В київському арт-просторі "Дерево життя" відкрилася виставка української художниці Мар'яни Сілагіної

13 березня 2018
Редакція

8 березня в київському Арт-просторі "Дерево життя" Аутлет-містечка Мануфактура відбулося відкриття персональної виставки живопису Мар'яни Сілагіної "Пробудження".

До експозиції увійшло 16 живописних творів, сповнених етно-національним символізмом. Образи для своїх полотен художниця черпає у народних піснях та легендах, а збагачує їх орнаментальними мотивами давніх українських вишиванок та рушників, розписів та писанок. Мисткиня стверджує, що в українських знаках-символах присутні й сакральність, і філософський підтекст, і експресія, й абстрактне начало. Тому вона вивчає українське народне мистецтво та увіковічнює його елементи в своїх творах, використовуючи живописну мову українського авангарду 1920–1930-х рр.

Мар'яна Сілагіна народилася в сім'ї художників, які в той час навчались у Львівській Академії мистецтв, тому до 7 років вона проживала у місті Львові, всотуючи яскраву декоративність колориту, ритмічність, стилізацію, рухливість живопису львівської школи. Рано почала малювати. Закінчила Вінницьку дитячу художню школу та інститут конструювання одягу і підприємництва. Має на рахунку дві персональні виставки з промовистими назвами "Сила в генах" і "Таємничі знаки".

"Кожна людина є частиною народу, з яким вона зв'язана генетичним кодом і духом. Українці є давніми нащадками самобутньої трипільської культури, в котрій прослідковується сильний жіночий початок. Поки живуть традиції, доти живе народ. Своїми творами я хочу донести ідею пробудження українського народу, показати силу його духу, його незламність та красу душі" - говорить авторка.

Ліричні та епічні полотна нинішньої виставки Мар'яни Сілагіної об'єднує потужна енергетика, глибоке духовне наповнення, святкова колористика та монументальне звучання. 

Організатори виставки та художниця запрошують шанувальників образотворчого мистецтва переглянути виставку "Пробудження", яка триватиме до 6 квітня 2018 року.

Адреса: м. Київ с. Ходосіївка, Обухіське шосе-2, буд 2

Оксана Несторович, мистецтвознавець

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотокамера як зброя, або Інше обличчя війни
Якби не було війни, ті, хто загинув, могли б народити і виховати дітей, кохати, працювати, винайти, створити, нарешті, просто жити, бути щасливими й радувати своєю присутністю на землі рідних, близьких, друзів...
Читати більше
АПЕЛЬСИНОВИЙ МАРМЕЛАД ЗА РЕЦЕПТОМ ПАДДІНҐТОНА
​Трапляється так, що фільм дуже сильно припадає до душі. Після перегляду усю ніч сниться, як будуєш хижку на безлюдному острові, перебираєш таємничий мотлох на горищі або блукаєш Нарнією. Цього разу зі мною знову так сталось.
Читати більше