В Україні є своя невеличка Венеція

15 липня 2016
UAPOST.US


На півдні Одещини розташоване невеличке містечко Вилкове, яке вважається українською Венецією.


Це надзвичайно мальовниче містечко розташоване безпосередньо в дельті Дунаю, в місці впадання річки в Чорне море. Серед решти населених пунктів України, його вирізняє той факт, що стара його частина розташована на воді. По цих вулицях місцеві мешканці пересуваються каналами на гондолах та моторних човнах.

Через ці канали перекинуті простенькі дерев'яні містки. Якщо на човні перевозиться негабаритний вантаж, то верх моста знімають, а коли човен проходить, ставлять на місце.

Площа Вилкового - близько 460 гектарів, населення близько 10 тисяч чоловік. У середині 17 століття збіглі донські і запорізькі козаки, оселилися в нижній частині дельти Дунаю. Місце вибрали на материковій частині на низьких наносних берегах, які при сильних вітрах і паводках затоплювалися водою. Виникла необхідність у зміцненні місць під житло, господарські споруди і городи. Грунт брали тут же, прокопуючи навколо захоплених ділянок канали. Вони слугували кордоном між земельними ділянками господарів і хорошими проходами і укриттям для човнів. Спільно з природними протоками дельти рукотворні канали утворили єдину водну систему каналів і єриків Вилкового. Вона займає до 45 % території міста і по каналах на човні можна потрапити в будь-яку його частину.

Своєю теперішньою назвою місто отримало через своє географічне розташування, адже в цьому місці Дунай розходиться кількома рукавами, які перетворюються на своєрідні "вила". Звідси і назва - "Вилкове".

Вилкове славиться своєю полуницею, яка родить тут майже весь рік, а також знаменитим виноградом сорту "Новак". Цей сорт абсолютно унікальний, його смак не можна переплутати ні з яким іншим виноградом у світі, адже цей виноград росте у воді та мулі.

Але найголовнішим заняттям і основним джерелом доходу вилківчан є риболовля, яка ведеться майже промисловими масштабами. Порибалити сюди на вихідні приїжджають гості з різних куточків України та інших країн.

Туристам тут пропонують екскурсії на катері по Дунаю, під час яких можна побувати на "нульовому кілометрі" - у місці впадання Дунаю в Чорне море, а також помилуватися мальовничою природою Дунайського біосферного заповідника. Як правило , у вартість екскурсій входить смачний обід з вином "Новак".

(via)

UaPost

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com