В ЮНЕСКО підняли питання захисту культурної спадщини в Криму

19 жовтня 2017
Кирило Кр.
Фахівці ЮНЕСКО розробляють механізм прямого моніторингу пам’ятників світового значення в окупованому Криму. Про це в ефірі Радіо Крым.Реалии повідомив надзвичайний і повноважний посол України у Франції, представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур.
 
zruchno.travel
 
"В ЮНЕСКО не схвалюють звіти про стан справ на об’єкті, які надає окупаційна влада. Організація продовжує активно не визнавати анексію Криму, за рахунок чого, втім, про реальний стан "Херсонеса Таврійського" ми судити не можемо. В історії ЮНЕСКО це перший такий прецедент. Зараз експерти розробляють механізм прямого моніторингу в умовах окупації. Непрямого недостатньо. Сподіваємося, що незабаром це вдасться зробити", – зазначив дипломат.Зазначимо, що раніше в Міністерстві закордонних справ України заявили, що представники ЮНЕСКО вирішили продовжити моніторити ситуацію в Криму. Згідно з ухваленим рішенням, генеральний директор ЮНЕСКО представить чергову доповідь з цього питання на 204-й сесії виконавчої ради в квітні 2018 року.
У список українських об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входить заповідник "Херсонес Таврійський". Також кандидатами на внесення в український список були Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

З 2014 року моніторинг збереження музею-заповідника "Херсонес Таврійський" з боку організації не проводиться, оскільки вона не визнає анексію Криму Росією.

Фото:wikimedia.org/Бабенко Наталія
Джерело: zruchno.travel
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Топ-10 цитат із книг, які припадуть вам до душі
Література — це те, що надихає, переносить в інші світи та, як сказав хтось із письменників, дозволяє прожити безліч життів. Читаючи, ти пізнаєш нові культури, аналізуєш життєві ситуації, співпереживаєш, вчишся. Гадаємо, у кожного затятого читця в книгах зустрічалися цитати, повз які важко було пройти. Читайте нашу десятку в статті.
Читати більше
Козацька люлька
Кожний козак мав рушницю, алебарду та шаблю, вміле володіння якими робило його безстрашним та неперевершеним воїном. Про їх походи складались пісні та легенди, ворог тремтів тільки від слова – козак. Люлька для сіроманця була на рівні з добрим конем, гострою шаблею. Звідки ж взялася ця традиція, як і коли потрапив тютюн і люлька до Вкраїни?
Читати більше