ВІЧНА КРАСА ХРИСТА: огляд книги Ернеста Ренана

ВІЧНА КРАСА ХРИСТА

Ернест Ренан "Життя Ісуса".

Основна ідея книжки: учні Христа, прагнучи Його возвеличення, насправді принизили.

Автор виходить із земного походження Ісуса Христа, вважаючи Його найгеніальнішою людиною, яка існувала на білому світі. Ісус Христос створив неперевершену філософську теорію буття, яка виявилась універсальною.

У вірі ми йдемо згори донизу – від Божественного до земного. Ернест Ренан пропонує протилежний шлях – знизу догори. Мабуть, усе-таки синтез допоможе осягнути істину.

Це не просто своєрідне прочитання Біблії. Фактично більше ми не маємо жодних інших відомостей про життя Ісуса Христа. Але євангелісти по-різному описують одну і ту ж подію. На стику протиріч можна знайти те, що раніше не впадало в очі. Таких знахідок у книжці чимало.

Мабуть, кожне століття мало свій погляд на Ісуса Христа. Було би цікаво простежити цю еволюцію. Проте мова лише про історичний інтерес. Письменника цікавило інше. Важливо зрозуміти, що із закладеного Ісусом не просто залишилось, а змогло вижити упродовж двох тисячоліть. При цьому важливо відокремити те, що, власне, Ісусові Христу не належить, але Церква нині ревностно проповідує.

Парадоксально, але не Ісус Христос придумав християнське вчення. Він лише передавав свої думки учням. Спадкоємці не перевершили свого вчителя.

Коли ми намагаємося бути подібними на Ісуса Христа, то зазвичай уподібнюємо Його до себе. Це людська природа. В цьому нема нічого дивного. Проте зовсім інше – справді дорівнятися до Ісуса Христа. У Біблії є відповіді на запитання, як це зробити. Але людина занадто прив’язана до земного, щоби по-справжньому прагнути до Божественного.

Ернест Ренан вважав, що без Христа неможливо збагнути історію людства. І все ж приземлений у його викладі Ісус дозволив Церкві заборонити цю книжку. В тексті можна знайти багато раціональних зерен, які дають поживу розуму. Письменник не просто глянув на проблему з іншого боку. Він дав можливість читачеві самому зробити висновки, а, головне, – глибше зануритись у Біблію.

“Ісус – найвизначніший релігійний геній за всю історію людства, – написав Ернест Ренан у своїй книжці. – Краса Його вічна, і царству Його немає кінця”.

Ернест Ренан відмовився від сану католицького священика і присвятив своє життя науці. Проте по-справжньому його вабила письменницька діяльність. Ось цей сплав релігійного діяча, науковця і літератора дав йому можливість написати непересічну книжку.

Анатолій ВЛАСЮК

22 липня 2018 року    

Обкладинка  pinterest.com

Перейти на Ua Modna Shop.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше