Унікальний український аксесуар може стати новим світовим трендом

3 червня 2016
UAPOST.US
Колись українки гарно зналися на одязі до найдрібніших деталей та регіональних відмінностей. Їхній фантазії позаздрили б навіть знамениті дизайнери сучасності.

Нова інтерпретація вінка 2016, що уже крокує світовими подіумами. Ви навіть не уявляєте, яким потужним джерелом модного натхнення є українська культура!
 

uapost.us

Лише гуцулочки знали що це таке

Дівчата Наддніпрянщини ні сном, ні духом не знали, що таке уплітка. А от гуцулки пряли вовну, поки не придумали, що цими нитками можна заплітати коси та вигадувати усілякі оздоблення для зачіски.

Колись на Гуцульщині та Бойківщині дівчата використовували уплітки — сплетені у вигляді кіс, скручені вовняні нитки червоного кольору, їх вплітали у коси і в кінці об’єднували в одну велику китицю, що звивалася майже до землі.

Гуцулки прикрашали свої уплітки мідними бляшками або декоративними ґудзиками. Найчастіше уплітки укладали навколо голови декілька разів у вигляді вінка.
 
uapost.us
 
Розділяли волосся надвоє і плели дві коси, вплітаючи уплітки. Після чого коси укладали на голові та обплітали їх густо червоними нитками (поплітки) так, що з-під ниток не було видно волосся. Кінці стрічок з нитками звисали вільно вниз до плечей. Усю зачіску прикрашали зверху ще й живими квітами – закосичували. Волосся над чолом змащували медом.

На Івано-Франківщині до кіс прив’язували цілі жмути червоної, рідше різнокольорової вовни, яку опускали на плечі.

Культовий український фільм "Тіні забутих предків" режисера Сергія Параджанова, за однойменною повістю Михайла Коцюбинського, у найменших деталях показує зачіску нареченої з упліток.

А так тренди зі столітньої історією усе більше проникають у наше життя.

Бум на богемний стиль, про який писали найвідоміші модні журнали, а дизайнери втілювали їх на подіумних доріжках, далі крокує планетою. Вінок, звичайно, менше любити не стали, але почали шукати нові інтерпретації.
 
uapost.us
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com