Великий Піст

23 лютого 2015
Ганна

Ось і настає Великий Піст. За цей час християни готуються до свята Воскресіння Христового. Протягом посту християни не повинні вживати в їжу продукти тваринного походження – м'ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Великий піст відноситься до суворих постів, а тому, за церковним Уставом, під час нього не повинна вживатися риба, крім свята Входу Господнього в Єрусалим. Обмежується також вживання олії, яку Устав дозволяє лише в суботу та неділю. Також під час посту потрібно відвідувати церкву.

Багато хто з людей намагається дотримуватися посту. Але треба пам'ятати, що головна мета Великого Посту - не утримання від їжі, а духовне очищення. Треба намагатися не давати злим думкам та вчинкам захоплювати нашу душу. Звичайно, піст суровий і дотримуватися його не так вже легко. Та чи потрібно його дотримуватися взагалі, особливо якщо людина не релігійна? Хочу сказати, що не обов'язково саме в цей час дотримуватися усіх правил посту. Людина має тримати піст протягом усього життя. Я не маю на увазі відмову від продуктів тваринного походження, відвідування церкви та утримання від розваг. Нам потрібно намагатися протягом усього свого життя духовно очищатися, не пускати у свої серця погані думки, не робити зла. Щодо їжі, то не обов'язково не їсти м'яса чи не пити молока. Але все ж таки треба стати помірнішим, сприймати їжу, як джерело енергії та вживати корисні продукти помірними порціями. Треба намагатися проводити більше часу на природі, не шкодячи їй, більше спілкуватися з тваринами, більше добра робити людям. І тоді жити буде легше, і прийде таке бажане духовне очищення.

Тому, напередодні Великого посту я всім бажаю гарних думок, добрих вчинків та справжнього щастя, яке залежить тільки від нас.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вигідно придбати якісне взуття
З моменту впровадження інтерактивних систем онлайн-шопінг користується небувалим попитом. Адже ви економите багато часу, якого й так завжди не вистачає. Як вдало придбати речі, щоб не виникало проблем, — читайте далі.
Читати більше
Сторінка із життя в діаспорі: історія небайдужої українки
Діаспора досі залишається невід'ємною частиною України. У всьому світі живуть безліч людей, які за своєю і ні волею були змушені покинути домівки. При тому вони не перестали бути українцями, вірними синами й доньками своєї землі. Про одну з таких людей — далі.
Читати більше
Неймовірно точні висловлювання Фройда про людське існування
Погляди Фройда на природу людини були новаторськими для його часу, і протягом усього життя дослідника не припиняли викликати резонанс в науковому співтоваристві. Інтерес до теорій вченого не згасає і в наші дні.
Читати більше