Вечір з UA Modna в Чикаго

21 листопада 2014
Редакція
14 листопада в Чикаго відбулася прем'єра документального фільму "Майдан. Останній розділ". Цей фільм - підсумок роботи Світлани Іванишин-Угриної та Галини Угриної - українських журналісток з чиказької діаспори в центрі Києва у липні цього року. Їхня мета - показати, що "непопулярний" Майдан складали не лише маргінали українського суспільства, як вважалося. Фільм було змонтовано агенцією UA Modna, яка з 2012 року займається популяризацією модерної української ідентичності на теренах України та закордоном.

Презентація відбулася у студії UA Modna в Чикаго, куди зійшлися постійні гості всіх "юамодних" заходів та нові друзі (дехто приїхав навіть з міста Мілуоки, сусіднього штату Вісконсин). 
 
Чиказька команда UA Modna підготувала кілька сюрпризів на вечір. Наприклад, одна з гостей - Софія Ільчук навіть не підозрювала, що побачить у стрічці свого рідного брата - киянина Іллю Ільчука. Хлопець був одним із наймолодших учасників Майдану, журналістки зустріли його та познайомилися на вул.Інститутській. Зрозуміло, що дівчина не могла стримати сліз, побачивши рідне обличчя на великому екрані. Для неї зима 2013-2014 пройшла у глибокій тривозі, оскільки не тільки брат, але й обидвоє батьків знаходилися на Майдані - надавали медичну допомогу. У найгарячіші дні, за словами Софії, телефонувала їм щопівгодини.
 
Очевидно, що своєї мети творці фільму досягли. Кілька гостей, котрі також побували на Майдані влітку і отримали глибоке розчарування, замислилися після перегляду. Показані кадри стрічки довели, що не лише безхатьки та "алкосотня" проживала чи приходила тоді до центру столиці.

Загалом, зі слізьми фільм дивилися майже всі глядачі, cеред яких були й учасники Майдану. А точніше - учасниці. Йдеться про Аллу Дзюму - одну з активісток фонду Медичної допомоги постраждалим на Майдані. А також - гостю та спікера вечора - Аню Заячківську, володарку титулу "Міс Україна Світу - 2013". Дівчина має багато що розповісти не лише про досвід участі в міжнародному конкурсі краси, який відбувався минулого року на острові Балі. Яскравішими спогадами вона могла поділитися про її працю на Майдані, де вона бралася за будь-яку роботу - від розливання чаю до надання допомоги пораненим.

Хоча минув майже рік від історичних подій і у фільмі не було звичних кадрів, наповнених вогнями та протистоянням, глядачам важко було переглядати кадри з батьком Устима Голоднюка, котрий плачучи відвертався від камери чи з нескінченними оберемками квітів та свічок під фотографіями загиблих, котрі перетворили центр міста на один нескінченний меморіал.

Після показу фільму був представлений новий проект UA Modna - анімація для розвитку дітей віком від 2 до 4 років. Першу серію мультфільму "Мандаринка та мацьопи" гості переглянули із задоволенням, відволікаючись від важких думок.
 
Згодом виступила Аня Заячківська, котра приїхала до Америки на запрошення Українського Католицького Університету. Аня у короткій промові розповіла про своє прагнення займатися благодійною діяльністю, на користь якої і застосовувати свої професійні досягнення. Одним з найостанніших і найбільших - є підписання контракту із модельною агенцією "Вільгельміна". Але, незважаючи на добрі перспективи в модельному бізнесі, Аня має великі плани щодо створення школи для дітей-сиріт для розвитку таланту учнів з подальшою адаптацією в суспільстві.
 
Вечір поступово перетворився на вечірку завдяки гарному спілкуванню та чудовим спінам від діджея Андрія Гошви.
 
Фото: Галини Угриної

Фільм можна переглянути тут.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Тарас Скавіньский Тарас Скавіньский 21 листопада 2014
Are you going to post these on FB, I dont want to create duplicates but i'd like to tag a few photos
Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше