Вадим Делоне

22 березня 2017
Ганна Черкаська
Нащадок маркіза Делоне, народженого в Бастилії останнього коменданта Бастилії. Його діди склали славу України. Сам Вадим виступив проти радянської Бастилії - Кремля і повернувся на землю пращурів.
 
uahistory.com

Обменяли хулигана
На Луиса Корвалана.
Где б найти такую бл*дь,
Чтоб на Брежнева сменять?


Отаку пісеньку, де Хуліганом був В. Буковський, ми співали у 1977 році, не згадуючи, або не знаючи її автора – Вадима Делоне.

Доля йому відміряла 35 років, наповнених спротивом.

Народився 22 грудня 1947-го року в Москві. Сім’я академіків, математиків (батько, дід, прадід) виховувала незалежну людину, особистість. 13-літнім підлітком Вадим Делоне почав віршувати та друкуватися у Самвидаві, отримав високу оцінку Корнія Чуковського. Поступив на філологічний факультет Московського державного педагогічного інституту, одночасно був позаштатним кором "Літературної газети", але на першому ж курсі за участь у правозахисному русі був виключений із комсомолу та з вишу. 1 вересня 1967 р. замість другого курсу був у суді. Разом із Буковським і Кушевим засуджений на 1 рік (умовно) як учасник демонстрації на Пушкінській площі на захист Галанськова, Добровольського та Лашкової.

Пусть каналии рвут камелии,
И в канаве мы переспим.
Наши песенки не допели мы —
Из Лефортова прохрипим.
(1965 р.)

 
wikipedia.org

Після суду його забрав до Академмістечка під Новосибірськ друг діда — академік А. Д. Александров. Там Делоне поступив до Новосибірського університету.

25 серпня 1968 р. о 12-ій дня в числі відважної сімки взяв участь у сидячій демонстрації протесту на Красній площі проти введення радянських танків до Чехословаччини. 1 жовтня 1968 р. був засуджений за статтями 190-1 і 190-3 Карного Кодексу РРФСР на 2 роки та 10 місяців тюменських кримінальних концтаборів.

3 січня 1973 в Москві у справі "Хроніки поточних подій" була заарештована дружина Делоне – Ірина Білогородська. Згодом вона була помилувана. Цього ж року Вадим повернувся з тюрми. На роботу його не брали, Ю.П. Любимов влаштував Делоне у себе в Театрі на Таганці освітлювачем.

У 1975 р. Вадим і його молодший брат Михайло, студент мехмату, були позбавлені радянського громадянства та отримали політичний притулок у Франції. У листопаді 1975 року Делоне разом з дружиною емігрував з СРСР до Парижу, де він продовжував писати і займатися правозахисною діяльністю. Там він написав повість про табір "Портрети в колючій рамі".

35-річний Вадим Делоне помер уві сні від серцевої недостатності 13 червня 1983 року. Похований у Парижі (Франція).

Пускай грехи мне
не простят –
К тому предлогов слишком много,
Но если я просил
у Бога,
То — за других,
не за себя.

Vadim Delaunay
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше