В Україні є свій аналог Дня Святого Валентина

14 лютого 2020
Андрій К.
14 лютого багато молодих (і не дуже) людей в Україні святкують День закоханих або День святого Валентина. Це свято з'явилося у нас в країні не так давно, на початку 90-х років минулого століття. Воно швидко завоювало популярність серед молоді, як і багато новинок, які прийшли з заходу. Але не всі українці прихильні до цього свята, пише онлайн-ресурс "Багнет". Є й противники Дня закоханих, які принципово відмовляються його відзначати, вважаючи, що це "дурненька вигадка".
 
Дійсно, ще років 20 тому в Україні ніхто і не здогадувався, що існує якийсь День закоханих і що в цей день своїй "другій половинці" обов'язково потрібно дарувати маленькі рожеві листівки, квіточки і тортики у вигляді сердечок. І вже якщо ви цього не зробите саме в цей день - 14 лютого - то ви - безсердечна людина, яка ніколи і нікого не любила в цьому житті. Але це тільки один бік медалі. Не турбуйтеся, якщо у вас інші погляди на цей рахунок. Досить велика кількість людей вважають, що це свято - всього лише привід, данина моді, що прийшла із заходу. І цьому є докази.
 
wikii.ru
 
Рідновіри (язичники) стверджують, що в українській культурі є свої "рідні" свята-аналоги Дня Валентина. Люди, які шанують культуру наших предків, до сих пір їх відзначають, але не в лютому, а навесні.


 
Один з таких днів - свято слов'янського божества Ярила (23 квітня). Другий - свято Червоної гори (21 квітня). Свято Ярила вважалося чоловічим, Червона гора - жіночим. Символіка, яку вони несли в собі, схожа зі святом всіх закоханих.
 
"У цей день молоді люди придивлялися одне до одного, виявляли знаки уваги. Могли висловити в цей день свої почуття", - розповідає рідновір Микола-Ярисвіт Чащин.
 
Але на відміну від Дня Валентина, свята, які відзначали ще наші предки, мають свою історію і символізм.
 
"Всі ці дати пов'язані з аграрними культами, з природними процесами. Люди, святкуючи їх, демонструючи свою любов, хотіли допомогти природі прокинутися від зими і почати відроджуватися, почати новий цикл життя. Тому це не порожні забави, а усвідомлені дії, які мали під собою глибокий сенс", - пояснює Чащин.
 
Ще одне з таких свят любові, яке більшою мірою, ніж Ярило і Червона гора, користується популярністю в українців - свято Івана Купала (в ніч з 6 на 7 липня). Його основні символи - чоловік і жінка, любов, сім'я. "Так, на Купала молоді люди заявляли про свій намір завести сім'ю, продовжити рід, але все це відбувалося в нерозривному зв'язку з природою", - зазначає Чащин.
 
Та в Україні, на жаль, ці свята майже забулися. В будь-якому випадку, вони вже не такі популярні, як День святого Валентина. Він, до речі, в календарі позначений як "світське свято", хоча відзначають його з великим розмахом. Та якщо ви не з тих, хто готується до дня всіх закоханих, не турбуйтеся. Як бачите, є цілком логічні пояснення того, що люди не хочуть долучатися до свята, суть якого для багатьох є не зрозумілою. Адже розповісти про свої почуття можна і в будь-який інший день.
 
Автор: Вікторія Лапко
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Любов СЕРДУНИЧ Любов СЕРДУНИЧ 15 лютого 2020
Уточню: НАШЕ свято - це НЕ аналог, позаяк наші святкування - набагато давніші християнських. І НЕ згідна, що наші свята "мало хто відзначає", мовляв, лише рідновіри. Втім, більше - ТУТ: https://uamodna.com/articles/denj-zakohanyh-chy-vsjogo-lyshe-denj-valentyna/
Редакція Редакція 19 лютого 2016
Забийбаки , Дякуємо за підказку, обов'язково пошукаємо інформацію про це свято.
Забийбаки Забийбаки 15 лютого 2016
А Колодія, яке святкується саме в цю пору, чом забули?
Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше