозка яйцеклітин?

Звісно так! І бажано робити це до 30 років, коли у жінок спостерігається хороший рівень антимюлерового гормону. У такому віці гормональна стимуляція дозволяє довести до «зрілості» максимальне число яйцеклітин за один цикл (до 25 штук). Такої кількості вистачає для отримання 4—5 здорових ембріонів.

Які ризики є, якщо жінка взагалі не народжує дитину?

Відсутність вагітності, виношування та пологів не робить ніякого впливу на жіноче здоров'я. Є невеликий ризик розвитку раку молочної залози (через відсутність годування дитини), але при щорічному регулярному обстеженні цей ризик зводиться до мінімуму.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше