Вагінізм або "незайманий" шлюб

2 липня 2014
Andrey Zlotnikov
Одного разу на прийом до мене прийшла жінка. Назвемо її Марина (імена персонажів статті є вигаданими, будь-які збіги випадкові) і розповіла, що вже вісім років заміжня, але до цих пір у них з чоловіком нормального інтимного життя не виходить. Марина навіть думала, що вона все ще незаймана. 
     
При кожній спробі зробити статевий акт з чоловіком у неї виникали страх і біль в області входу в піхву, ноги зводила судома. М'який, поступливий, турботливий, люблячий чоловік (назвемо його Андрій) ставився до дружини, як до розпещеному дитині, виконував її бажання та примхи майже беззаперечно. Андрій готовий був все пробачити дружині і терпляче чекав. Чекав, коли вона сама як-небудь вирішить цю проблему. Йти до лікаря Андрій категорично відмовлявся, оскільки підсвідомо був упевнений, що в невдачах винен він, тому що слабкий як чоловік. Він боявся розголосу і, як йому здавалося, наступних за розголосом ганьби і презирства з боку родичів і знайомих. 
   
Однак родичі, і особливо свекруха, постійно дошкуляли Марину питаннями про те, коли ж, нарешті, у неї буде дитина. Останнім часом спроби відбуватися жартами і відмовчуватися Марині вже не допомагали. Вона була в розпачі, на межі нервового зриву. Часто плакала, уникала родичів і знайомих з їх безтактними питаннями. Від постійного стресу у Марини стало боліти серце, мучили безсоння і депресія. Часто приходила думка про те, що так і дивись свекруха пред'явить ультиматум: дитина або розлучення. Крім неможливості завагітніти, Марину постійно гнітило відчуття її неповноцінності. 
     
Під час першого прийому вона попросила позбавити її невинності, зробивши операцію «під наркозом», так як чоловік не може зробити це звичайним шляхом. Їй здавалося, що якщо невинну пліву прибрати, то далі все буде добре. В ході лікування з'ясувалося, що в цьому немає необхідності, тому що Марина вже давно не незаймана. Виявилося, що багато років тому, ще до заміжжя, у неї був друг, який, можливо, і став її першим чоловіком. «Можливо», тому що в той відповідальний момент Марина була так п'яна, що нічого не пам'ятає. 
     
Під час обстеження жодних хвороб або дефектів розвитку статевих органів у Марини виявлено не було, що теж виявилося для неї приємною новиною, так як жодному гінеколога жодного разу не вдалося її оглянути. Кожна спроба огляду закінчувалася судомою, сильним болем і непереборним страхом. 
   
Описане - досить типовий випадок захворювання, званого вагинизмом. Точніше, за чинною міжнародної класифікації хвороб - вагинизм неорганічного походження, тобто судорожне скорочення м'язів піхви і тазового дна, викликане непереборною страхом перед статевим актом. У результаті такого скорочення м'язів проникнення в піхву ставати неможливим. Причиною вагинизма можуть бути затримка фізичного, психічного і сексуального розвитку, необізнаність у питаннях взаємин статей, сексуальні травми в минулому (наприклад, спроба згвалтування, як це було у випадку з Мариною), небажання вести статеве життя взагалі або з конкрентним партнером. 
   
 Найчастіше вагинизм - це наслідок незрілої сексуальності жінки, свідомо чи несвідомо не бажаючої сексуальних відносин з даним партнером як з носієм певних сексуальних і особистісних якостей. Негативне ставлення або навіть огиду жінки до статевого життя з її партнером або до сексу взагалі можуть виникнути через постійного невдоволення сексуальним життям, неприйняття якихось фізичних, психологічних, поведінкових особливостей партнера (запах тіла, неохайність, грубість, неуважність, жорстокість і т . д.). 
   
При лікуванні вагинизма і від лікаря і від пацієнтки потрібні наполегливість і терпіння. Необхідно зрозуміти і ліквідувати причину виниклого страху перед статевим актом. Для цього застосовуються аналітична, раціональна (роз'яснювальна) психотерапія, аутогенне тренування, комплекс спеціальних вправ. Одночасно можна застосовувати різні заспокійливі ліки, знеболюючі засоби у вигляді мазей і мікроклізм. Як правило, потрібно буває проводити психотерапевтичну роботу і з чоловіком пацієнтки. 
   
Правильне і своєчасне лікування майже завжди виявляється ефективним. Так було і з Мариною та Андрієм. Їх життя налагодилося, нещодавно у них народилася дитина.

Автор: Кадаев Азгирей
Джерело: http://psy-practice.com/publications/lichnye-otnosheniya/vaginizm_ili_devstvenniy_brak/
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Зоря Вечірня 8 грудня 2019
Боже, що за гидота...