Від Travel-блогу до книги: чому подорожі надихають

4 березня 2019
Jana Oparij

Люди читають у потягах, літаках, машинах. Люди пишуть, вчать мови, просто фантазують і занотовують ідеї в тих же подорожах і переїздах. Книга  перше, що спадає на думку, коли думаємо про тривалу поїздку. Не лише тому, щоб з користю провести час, а є в цій звичці щось сакральне. Є щось магічне в цьому читанні.

Картина за вікном змінюється, зручне місце, спокій, легкий скрепіт бігуна-потяга, власний простір для фантазії й зайвих думок. Тут вже ніхто, а найперше  ти сам  не звунуватить тебе у недоречності й зайвості думок. Ось він, власний приватизований час. Якщо це, звичайно, не плацкарт, бо там раз на раз не приходиться.

Мене звати Яна і я переконана, що найкращі ідеї народжуються в дорозі. Ба більше, подорож  це час на творчість. Під час подорожей з'явилися історії "Блогу на чемоданах" і книга "Мудра кішка Варшава".

Країни, що надихають

Стан механізму творчості людині диктує спосіб життя, як вважають психологи. Свідомість, занурюючись у щось нове, починає продукувати полярні думки. Уявлення працює набагато інтенсивніше. 
На рахунку 25 відвіданих країн, і в кожній з'являвся сюжет для нарису, оповідання чи навіть роману, а якщо не сюжет, то натхнення на щось цікаве, хороше, раніше незвідане. У Португалії хотілося знімати кіно, у Німеччині  бігати марафони, в Індії  взяти раніше квиток і поїхати додому. Жартую. Індія, як ніщо, створена для творчості, лише потребуєш більше часу для адаптації.

Є країни, де я писала найбільше, де майже не ховала записник і телефон, де написано більшість розділів книги "Мудра кішка Варшава". Авжеж, це Польща, в якій знайшла головних героїнь роману й провела три роки в писанні й спостереженнях. 
Україна,  мабуть, ніколи не припинить мене надихати. Подорожуючи місцями, що мені близькі духовно, такими ж виходять тексти, фотографії й будь-які творчі ідеї. Туреччина — кожного дня писала близько 4-5 годин для "Блогу на чемоданах". 
Шрі-Ланка, тут вперше спробувала серфінг, і потік свідомості видав усе, що не встиг сказати Джек Лондон про відчайдушних серфенгістів. Тут же з'явилась ідея другого роману.
Індія, ось тут понеслось усе, що дозрівало протягом крайніх півроку. Соціальний проект про читання української літератури, відеоролики для Інстаґраму, серія постів в Телеграм, перші проби писання англійською тощо.

Творчість у деталях

Навіть чищення зубів складається з деталей. У подорожах важливо записати зараз і не залишати на потім. Особливо, коли ти кіностет. Натхнення  штука дорогоцінна, хоч ми часто нехтуємо нею. 
Якщо зараз, у цей момент, коли шріланкієць кличе дітей до себе, не занотувати все, що ти бачиш й розумієш, вдома ти вже не зможеш відтворити так детально, або вийде зовсім інша картина.

Мій перший подорожній нарис з'явився десять років тому в Грузії. Писала його в Тбілісі. Коли повернулася додому й спробувла написати ще щось про грузинську культуру, вдалося слабо. Навіть більше йдеться про здатність підібрати слова й скласти думки в момент, коли реагує емоційний рецептор. Тому в подорожах варто мати під рукою маленький блокнот з ручкою.
Зараз, пишучи цей текст у затишному кафе Mango Tree штату Гоа, помічаю компанію хіпі за столиком напроти й відчуваю, як вони стають героями моєї другої книги.


Як спіймати натхнення

Несвідомо. Розслабтеся, подивіться широкими очима навколо, вдивіться в речі, які бачите вперше, знайдіть, що в них особливого. У подорожі почніть робити те, про що мріяли, але за якихось причин не вдавалося зробити. Почніть те, на що не наважувалися раніше.
Спілкуйтеся з людьми, вони  потенційне джерело ваших найвдаліших ідей.
У світі стільки цікавих людей і пов'язаних з ними подій, про кожну б написала книгу, якби мала 7 земних життів. 

Уявіть, що ви щойно народилися, у вас немає проблем на роботі, ви тут і зараз. Прислухайтеся до своїх відчуттів і думок. Щось народжується...

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше