Читати більше
Відкритий лист до президента: «Ні формулі Штайнмаєра»
Відкритий лист до президента як попередження, що переступивши «червону лінію», він буде звільнений з посади
Відомі громадські діячі написали відкритий лист до президента Володимира Зеленського із закликом відмовитися від «формули Штайнмаєра», яка передбачає проведення виборів на окупованих Росією українських територіях і надання їм особливого статусу.
Громадські діячі, науковці, експерти, волонтери і добровольці, занепокоєні заявою Президента Зеленського від 12 вересня 2019 року про те, що на зустрічі лідерів держав «Нормандської четвірки» буде обговорюватися «формула Штайнмаєра». Відомо, що ця формула передбачає проведення виборів на окупованих Росією українських територіях і надання їм особливого статусу. Застосування згаданої формули, яка базується на нав’язаних Україні силою Мінських домовленостях, виносить за дужки переговорів питання деокупації Криму та відповідальності Росії як держави агресора - йдеться у зверненні.
У зверненні наголошується, що згода з цією або з будь-якою схожою формулою означатиме капітуляцію України на умовах Кремля.
«Миру з Росією не можна досягати будь-якою ціною. Такий мир призведе до ще масштабнішої війни, до більших жертв і поневірянь українців, спричинить руйнацію незалежної державності України. В історії українсько-російських відносин безліч прикладів, коли поступки кремлівському керівництву заохочували агресора до ще більших вимог. Прагнення України до справедливого миру є несумісним з капітуляцією на умовах агресора і має ґрунтуватися на загальновизнаних нормах міжнародного права», - додали у зверненні.
Також у документі зазначено, що основою національної позиції України у переговорах мають бути такі засади:
1. Росія розпочала і продовжує збройну агресію проти України, окупувала Крим і частини Донеччини та Луганщини. Унаслідок російської агресії загинули або були скалічені десятки тисяч українців, мільйони наших громадян були змушені покинути свої домівки або поневіряються в умовах окупаційного режиму. Україна потерпає не від «внутрішньоукраїнського конфлікту», а від здійснюваної Росією збройної агресії та її наслідків.
2. Звільнення окремих районів Донеччини та Луганщини невіддільне від деокупації Криму. І в Криму, і на Донбасі агресор – один, природа агресії – одна, порушення міжнародного права та людських прав і свобод – однакові. Всі окуповані Росією території мають бути повернуті Україні разом і одночасно.
3. Кремль повинен звільнити всіх українців, які незаконно утримуються в Росії та на окупованих нею територіях.
4. На окупованих територіях не можуть відбуватися вибори ні до органів місцевого самоврядування, ні до Верховної Ради України.
5. Всі російські окупаційні сили повинні залишити українську територію без будь-яких умов.
6. Україна має відновити повний контроль над усією лінією українсько-російського Державного кордону.
7. Звільнені Росією українські території не можуть мати жодних особливих статусів, які б ставили під сумнів унітарний устрій України.
8. Відповідальність за агресію проти України та окупацію українських територій несе Росія.
9. Україна повинна вимагати повного відшкодування збитків, завданих агресією та окупацією, і покарання винних за вчинення міжнародних кримінальних злочинів.
10. Мирні домовленості не можуть бути досягнуті ціною відмови України від вже зробленого нею і конституційно закріпленого євроатлантичного цивілізаційного вибору та курсу на повноправне членство в НАТО і Європейському Союзі.
«Усі ці положення мають стати ключовими елементами позиції України під час переговорів у будь-якому форматі. Закликаємо Президента України дотримуватися саме такої позиції. Глава держави повинен усвідомлювати, що Український народ не погодиться з принизливим миром і чинитиме опір будь-яким спробам нав’язати капітуляцію перед Кремлем», - додали у листі.
Як відомо, у Мінську 18 вересня збереться контактна група з врегулювання ситуації на сході України, домовленості якої можуть сприяти зустрічі президентів України і Росії Володимира Зеленського і Володимира Путіна.
Раніше народний депутат Ірина Геращенко пояснила небезпеку застосування «формули Штайнмаєра» щодо окупованого Росією Донбасу.
Крім того, прокоментував можливість виборів у ОРДЛО за «формулою Штайнмаєра» і спецпредставник США по Україні Курт Волкер.
Нагадаємо, Верховна Рада України 13 вересня ухвалила рішення щодо дострокового припинення повноважень Центральної виборчої комісії шляхом звільнення всіх членів комісії.
На думку лідері партії «Європейська Солідарність», зміна діючого складу Центральної виборчої комісії є не просто порушенням закону, а й серйозним наступом на демократію, адже залежний Центрвиборчком відкине Україну назад до російського стилю проведення виборів.
Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що на даний момент немає умов для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше