В країні козаків щось давно не так...

30 вересня 2015
Nataliya Filimonyuk
"Патріотизм" - це поняття стало дуже розповсюдженим в сучасному світі та дуже актуальним для України. Та чи правильно ми його розуміємо?! Тому що дуже часто слова не відповідають дійсності, розуміння ніби простих речей стає помилковим, а ідеї та принципи в момент підлаштовуються під новий лад. То що це – любов до Батьківщини чи радикальні та інколи необдумані дії лише заради благополуччя країни? Чи додає гордості звання "патріот" та чи потрібно взагалі виховувати покоління патріотів?! Давайте розберемося...

Патріотичне виховання в історії України

Упродовж всієї історії України, поняття "патріотизм" чи, взагалі, Батьківщина на офіційному рівні з’являлося дуже рідко. До прикладу, при СРСР патріотичне виховання полягало у вихованні справжніх комуністів, громадян, які свято вірили у силу своєї країни (у цьому випадку Радянський Союз), тобто регулярно робили доноси та, по великому рахунку, мовчки сприймали рішення влади.

Проте, не варто узагальнювати. Бо якщо заглибитись у більш ранню історію, то ми можемо побачити явище "козацтвазі своїми правилами та ідеями про вільну та сильну Україну. Пізніше – УПА та її підпільна боротьба. Люди свідомо йшли на ризик та втрачали все, тільки для змоги боротися проти радянської влади та за соборну Україну. Та чи варто йти так далеко в історію, якщо аналогічні дії відбуваються і зараз – АТО та неоголошена війна.

Патріотичне виховання сьогодні

То чи присутнє явище "патріотизму" та "патріотичного виховання" серед українців? Звичайно, що так. Проте виникає питання – чи з’являється воно самостійно та чи потрібно його якось виховувати?

Сім’я, школа та, взагалі, суспільство – це ті середовища, де найбільше часу проводить молоде покоління та формується як особистості. Люди змінюютсья і українці не виключення - для соціуму стають набагато важливішими власні бажання та матеріальний світ, тому ніхто й не захоче пожертвувати чимось заради якогось уявного благополуччя Батьківщини. І взагалі, а що ж та Батьківщина зробила для мене? Саме тому потрібно вкладати поняття патріотично виховання ще з дитячого віку, щоб, ставши свідомим громадянином, людині хотілось самостійно щось зробити для країни, яка потім гарантуватиме безпеку, благополучне життя і т.д.

Головна суть патріотичного виховання – це відповідальність та свідома позиція. Тобто громадяни-патріоти несуть на собі ще більшу відповідальність, ніж, наприклад, політики, які в даний час досить часто неправильно приміряють на себе роль благодійників та свідомих громадян. Явище "політик-патріот" набирає обертів, одночасно з їхньою вседозволеністю та безконтрольністю.

"А на трибунах в моді вишиванки,
У них пани літають в швейцарські банки.
Не треба заглядати до пана в рот,
Йому тут можна все, він же патріот."

   
Саме тому і потрібно патріотично виховувати молодь, яка б усвідомлювала, що основна влада в країні – народ, і тільки вони можуть запобігти розкраданню та знищенню країни. Тільки на них лежить вся відповідальність за те, що відбувається навколо.
 
І знаєте, можна ж почати з малого. Приклад ситуації: кордон України з Польщею. На польському боці чисто, акуратно, всі ведуть себе з обережністю. Переїжджаєш на наш – чомусь дехто дозволяє собі викидати сміття не в призначених місцях, недопалки з вікна – "а чому б і ні, я ж вдома, нічого не буде"... От чому б не проявити свій патріотизм в цій ситуації? Де наша культура? Де виховання?

В такому випадку залишається одне – зробити для себе висновок, в якому суспільстві ми хочемо жити, та яку ми бачимо ідеальну Україну; почати зміни з себе та своєї родини, а тоді зміниться і Батьківщина.

Тож давайте жити так, як МИ хочемо!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Viktoria Vovkanets Viktoria Vovkanets 27 квітня 2015
Не повністю згідна, але згадна на рахунок того - що лише патріот буде думати, про більше, ніж просто особистий добробут.
Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше