Велика брехня маленьких міністрів

6 серпня 2015
UAPOST.US
Минулий тиждень був багатий на події, але найбільше мене зацікавив виступ очільника міністерства закордонних справ Павла Клімкіна.

Представники спецслужб сусідніх країн працюють в Україні, і це не є секретом. Про це в інтерв'ю "Главкому" сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи нещодавнє(!) визнання глави розвідки Угорщини Яноша Лазара, що їх шпигуни активно працюють у Києві.
 
"Насправді, всім відомо, що представники спецслужб сусідніх країн у нас працюють. Це стосується не тільки Росії. І це не є секретом. Але заяви, які робляться таким чином щодо дружніх країн, нікому честі не роблять", - сказав Клімкін.

Нагадаю, що аналітичний відділ Громадської ініціативи "Права справа" ще у травні місяці повідомив про факти перебування і участі у збройному конфлікті на сході України громадян Угорщини. В повідомленні йшлося про те, що останнім часом на Закарпатті, у зв’язку з проведенням АТО на Сході України, за підтримки угорських спеціальних служб, активізувалися політичні сили, які сповідують ідею відокремлення краю від України. За підтримки угорської партії "Йоббік", у складі так званої армії "ДНР", створено добровольчий батальйон "Легіон святого Іштвана", який зараз воює на Сході України.

Поява цієї інформації спричинила розголос, і після низки публікацій в українських ЗМІ угорські спецслужби змушені були визнати факт своєї присутності на теренах України. В червні місяці угорський парламент заслухав три доповіді про роботу угорських спеціальних служб та їх масштабну реорганізацію.

Керівник канцелярії прем'єр-міністра Угорщини і куратор спецслужби "Інформаційне бюро" Янош Лазар виступаючи в парламенті підтвердив факт присутності в Україні агентів спеціальних служб країни через українсько-російський конфлікт.

В своєму виступі перед депутатами угорського парламенту Лазар говорив про те, що через воєнний конфлікт угорські агенти активно працювали в Україні, "для гарантії того, що політичні лідери можуть просувати інтереси Угорщини". "Уряд та "Інформаційне бюро" (розвідка Угорщини) переконані, що майбутнє угорців, які живуть в Закарпатті (на південному заході України) буде серйозною проблемою в найближчі десятиліття, і що спеціальні служби здійснюють операції по захисту угорських громадян в Карпатському басейні", - відзначив він.

В інтерв'ю "Главкому" міністр закордонних справ України Павло Клімкін підкреслив, що відразу після цієї заяви Лазара він доручив викликати посла Угорщини в Україні в МЗС. Показово, що пан міністр бреше про свою миттєву реакцію. Виступ куратора спецслужби "Інформаційне бюро" Лазара відбувся у червні 2015 року.

20 липня, не дочекавшись реакції представників вітчизняних офіційних структур на ці заяви, я виступив в студії "Майдан-ТБ" і звернув увагу керівників спеціальних служб та МЗС на провокаційні заяви одного з керівників Угорщини. Нагадаю, прямий ефір був 20 липня і слова моєї заяви прозвучали о 10:40. 

Після виходу передачі, по обіді, в МЗС викликали посла Угорщини, де вручили йому ноту протесту з приводу заяв п. Лазара. Повідомлення про це з´явилося на сайті МЗС о 16:24, 20 липня, тобто тільки після трансляції передачі. 

Під час зустрічі Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко висловила занепокоєння української сторони у зв’язку з опублікованим на сайті Парламенту Угорщини протоколом засідання комітету з питань національної безпеки. У цьому зв’язку увагу Посла було привернуто до безпрецедентних з часів незалежності України висловлювань угорського міністра – керівника Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Я. Лазара під час виступу на згаданому засіданні щодо діяльності угорських спецслужб на території України.

"Главком" повідомляє, що Клімкін відмовився коментувати виправдання посла Ерно Кешкеня, лише повідомивши, що той "говорив правильні слова, які йому написали в Будапешті та які були зовсім не схожі на ті заяви, що прозвучали в пресі".

- Ця заява залишиться зовсім маленьким прикрим інцидентом. І хтось, і не тільки в Угорщині, отримає від події якийсь урок, - сказав Клімкін.

Пане міністре, спробую пояснити Вам, що "маленький прикрий інцидент" - це здійснення угорськими спецслужбами операцій на території України без погодження з українськими партнерськими службами. Більше того, вперше за 25 років угорські спецслужби відкрито проводить такого роду діяльність "в повній опозиції до побажань українського уряду".

Я не розумію, навіщо брехати, коли правда про те, що являє собою дипкорпус України, вже винесена на загал. Навіщо позичати в Сірка очі, коли можна чесно визнати свою помилку, і просто розповісти, що робитиметься, аби таких "маленьких прикрих інцидентів" не допускати надалі. Хіба що в МЗС не зробили з цього проколу жодних висновків, і збираються й надалі ганьбити свою державу на міжнародній арені, закриваючі очі на провокативні заяви і зазіхання на територіальну цілісність країни.

Автор: Дмитро Снєгирьов

Читайте також:

Український кордон – на іржавому замку
Кадрові прориви Петра Порошенка
Хто бреше українцям про кількість загиблих військових в боях на Донбасі?
В України є достатньо сил, аби зупинити війну
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше