В ЮНЕСКО підняли питання захисту культурної спадщини в Криму

19 жовтня 2017
Кирило Кр.
Фахівці ЮНЕСКО розробляють механізм прямого моніторингу пам’ятників світового значення в окупованому Криму. Про це в ефірі Радіо Крым.Реалии повідомив надзвичайний і повноважний посол України у Франції, представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур.
 
zruchno.travel
 
"В ЮНЕСКО не схвалюють звіти про стан справ на об’єкті, які надає окупаційна влада. Організація продовжує активно не визнавати анексію Криму, за рахунок чого, втім, про реальний стан "Херсонеса Таврійського" ми судити не можемо. В історії ЮНЕСКО це перший такий прецедент. Зараз експерти розробляють механізм прямого моніторингу в умовах окупації. Непрямого недостатньо. Сподіваємося, що незабаром це вдасться зробити", – зазначив дипломат.Зазначимо, що раніше в Міністерстві закордонних справ України заявили, що представники ЮНЕСКО вирішили продовжити моніторити ситуацію в Криму. Згідно з ухваленим рішенням, генеральний директор ЮНЕСКО представить чергову доповідь з цього питання на 204-й сесії виконавчої ради в квітні 2018 року.
У список українських об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входить заповідник "Херсонес Таврійський". Також кандидатами на внесення в український список були Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

З 2014 року моніторинг збереження музею-заповідника "Херсонес Таврійський" з боку організації не проводиться, оскільки вона не визнає анексію Криму Росією.

Фото:wikimedia.org/Бабенко Наталія
Джерело: zruchno.travel
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

10 таємниць, захованих у всесвітньо відомих картинах
Образотворче мистецтво здатне не тільки надихати, а й мучити наш мозок таємницями і загадками. На полотнах великих художників часто зустрічаються дивні хитромудрі деталі або навіть послання, які піддаються розшифровці тільки через сотні років.
Читати більше
Дружба довжиною в життя: собаки
Кажуть, аби мати найліпшого друга, не обов'язково треба знати людей:) Мова про собак. Ці дивовижні створіння знають про відданість більше, ніж ми. Завжди поряд: підтримають, посумують з вами та ще й захистять. Дружба довжиною в життя. Чотирилапі.
Читати більше