Великий Піст - три аспекти: Здоров’я

28 лютого 2018
Редакція

Кінець лютого віщує прихід весни, зміни в суспільстві та початок Великого посту в християнському світі. Щороку все більше людей намагаються дотримуватись саме цього найдовшого в році посту. У всіх них різна мотивація – хтось таким чином намагається оздоровитись, інші духовно зростають, а дехто просто вбачає у Великому пості чудовий спосіб для досягнення ідеальних форм напередодні пляжного сезону.

Насправді ж, будь-який піст, а особливо передвеликодній, має вплив на три важливі життєві аспекти – здоров’я, психологію, духовність. Давайте спробуємо разом відслідкувати та проаналізувати основні процеси, котрі відбуваються у всіх цих трьох сферах людського життя. Сьогодні говоримо про вплив посту на здоров'я людини.
 


Усім добре відомо, що малі діти та немічні люди не повинні дотримуватись посту у всій його строгості. Це може зашкодити слабкому організму, виснаженому тривалою відсутністю вітамінів після зимової пори. Але, з точки зору дієтології , Великий піст – це чудова можливість очистити організм від шлаків, оздоровити слизові оболонки, активізувати процес обміну речовин та позбутися ряду захворювань шлунково-кишкового тракту.
 


Великий піст відрізняється від інших постів особливим аскетизмом в їжі – виключають з раціону усі м'ясні страви, молокопродукти, рибу, яйця. Як і у всьому іншому, в даному питанні надмірний фанатизм тільки зашкодить. Не вживаєте молочні продукти? То намагайтесь не пити й кави – адже вона має властивості "вимивати" корисні речовини з організму.
 


Важливо не "застрибувати" в піст та не "вистрибувати" з нього. Мається на увазі наступне: витримати стійко усі харчові заборони посту без шкоди, а, навпаки, з користю для організму, вдається лише добре підготованим "вірянам", котрі дотримуються усіх постів протягом року та щосереди й п'ятниці утримуються від споживання м'яса, риби, яєць, молока. Якщо раніше ви не практикували систематичні розвантажувальні дні, то краще не ризикувати і залишити рибу та молокопродукти у власному пісному раціоні – можна не щодня, але хоча би двічи на тиждень.


Насправді пісна їжа надзвичайно корисна та багата на мікро- й макро-елементи, клітковину, мінерали, залізо та ін. Якщо підключити фантазію, то пісні страви можуть стати справжнім відкриттям для господинь і їх сімей. Постити і постійно думати про різну смакоту та відчувати дискомфорт і психологічний, і фізичний – це точно не те, що ми очікуємо від 40-денного шляху до Великодня. Якщо прийняли рішення дотримуватись посту, але не вірите, що окрім сухої гречки та картоплі можна якось урізноманітнити своє меню в цей період – UaModna підготувала для вас рецепти "пісних смаколиків" та продовжує доповнювати їх кількість. 
 


Намагайтесь харчуватись невеликими порціями, але часто. Щодня включайте до раціону злаки, овочі (особливо важливо - свіжі), фрукти та сухофрукти, мід, бобові, гриби та горіхи.  Великий піст – це не прецедент для перевірки власної витривалості. Стриманість, розважливість та послідовність мають стати основними харчовими звичками кожної людини, які чудово виробляються саме під час Великого посту.


А в наступному матеріалі з серії  "Великий Піст: три аспекти" ми дізнаємося, як дотримання Великоднього посту впливає на психіку людей та взаємовідносини між ними.
 


Матеріал підготовано для Редколегії  UaModna
Автор  - Ольга Польова

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше
Що почитати: 5 книг про дива і дивацтва
Дива, які стаються у цих книжках, мають різний характер. Утім, від економічного дива в Америці минулого до пригод у книжці сучасної української авторки – не така вже велика відстань. Оскільки захоплюючий сюжет і бажання прочитати історію до кінця – ось основні критерії, за якими можна оцінювати будь-яке диво в сучасній літературі.
Читати більше