Читати більше
Відпочинок в Грузії: секрети успішної та бюджетної поїздки
Грузію люблять за її гостинність. Це дуже яскрава країна, при цьому менталітет її мешканців багато в чому схожий з нашим. Грузія може стати для вас ідеальним місцем відпочинку, особливо якщо знати, на чому можна суттєво заощадити. Ми зібрали для вас декілька порад, які точно допоможуть залишитись у рамках бюджету і не витратити зайвого.
Транспорт в Грузії
Серед місцевих мешканців найпоширеніший вид транспорту — маршрутки. Вони розповсюджені в усіх містах країни і коштують недорого. Щоправда, точного розкладу маршрутів не існує. Стандартна ситуація: автобус полишає зупинку, лише коли всі місця зайняті, а під час поїздки водій може зупинитися, щоб вирішити власні справи.
Європейське обслуговування можна отримати, обравши автобус. Ціна квитка тут теж дешева, але цей вид транспорту має чіткий графік та надає пасажирам більш комфортні умови.
Інші доступні варіанти: таксі, трансфер, автостоп, метро. Якщо ви віддаєте перевагу самостійним подорожам, у Грузії завжди можна орендувати автомобіль. Та пам’ятайте: гірський рельєф країни вимагає від водія підвищеної уваги.
Житло в Грузії
Щоб заощадити, житло треба бронювати за декілька тижнів до початку відпустки. Типово грузинський варіант проживання туристів — ґестхауси. Це окремі кімнати в квартирі, які можна орендувати за низьку ціну. Найчастіше господарі квартири мешкають разом з туристами, тому останні завжди можуть розраховувати, що за необхідності їм нададуть все необхідне для комфортного проживання.
Якщо ви обираєте гарячі тури до Грузії, все одно не знімайте номер у готелі. Щоб максимально відчути національний колорит, шукайте квартиру. Навіть у центрі міст оренда коштує недорого. А, проживаючи пліч о пліч з місцевими, ви зможете ближче познайомитися з багатою культурою цієї дивовижної держави.
Що і де в Грузії поїсти
За традиційними стравами не має сенсу йти в пафосні ресторани. Національну їжу ніхто не готує смачніше за місцевих господарів і господарок. Шукайте кіоски та невеличкі кафе.
Запитайте у місцевих, де смачно годують. І вони з радістю підкажуть нетуристичні заклади, де господарі готують за власними рецептами шашлик та хачапурі по-аджарськи.
А сонячні грузинські фрукти купувати треба на ринку. Там вони не тільки дешевші, але й смачніші, ніж у супермаркетах.
Важливі нюанси
Більшість дорослого населення Грузії розуміє і добре розмовляє російською. Молодь вільно володіє англійською, тому проблем з взаєморозумінням не виникне.
Офіційна валюта країни — ларі. Існує навіть закон, який забороняє користуватися будь-якою іншою валютою, хіба що плату за оренду квартири господарі залюбки беруть у доларах.
Знайти ларі в обмінних пунктах Україні практично неможливо, тому конвертувати гроші перед поїздкою краще в долари чи євро. Обміняти їх на місці буде легше, аніж гривні. У супермаркетах і міжнародних мережах ресторанів встановлені термінали і можна сплачувати покупки кредиткою.
Зображення — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше